Pirmasis kalibras. Koks?

Viskas apie ginklus ir šovinius...
Консультация специалистов. Всё про охотничие снорежение и т.д.
arz
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 688
Joined: 2010-Mar-29 17:54
Location: Vilnius

Re: Pirmasis kalibras. Koks?

Post by arz »

O kokia jūsų nuomonė apie 9,3x62. Kažkaip paskutiniu metu tik apie tai ir girdžiu. Keli pažystami pasirinko kaip pirmą. Dabar ir galvoju, gal jie tik kuilius guldys, o gal pas juos briedžių daug. O gal yra, tai ko aš nežinau? Bet su tokiu kažkaip stirnos gaila darosi.
User avatar
Strelcius
Super Men
Super Men
Posts: 3719
Joined: 2006-Aug-01 21:30
Location: Kaunas
Contact:

Re: Pirmasis kalibras. Koks?

Post by Strelcius »

o ar tu matei stirna persauta su 9.3*62 kad iskart gaila? :)
ir isvis kodel ta kariska .308 visi tik kisat? negi nera kitu kalibru? tarkim 7*57, 8*57, 7*64, 7*65, 6.5*55 :pardon:
Lietuvis
User avatar
jura
Super Men
Super Men
Posts: 2465
Joined: 2006-Oct-05 21:09
Location: Šiauliai

Re: Pirmasis kalibras. Koks?

Post by jura »

Briedis wrote:
pora kolegu medzioja su .300, tai teko matyt ju ozius po suvio... mama mia...
vakar ir po 308 vaizdelis buvo... mama mia... :(
Žodžiai "greit grįšiu" šuniui bereikšmiai.Jam aišku viena-tu IŠĖJAI.
User avatar
svetimas
Administratorius
Administratorius
Posts: 2623
Joined: 2006-Jul-30 18:32
Location: kaunas

Re: Pirmasis kalibras. Koks?

Post by svetimas »

teko paciupinet ivairiu kalibru, as siulyciau pirkt 6,5x55 laikui begant isigysi antra 9nke ar 8tunke bus varyminese ir labai stambiam gyvuniu. kodel 6,5 ? na tarkim kad ir del tos pacios mesos plesymo as saudau su sierra medzioklese super kulkos darbas lapiu siemet neismeciau nei vienos po suvio su ta kulka sernams taipogi uztenka. aisku sprest reiks tau paciam koki rinktis.
asabar turiu du 9,3 ir 6,5 esu patenkintas kaip sakoma visiems gyvenimo atvejams :)
Gyvenu, kad medžiočiau - medžioju, kad širdis atsigautu
User avatar
DJ
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 955
Joined: 2006-Aug-08 09:23
Location: Vilnius - Varėna

Re: Pirmasis kalibras. Koks?

Post by DJ »

Strelcius wrote:o ar tu matei stirna persauta su 9.3*62 kad iskart gaila? :)
ir isvis kodel ta kariska .308 visi tik kisat? negi nera kitu kalibru? tarkim 7*57, 8*57, 7*64, 7*65, 6.5*55 :pardon:
na 308 del kulku pasirinkimo, jam bet kurioj pardej rasi kruva variantu kokiu tau reik (o cia zmogus klausia pirmo karabo, parduos bet kada irgi ji, jei nueis i smulkmeniskuma), galios pakankamai, trajektorija irgi ne balionas, turbut ir kariskiai ne veltui ji pasirinko :) tik kad pas juos soviniai kitokie
Tik medžiotoju tapes žmogus išsiskyrė iš kitų gyvūnų (G.Klark)
Gedasas
Super Men
Super Men
Posts: 1592
Joined: 2006-Aug-10 15:25
Location: Pirčiupiai

Re: Pirmasis kalibras. Koks?

Post by Gedasas »

kad ozio basturmos neplesytu, jamat per pilvuka ir viskas ok :D beje pernai viena jamiau.. spaudziant gaiduka tas pasisuko istrizai... aisku krito nuo 308 vietoj, bet liko tik ragai, kadangi per desini uzpakalini iejo kulka, per priekini kairi isejo, svarios mesytes liko apie pora kg :roll:
User avatar
DJ
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 955
Joined: 2006-Aug-08 09:23
Location: Vilnius - Varėna

Re: Pirmasis kalibras. Koks?

Post by DJ »

Gedasas wrote:kad ozio basturmos neplesytu, jamat per pilvuka ir viskas ok :D beje pernai viena jamiau.. spaudziant gaiduka tas pasisuko istrizai... aisku krito nuo 308 vietoj, bet liko tik ragai, kadangi per desini uzpakalini iejo kulka, per priekini kairi isejo, svarios mesytes liko apie pora kg :roll:
ne tau vienam, man pernai analogiskai buvo, ir dar isiule pardej SB siera kulkas, eina nafik.... paemiau uz kojos, visas siugzda....
Tik medžiotoju tapes žmogus išsiskyrė iš kitų gyvūnų (G.Klark)
Gedasas
Super Men
Super Men
Posts: 1592
Joined: 2006-Aug-10 15:25
Location: Pirčiupiai

Re: Pirmasis kalibras. Koks?

Post by Gedasas »

DJ wrote:
Gedasas wrote:
ne tau vienam, man pernai analogiskai buvo, ir dar isiule pardej SB siera kulkas, eina nafik.... paemiau uz kojos, visas siugzda....
va uz tai ir saudyt po to pradejau kitaip, beje ir suvio atsutumas buvo virs 150 m. bet vistiek uzteko... 308 valdo :Yahoo!: :D
arz
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 688
Joined: 2010-Mar-29 17:54
Location: Vilnius

Re: Pirmasis kalibras. Koks?

Post by arz »

Strelcius wrote:o ar tu matei stirna persauta su 9.3*62 kad iskart gaila? :)
ir isvis kodel ta kariska .308 visi tik kisat? negi nera kitu kalibru? tarkim 7*57, 8*57, 7*64, 7*65, 6.5*55 :pardon:
Jei nebūtų skirtumo tarp .308 ir 9,3 stirnos šone, tai kaip sake Mikė Pukuotukas: "Viso pasaulio medžiotojai visus pasaulio dramblius medžiotu su vieninteliu pasaulyje kalibru - .22 ". :) Bet turbūt taip nėra. Ir tai kas tinka briedžiui nelabai tinka bebrui. Nesakau, kad ieškau universalo, planuose 2-3, o gal ir daugiau.

Beje, man .308 pradžioje buvo idealų idealas, bet kuris laikas mano širdelė krypsta, oi krypsta nuo šio kalibro. Negaliu aš labai jo peikt, bet. Žinoma, neaišku kaip čia baigsis to įstatymo priemimas dėl tų trijų metų su lygiavamzdžiu.

O gal svetimas galite daugiau apie 6,5x55? Kuo jis geresnis, prastesnis, specifika, kritimas, kulkų pasirinkimas ir pan. Kaip suprantu pats reloadinat.
User avatar
DJ
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 955
Joined: 2006-Aug-08 09:23
Location: Vilnius - Varėna

Re: Pirmasis kalibras. Koks?

Post by DJ »

arz wrote:
Strelcius wrote:o ar tu matei stirna persauta su 9.3*62 kad iskart gaila? :)
ir isvis kodel ta kariska .308 visi tik kisat? negi nera kitu kalibru? tarkim 7*57, 8*57, 7*64, 7*65, 6.5*55 :pardon:
Jei nebūtų skirtumo tarp .308 ir 9,3 stirnos šone, tai kaip sake Mikė Pukuotukas: "Viso pasaulio medžiotojai visus pasaulio dramblius medžiotu su vieninteliu pasaulyje kalibru - .22 ". :) Bet turbūt taip nėra. Ir tai kas tinka briedžiui nelabai tinka bebrui. Nesakau, kad ieškau universalo, planuose 2-3, o gal ir daugiau.

Beje, man .308 pradžioje buvo idealų idealas, bet kuris laikas mano širdelė krypsta, oi krypsta nuo šio kalibro. Negaliu aš labai jo peikt, bet. Žinoma, neaišku kaip čia baigsis to įstatymo priemimas dėl tų trijų metų su lygiavamzdžiu.

O gal svetimas galite daugiau apie 6,5x55? Kuo jis geresnis, prastesnis, specifika, kritimas, kulkų pasirinkimas ir pan. Kaip suprantu pats reloadinat.
tai kolega :) pirma pasakot kad norit pirmo karabo ir klausiat koki jamt kad butu universalesnis, o paskui sakot kad ieskot plonybiu :) va liaudis sako jamk 308 turesi universala, kuris pagal kulkas tinka tam ir anam... o jei norit plonybes tai jau tada jusu pasirinkimas, kaipkas ir su melkaske sugeba briedi pasiguldyt ir sako ner geresnio :D tylu ramu :D
Tik medžiotoju tapes žmogus išsiskyrė iš kitų gyvūnų (G.Klark)
arz
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 688
Joined: 2010-Mar-29 17:54
Location: Vilnius

Re: Pirmasis kalibras. Koks?

Post by arz »

Kažkaip ir nerašiau apie universalą. Tiek to.
Kaip suprantu verta galvoti apie tai, ką planuojama pradžioje daugiausia medžioti.
Gedasas
Super Men
Super Men
Posts: 1592
Joined: 2006-Aug-10 15:25
Location: Pirčiupiai

Re: Pirmasis kalibras. Koks?

Post by Gedasas »

arz wrote:Kažkaip ir nerašiau apie universalą. Tiek to.
Kaip suprantu verta galvoti apie tai, ką planuojama pradžioje daugiausia medžioti.
as turiu rossler titan 6 , 308 win, siame sautuvelyje yra galimybe keist vamzdzius, pirkau ji del to kad jei ateityje prireiks kito kalibro, tai nereikes man dvieju optiku ir didesnio seifo, pasikeiciu tik vamzdi ir vsio... todel manau kad titanas pats universaliausias :roll: :)
User avatar
hunter330
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1265
Joined: 2006-Sep-27 10:26
Location: Anykščiai - Pasvalys

Re: Pirmasis kalibras. Koks?

Post by hunter330 »

Na aš šiuo metu medžioju su 30.06 cal. jo, šūvis stiprus, tačiau aš nešaudau sporte, o medžioklėj jei ir paleidi šūvį, tai nei nugąsdina nei ką, ir atatranka mano nuomone ne per didžiausia. atstumais dideliais nešaudau ( tik vieną lapę kažkada teko iš 300 metrų paimt, bet čia išimtis :) ) Tai manyčiau kalibro pasirinkimas priklauso nuo paties šaulio :roll:
Снаипер бъёт из далека, но всегда наверняка!
Optimistas studijuoja anglų kalbą, pesimistas-kiniečių, o realistas studijuoja kalašnikovo automatą
MIEGAS YRA TIEMS, KURIE NEŽINO KAS YRA MEDŽIOKLĖ.
Alguzas
Stažuotojas
Stažuotojas
Posts: 178
Joined: 2008-Dec-07 19:38

Re: Pirmasis kalibras. Koks?

Post by Alguzas »

as turiu rossler titan 6 , 308 win, siame sautuvelyje yra galimybe keist vamzdzius, pirkau ji del to kad jei ateityje prireiks kito kalibro, tai nereikes man dvieju optiku ir didesnio seifo, pasikeiciu tik vamzdi ir vsio... todel manau kad titanas pats universaliausias :roll: :)
Na,jei apie universalumą,tai už Blaser'į kogero universaliasnio nėra.Vamzdžio pakeitimas-max.2 minutės(jei vamzdžiai tos pačios kalibrų grupės,jei ne-dar 3 min. pakeist apkabai bei užrakto galvutei),optika montuojasi ant vamzdžio,todėl vamzdį galima keisti kartu su taikikliu,dėl to nereikia kiekviną kart prišaudinėt šautuvo,pakeitus vamzdį,ko nepasakysi apie kitus keičiamais vamzdžiais..
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19456
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Pirmasis kalibras. Koks?

Post by medziotojas »

As irgi pasisakau uz 308 Win kalibras visiems atvejams ir soviniu pasirinkimas didziulis :good:
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
Post Reply