AAD primena apie galiojančias medžioklės taisykles
2018 11 29
Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD), reaguodamas į praėjusią savaitę Jurbarko rajone užfiksuotą pažeidimą (šiuo metu vyksta tyrimas), kai automobilyje ir jo priekaboje buvo rasti galimai neteisėtai sumedžioti: 1 stirnos patinas, 1 taurusis elnias ir 2 pilkieji kiškiai, bei į kitus panašius šį ir praėjusį mėnesį fiksuotus pažeidimus, primena apie Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį.
Medžioklės lapas
Medžiotojas, kuriam yra išduotas medžioklės lapas, visada privalo pasitikrinti, ar medžioklės lapas jam yra išduotas vadovaujantis Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėmis, t. y., ar medžioklės lapą išduodantis asmuo pasirašė ant lapo ir jame nurodė medžioklės ploto vieneto pavadinimą, medžioklės lapo išdavimo datą, medžioklės lapo galiojimo laiką, savo pareigas, savo vardą ir pavardę. Taip pat reikėtų pasitikrinti, ar medžioklės lapas yra pažymėtas medžioklės ploto vieneto antspaudu (jeigu medžioklės klubas tokį turi).
Medžioklės terminai ir limitai
Medžiojant visada privalu atkreipti dėmesį į leistinus medžioklės terminus, t. y. kada ir kokius medžiojamuosius gyvūnus galima medžioti. Be to, medžiojant briedžius, tauriuosius elnius, danielius ar stirnas – svarbūs ir leistini medžioklės limitai. Limitai yra nustatomi komisijų, kurios sudaromos kiekvienam rajonui atskirai. Savo ruožtu, komisijos paskirsto limitus kiekvienam medžioklės ploto vienetui, atsižvelgdamos į gamtines sąlygas, pavyzdžiui, miškingumą.
Atkreiptinas dėmesys ir į naujausią Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pakeitimą, kuris nurodo, kad tykojant arba sėlinant sumedžiojus limituojamą gyvūną (nepriklausomai nuo lyties), prieš jį pajudinant iš sumedžiojimo vietos, jis privalo būti įrašytas į medžioklės lapą. Jeigu gyvūnas yra iškart pakraunamas į transporto priemonę, laikoma, kad gyvūnas tampa sumedžiotas neteisėtai, padarant žalą gamtai.
Medžioklės būdas
Prieš medžioklę, medžioklės vadovas turi nurodyti, kokiu būdu bus medžiojama. Jeigu bus medžiojama tyliuoju būdu, kai varovai gena medžiojamuosius gyvūnus nekeldami triukšmo, o medžiotojai laukia vienoje linijoje, stovėdami bokšteliuose, privaloma šį medžioklės būdą nurodyti medžioklės lape (kitų būdų nurodyti neprivaloma). Šiuo medžioklės būdu galima medžioti elninių žvėrių patinus.
Per lapkričio mėnesį, be anksčiau minėto atvejo Jurbarke, fiksuoti kiti du panašūs pažeidimai Vilniaus ir Šiaulių rajonuose. Abiem atvejais nustatyta, kad neteisėtai buvo sumedžioti briedžiai. Šių metų spalio mėnesį panašūs pažeidimų atvejai fiksuoti Šalčininkų ir Kelmės rajonuose. Šalčininkų rajone neteisėtai sumedžiotas vilkas, o Kelmės rajone – elnias ir stirna.
Už tokius pažeidimus gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankių ir kitų priemonių konfiskavimu. Be to, pažeidėjai gali netekti teisės medžioti nuo 1 iki 5 metų. Taip pat visais atvejais skaičiuojama gamtai padaryta žala.
Visas Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles galite rasti:
https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct ... EHGtOTsjET