H

Paruoštas pagal R. Adamonio knyga "Medžiotojo knyga"
User avatar
Admin
Administratorius
Administratorius
Posts: 80
Joined: 2006-Jul-04 21:02
Location: Vilnius
Contact:

H

Post by Admin »

halali - medžioklės ragu grojamas signalas, reiškiantis, kad šunys apsupo ir laiko elnią parforsinėse medžioklėse ("par force" - tai medžioklės būdas, kada raiti medžiotojai elnius, šernus medžioja su skalikais be šaunamųjų ginklų). Halali melodija dabartinėse me­džioklėse grojama medžioklei pasibaigus.Hanoverio pėdsekiai - kresni, tvirti ir energingi šunys stambia galva, nukarusiomis ausimis, liemuo ilgas, krūtinė plati ir tvirta. Kojos trumpos, stiprios. Plaukai trumpi, tankūs, tamsiai ar šviesiai rudi, snukis ir ausys juosvos. Šunų aukštis 54-55 cm. Gerai seka kraujo pėdsakais.

helmintozės - grupė parazitinių ligų, kuriomis serga žvėrys ir paukščiai. Yra žinoma per 600 rūšių kirmėlių, kurios parazituoja žvėryse ir žuvyse. Lietuvoje aptikta daugiau nei 10 kirmėlių rūšių, kurios pavojingos žmogui ir žvėrims bei gyvuliams. Tai trichinos, diktiokaulių kirmėlės ir kitos.Hubertas - šventasis, nuo XV a. medžiotojų patronas. Legenda pasakoja, kad bemedžiojančiam Hubertui pasirodė elnias su švytinčiu kryžiumi tarpuragėje. Šv. Huberto diena - lapkričio 3-oji. Ši diena yra tradicinė didžiojo medžioklės sezono pradžia. Tą dieną rengiamos iškilmingos medžioklės, raitų medžiotojų lenktynės persekiojant lapę, kitos pramogos.


Huberto kryžius - kaulinis darinys elninių žvėrių širdies raumenų pertvaroje. Medžiotojų vertinamas kaip trofėjas; Huberto kaulas.