Page 1 of 29

Medžioklinė literatūra

Posted: 2006-Dec-20 10:22
by Kęstutis
Sveiki medžiotojai. Jau pasirodė paskutinis šių metų "Medžiotojas ir medžioklė". Jame perskaiciau, kad nuo kitų metų susijungia abu iki šiol leisti žurnalai medžiotojams - "Medžiotojas ir meškeriotojas" bei jau minėtas. Reikia tikėtis, kad geri planai duos gerų rezultatų.

Kitas klausimas - kokią dar periodinę literatūrą skaitote.
Šiemet bandysiu tris Rusijos žurnalus "Master ružjo", "Ochota" ir "Ochota i ochot. chozaijstvo".

Iki šio paskaitinėdavau "Safari" ir "Ochota i rybalka XXI vek". Apie šiuos leidinius kuo puikiasi atsiliepimai - tik problema, pirmąjį sudėtinga užsiprenumeruoti o antrąjį Lietuvos paštas išbraukė iš prenumeruojamos užsienio spaudos sąrašų (matyt nėra skaitančiųjų :( )

Posted: 2006-Dec-20 10:33
by medzioklis
To Kestutis
Ir jusu nuotrauku zurnale yra ideti gurias galima rasti ir siame forume.

Posted: 2006-Dec-20 10:39
by 30-06
"Ochota i rybalka XXl vek" is tikro l.geras zurnalas.Anksciau ji rasdavau Maximos parduotuvese,o paskutiniu metu nerandu niekur.Ziurejau ir kioskuose ir knygynuose.Neradau :cry: .Kur perkat???

Posted: 2006-Dec-20 10:41
by Kęstutis
To Medžioklis:

:) Aga, įdėjo kelias nuotraukas

Posted: 2006-Dec-20 10:47
by Kęstutis
To 30-06. Vat ką ir norėjau pasakyti, kad šis žurnalas nuo 2007.01 išimtas iš Lietuvos pašto prenumeratos katalogų. Reikia tikėtis, kad gal nuo 2007.07 vėl bus grąžintas. Beje, jo tiražas berods 65000. Skaičius įspūdingas

Posted: 2006-Dec-20 10:48
by medziotojas
Image

Posted: 2006-Dec-20 11:35
by medzioklis
Gal zinot kokios naujos knygos pasirode apie medziokle. :big12:

Posted: 2006-Dec-20 16:24
by svetimas
gal zinot kur rasti kaska apie bebrus paskaityt nes ka turiu namie tai nieko apie juos neraso idomaus

Posted: 2007-Jan-07 22:30
by Kęstutis
Apie bebrus nemažai yra rašęs vienas ryškiausių savo laikų bebrininkų V. Ribikauskas. Jei yra galimybė perverskite pirmųjų "Medžiotojas ir medžioklė" žurnalų numerius - ten turėtų buti visas rašinių ciklas apie bebrų medžioklę. Dar V. Ribikauskas yra parašęs knygą "Medžioklės istorijos", bet ten daugiau įdomūs skaitiniai nei straipsniai bebrininkui.

Posted: 2007-Jan-08 01:32
by medziotojas
Imesiu senu jo nuorodu kaip medziojama su kapkanais, bet tas tas tinka ir su selektyviniais, tik statyti biski reikia juos kitaip .

Posted: 2007-Jan-08 02:52
by andrius
medziotojas wrote:Imesiu senu jo nuorodu kaip medziojama su kapkanais, bet tas tas tinka ir su selektyviniais, tik statyti biski reikia juos kitaip .
o butinai lauksim :)

Posted: 2007-Jan-19 11:05
by Audrius
Gal kam teko susipažinti su knyga "Didžioji medžioklė" II dalį :) būtų įdomu sužinoti jūsų nuomone apie šia knygą :twisted:

Posted: 2007-Jan-19 11:11
by Strelcius
turiu abi dalis, vertos demesio "rasliavos" :)

Posted: 2007-Jan-19 11:52
by Kęstutis
Vakar per LTV rodė G.Isoko interviu. Na žmogus tikrai atsidavęs gamtai. Labai įdomu, kad būdamas ne medžiotojas, juos tam tikra prasme "palaiko" ir pakelia jų įvaizdį visuomenėje. Šios knygos išleidimas dar kartą įrodys, kad medžioklė gyvavo, gyvuoja ir gyvuos.
Beje, šią laidą reikėjo parodyti po nevykusios žurnalistės interviu sekiojant bemedžiojantį AMB. Kontrastas akivaizdus.


Čia keletas sakinių apie knygą:

"Minties" leidykla išleido Gedimino Isoko knygą "Lietuvos girių ir medžioklės istorija"
Tai mūsų miškų, jų augalijos ir gyvūnijos raidos istorija, parašyta turtinga, gyva kalba, sudominanti dar negirdėtais dalykais. Šis grandiozinis darbas skirtas ne tik miškų, gyvūnijos ir medžioklės istorijai Lietuvoje, bet ir apskritai gyvybės atsiradimui ir jos evoliucijai, pradedant devono periodu, t. y. prieš 410 mln. metų...

Image

Šioje knygoje pirmą kartą Lietuvoje glaustai apžvelgtas girių, miškų ir jų gyvūnijos vystymasis visuose geologiniuose perioduose, pradedant devonu (410 mln. m.) ir baigiant neogenu (1,6 mln. m.). Miškai ir miškų gyvūnija aprašoma ir vėlesniais istoriniais laikotarpiais – nuo pirmųjų Lietuvos gyventojų iki 2004 m.

Pagrindinis knygos tikslas – aprašant miškų naudojimą, apsaugą, želdinimą, medžioklę, drevinę bitininkystę, žvejybą ir kt. atskleisti materialinius ir dvasinius žmonių ir miškų ryšius.

Knygoje pateikta 91 lentelė, 9 diagramos bus naudingos analizėms ir prognozėms, o 326 iliustracijos ir 13 žemėlapių puikiai papildo išdėstytą medžiagą. Knyga mokslinė-pažintinė, todėl turėtų sudominti ne tik miškininkus, gamtininkus, bet istorikus, ekonomistus, bet ir visus gamtos mėgėjus.

Prof., habil. dr. Algirdas Gaigalas: „Knygoje plačiai aptartas laikotarpis, kai gamta gyvavo be žmonių. Rašoma apie akmenis, fantastiškus geologinių amžių gyvūnus ir augaliją. Atskleista plačiausia gamtinė įvairovė, jos raidos etapai, žmogaus santykiai su gamta, etninės kultūros ypatumai, papročiai, susiję su gamta ir t. t. Autorius taip pat nagrinėja mitologijos, tautosakos, archeologijos, literatūros faktus, atskleidžiančius mitinę žmonių pasaulėžiūrą ir romantinę gamtos sampratą. Gediminą Isoką jaudina miškų likimas, anksčiau priklausęs nuo gamtos dėsnių, o dabar vis labiau nuo žmogaus...“

Posted: 2007-Jan-19 11:55
by hunter330
o kiek sita knyga kastuoja? praturtintu mano bibliotekele, jei kaina labai nesikandziotu...