Diskusijos apie naujus MT pakeitimus.

Skyrelis skirtas norintiems tapti medžiokliais ir ja besidomintiems.
Форум для начинающих и зрелых охотников.
User avatar
Zaibas
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 879
Joined: 2007-May-18 22:32
Location: Vilnius-kaunas

Re: Diskusijos apie naujus MT pakeitimus.

Post by Zaibas »

Darius74 wrote:
Zaibas wrote:gal būtų galima konkrečiai išgirsti kas ko neišgirdo? kas kam nepatinka? na man idomu kurie punktai pagal Jus yra nesamonė?
nespeta stipriai isigilint , bet galima pradeti nuo :

„58. Draudžiama:
58.1. asmeniui, neturinčiam teisės medžioti:
58.1.1. medžioti arba būti medžioklės plotuose su įrankiais (šaunamaisiais ginklais, spąstais) ar priemonėmis (vėliavėlėmis, naktinio matymo taikikliais, kilnojamais bokšteliais);
58.10. perduoti fiziniam asmeniui priklausantį šaunamąjį ginklą kitam asmeniui (išskyrus Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 16 straipsnio 2 dalyje numatytus atvejus) arba medžioklės plotuose kitus medžioklės įrankius asmeniui, neturinčiam teisės medžioti
dėl bokštelių tai kaip suprantu jeigu jis bus nesurinktas tai niekas ir nesikabins prie tavęs, bet jeigu jis surinktas, tai.... čia iš tos serijos, kad aš su šautuvu kuris dėkle pas tave plotuose vaikščiočiau pamiškėmis, ką aš pažeisčiau? nieko, nors mano ketinimai :twisted:
dėl šautuvo perdqavimo, na gi normalu kad tu negali perduoti jo tam kuris neturi teisės jį nešiot. O jeigu pergyvenama kad inkalt negalėsit, tai kol nėra valandų nurodytų lapuose, tol medžioklė vyksta iki 00:00 val. :)
visada prisiekes medziotojas
forester99
Stažuotojas
Stažuotojas
Posts: 197
Joined: 2008-Nov-05 15:15
Location: Elektrėnai

Re: Diskusijos apie naujus MT pakeitimus.

Post by forester99 »

Žodžiu iš didelio rašto išėjo iš krašto... :shock: :evil: :pardon: Greitu laiku medžiotojai bus priversti nešiotis išmaniuosius telyponus su tiesiogine internetine prieiga prie valstybinių portalų,nes įstatymai keičiami jau praktiškai kas mėnesį.Tad prieš pajudant link medžioklės plotų reiks persiskaityt naujienas,o atvykus į plotus dar kartą pasitikrinti... a vdrug kas pasikeitė per tą laiką kol keliavau link plotų...?! %) :Search: :o
User avatar
GRIZLEY
Super Men
Super Men
Posts: 1884
Joined: 2008-Jan-01 23:12
Location: vilnius

Re: Diskusijos apie naujus MT pakeitimus.

Post by GRIZLEY »

Uzskaitau :good:
Kas globoja, tas ir medžioja
User avatar
Zaibas
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 879
Joined: 2007-May-18 22:32
Location: Vilnius-kaunas

Re: Diskusijos apie naujus MT pakeitimus.

Post by Zaibas »

Kartai man atrodo kad mes bumbam kad pabumbėt. Nu nereik visada ant viso pasaulio pykt. Juk daugelis pakeitimu yra orentuoti į medžiotojų naudą bei neprieštaraujant ES direktyvom. beabejo kad per dažnai keičiamos taisyklės, bet dar porą metų pakentėsim ir bus viskas arti tobulumo, juk išklaidų mokomasi :)
Žinokit kad tų pakeitimų numatyta buvo kurkas daugiau, bet prieš kaikuriuos pavyko atsilaikyt, prieškaikuriuos ne.
P.S. Dėl medžioklės lapo galiojimo nepergyvenkit, jo terminas gal ir nepasikeis bet statusas kaip teisinio dokumento turėtų keistis :)
visada prisiekes medziotojas
fukas
Administratorius
Administratorius
Posts: 2774
Joined: 2006-Jul-07 18:46
Location: Marijampolė

Re: Diskusijos apie naujus MT pakeitimus.

Post by fukas »

Zaibas wrote:Kartai man atrodo kad mes bumbam kad pabumbėt. Nu nereik visada ant viso pasaulio pykt. Juk daugelis pakeitimu yra orentuoti į medžiotojų naudą bei neprieštaraujant ES direktyvom. beabejo kad per dažnai keičiamos taisyklės, bet dar porą metų pakentėsim ir bus viskas arti tobulumo, juk išklaidų mokomasi :)
Žinokit kad tų pakeitimų numatyta buvo kurkas daugiau, bet prieš kaikuriuos pavyko atsilaikyt, prieškaikuriuos ne.
P.S. Dėl medžioklės lapo galiojimo nepergyvenkit, jo terminas gal ir nepasikeis bet statusas kaip teisinio dokumento turėtų keistis :)
MT buvo beveik idealios jau dabar, tereikėjo pataisyti keletą klaidelių ir kaip vienas mano kolega sakė geriau jau tie ministeriai nebliestų nieko, na tai jau dabar kolega porink kurie čia tie pakeitimai tokie naudingi medžiotojams ??? Ar tuo, kad galima bus nebaudžiamiems šaudyti beragius ožius ir dvimečius elnius ir briedžius? Ar tuo, kad stirnas medžiojom ūkiškai ir saugojom, o dabar vėl medžiosim taip kaip "ponas" liepė, ar tuo kad kaip ir nelabai aišku kas, kur ir ką turės pildyti medžioklės lape?

Dabar mano matymas yra toks (tai yra tik mano subjektyvi su niekuo kitu nesusijusi nuomonė): MT pakeistos taip, kad senieji pirdylos "Medžioklės žinovai", galėtų medžioti tai kas išbėga ant linijos, o jeigu netyčiom papuolė ant taikiklio ne tas kas reikia tai na ką sorry, kam nepasitaiko, tuojaus aktelį surašysim :o , na kagi kaip po gero šūvio burnelės nepdarius, ups 1 promilę tas velnio aparatas rodo, na ką darysi matyt pusryčių per mažai užkandau, tiek to pasakyk kur susimokėti tą minimalią paramą valstybei. Stirnas aišku, kad reikia licenzijuoti nes jau baigia lūšys išnaikinti, naikino ir vilkai bet va nuo vilkų jos gudrios ir moka į medžius sulipti, o va tos ausytosios katės pasirodo moka irgi medžiais laipioti ir viskas pyzdiec stirnų jau beveik neliko, lygiai taip kaip ir kurapkų :( o va štai kai uždedi licenzijas lūšys iškarto jų nebeliečia nes : pirma-neturi licenzijos ir nemoka jos užpildyti, antra jos savo minkšto letenėlėm nemokės užtraukti to auskaro ožkai į ausį- bingo stirnos išgelbėtos.

P.S. nors iš principo nesu prieš licenzijuojamų žvėrių ausų ar kojų žymėjimu plastikiniais/metaliniais žymekliais tačiau man pasakykit nafik tada reikalingas ir žymeklis ir pati licenzija, įprastai tai sumedžiotam žvėriui įsegamas žymeklis ir viena jo dalis nuplėšiama/nulaužiama ir viskas aišku ir paprasta, o dabar darysim ir žymėjimą ir dar licenziją bei lapą pildysim???
P.s.s matau ir konkretų biznį ponui Bradauskui, panaikinus licenzijas stirnoms tų licenzijų ne tiek daug ir liko įvertinus kad elnių, briedžių ir ožių nėra toks didelis kiekis kaip stirnelių, tad įvedus žymeklius juos parduodanti bendrovė nelabai ką teuždirbs, o štai dabar valio 20 000 stirnų, 400 briedžių, 2000 elnių ir turim labai viliojantį viešąjį pirkimą "auskarams" įsigyti
User avatar
Zaibas
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 879
Joined: 2007-May-18 22:32
Location: Vilnius-kaunas

Re: Diskusijos apie naujus MT pakeitimus.

Post by Zaibas »

fukas wrote:
Zaibas wrote:Kartai man atrodo kad mes bumbam kad pabumbėt. Nu nereik visada ant viso pasaulio pykt. Juk daugelis pakeitimu yra orentuoti į medžiotojų naudą bei neprieštaraujant ES direktyvom. beabejo kad per dažnai keičiamos taisyklės, bet dar porą metų pakentėsim ir bus viskas arti tobulumo, juk išklaidų mokomasi :)
Žinokit kad tų pakeitimų numatyta buvo kurkas daugiau, bet prieš kaikuriuos pavyko atsilaikyt, prieškaikuriuos ne.
P.S. Dėl medžioklės lapo galiojimo nepergyvenkit, jo terminas gal ir nepasikeis bet statusas kaip teisinio dokumento turėtų keistis :)
MT buvo beveik idealios jau dabar, tereikėjo pataisyti keletą klaidelių ir kaip vienas mano kolega sakė geriau jau tie ministeriai nebliestų nieko, na tai jau dabar kolega porink kurie čia tie pakeitimai tokie naudingi medžiotojams ??? Ar tuo, kad galima bus nebaudžiamiems šaudyti beragius ožius ir dvimečius elnius ir briedžius? Ar tuo, kad stirnas medžiojom ūkiškai ir saugojom, o dabar vėl medžiosim taip kaip "ponas" liepė, ar tuo kad kaip ir nelabai aišku kas, kur ir ką turės pildyti medžioklės lape?

Dabar mano matymas yra toks (tai yra tik mano subjektyvi su niekuo kitu nesusijusi nuomonė): MT pakeistos taip, kad senieji pirdylos "Medžioklės žinovai", galėtų medžioti tai kas išbėga ant linijos, o jeigu netyčiom papuolė ant taikiklio ne tas kas reikia tai na ką sorry, kam nepasitaiko, tuojaus aktelį surašysim :o , na kagi kaip po gero šūvio burnelės nepdarius, ups 1 promilę tas velnio aparatas rodo, na ką darysi matyt pusryčių per mažai užkandau, tiek to pasakyk kur susimokėti tą minimalią paramą valstybei. Stirnas aišku, kad reikia licenzijuoti nes jau baigia lūšys išnaikinti, naikino ir vilkai bet va nuo vilkų jos gudrios ir moka į medžius sulipti, o va tos ausytosios katės pasirodo moka irgi medžiais laipioti ir viskas pyzdiec stirnų jau beveik neliko, lygiai taip kaip ir kurapkų :( o va štai kai uždedi licenzijas lūšys iškarto jų nebeliečia nes : pirma-neturi licenzijos ir nemoka jos užpildyti, antra jos savo minkšto letenėlėm nemokės užtraukti to auskaro ožkai į ausį- bingo stirnos išgelbėtos.

P.S. nors iš principo nesu prieš licenzijuojamų žvėrių ausų ar kojų žymėjimu plastikiniais/metaliniais žymekliais tačiau man pasakykit nafik tada reikalingas ir žymeklis ir pati licenzija, įprastai tai sumedžiotam žvėriui įsegamas žymeklis ir viena jo dalis nuplėšiama/nulaužiama ir viskas aišku ir paprasta, o dabar darysim ir žymėjimą ir dar licenziją bei lapą pildysim???
P.s.s matau ir konkretų biznį ponui Bradauskui, panaikinus licenzijas stirnoms tų licenzijų ne tiek daug ir liko įvertinus kad elnių, briedžių ir ožių nėra toks didelis kiekis kaip stirnelių, tad įvedus žymeklius juos parduodanti bendrovė nelabai ką teuždirbs, o štai dabar valio 20 000 stirnų, 400 briedžių, 2000 elnių ir turim labai viliojantį viešąjį pirkimą "auskarams" įsigyti
Pabandysiu atsakyti:
Ar tau fukas nėra pasitaikę suklysti sumedžiojant ožį per varymus? man atrodo protingi klubai įsives plius mokesčius ir tiek nes stirna yra grynai klubo gyvūnas kuris beveik nemigruoja ir tu jos taip lengvai iš gretimo klubo neprisiviliosi. Dvimečiams elniams yra lengviausia atlikti selekcija, be to manau kad ainant tobulumo link, kada nors bus galima ir nik dvimečius medžiot per varymus.
Medžioklės lapo pildymas paaiškės kai bus priimti visi sprendimai.
Dėl licenzijų popierinių ir auskarų, tai man priimtinas dalykas vien tas kad dabar sumedžiojus ožiuką per lietų galėsiu ramiai jam įsegęs auskarą parsitemt iki mašinos ir joje užpildyti licenziją, ar susitikęs su kolega prieš dorojant užpildyti licenziją, o nevargt per lietų su popieriumi. Popierinės licenzijos išnyks su laiku nes dabar reik atrinkt kokie auskarai geriausi, nes jeigu imt tokius kaip pas lenkus tai sekančią dieną būtų licenzijų pilni gariūnai pardavime :)
visada prisiekes medziotojas
fukas
Administratorius
Administratorius
Posts: 2774
Joined: 2006-Jul-07 18:46
Location: Marijampolė

Re: Diskusijos apie naujus MT pakeitimus.

Post by fukas »

man neteko tfu tfu, bet problema kaip ir aiški ir suprantama, ir aš sutinku su jos sprendimu, tačiau mano siūlymas buvo, kad medžiotojas turėtų atlyginti žalą (galbūt ne tokią didelę kaip tai atlygina brakonieriai, tačiau skaudėti piniginei vistiek turėtų), tačiau už tokį pažeidimą (ragus numetusio ožio sumedžiojimas) nebūtų atimamas ginklas ir leidimas medžioti, čia analogija kaip ir kelių eisme- padarei klaidą ir sukėlei avariją juk niekas auto ir teisių nekonfiskuoja, tiesiog gauni baudą ir atlygini aplinkiniams padarytą žalą. O dabar gaunasi taip, kad kaip ir negalima medžioti to ožio, bet atsakomybės nėra, o teisinė logika sako, kad jeigu nėra atsakomybės tai nėra ir nusikaltimo.
Tas pats ir su elniais ir briedžiais, vėlgis taip gali padaryti klaidą, bet dabar atsakomybė nulinė :(
Auskarai ok, sutinku, valio pagaliau, tebūnie ir tas pereinamasis laikotarpis, ilgainiui popierinės išnyks ir visi turėsime kišenėje spec "cegeliuką" ir jokių bėdų dėl to nematau, bet man pasakyk nafik reikėjo stirnų patelėms licenzijas grąžinti, kai ką tik jas panaikinom ir prasidėjo teigiami pokyčiai jų populiacijoje. Tai gal ir šernams grąžinkim licenzijas? Juk juos taip pat kažkada medžiojome tik pagal popierius, panaikinom ir ką jie išnyko, ne atvirkščiai padaugėjo ir kaip nebūtų gaila tas padaugėjimas jau net ir peržengė ribas.
User avatar
Zaibas
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 879
Joined: 2007-May-18 22:32
Location: Vilnius-kaunas

Re: Diskusijos apie naujus MT pakeitimus.

Post by Zaibas »

fukas wrote:man neteko tfu tfu, bet problema kaip ir aiški ir suprantama, ir aš sutinku su jos sprendimu, tačiau mano siūlymas buvo, kad medžiotojas turėtų atlyginti žalą (galbūt ne tokią didelę kaip tai atlygina brakonieriai, tačiau skaudėti piniginei vistiek turėtų), tačiau už tokį pažeidimą (ragus numetusio ožio sumedžiojimas) nebūtų atimamas ginklas ir leidimas medžioti, čia analogija kaip ir kelių eisme- padarei klaidą ir sukėlei avariją juk niekas auto ir teisių nekonfiskuoja, tiesiog gauni baudą ir atlygini aplinkiniams padarytą žalą. O dabar gaunasi taip, kad kaip ir negalima medžioti to ožio, bet atsakomybės nėra, o teisinė logika sako, kad jeigu nėra atsakomybės tai nėra ir nusikaltimo.
Tas pats ir su elniais ir briedžiais, vėlgis taip gali padaryti klaidą, bet dabar atsakomybė nulinė :(
Auskarai ok, sutinku, valio pagaliau, tebūnie ir tas pereinamasis laikotarpis, ilgainiui popierinės išnyks ir visi turėsime kišenėje spec "cegeliuką" ir jokių bėdų dėl to nematau, bet man pasakyk nafik reikėjo stirnų patelėms licenzijas grąžinti, kai ką tik jas panaikinom ir prasidėjo teigiami pokyčiai jų populiacijoje. Tai gal ir šernams grąžinkim licenzijas? Juk juos taip pat kažkada medžiojome tik pagal popierius, panaikinom ir ką jie išnyko, ne atvirkščiai padaugėjo ir kaip nebūtų gaila tas padaugėjimas jau net ir peržengė ribas.
Bet turbut pritarsi, ad greiciausiai kiekvienas klubas bus isivedes mokesti uz ozio nusovima, nes pagal plana licenziju skaicius turejo mazeti laidu atzvilgiu. jeigu klube bus vienas durnius kuris kals ozius tai automatiskai kitu metu licenziju klubas gaus maziau. pas maus klube su kiaulem sako as geriau sumoesiu dvigubai tik nebsipy+++kit. taip ir cia manau kad klubai tures baudas plius pasmerkimas tai abejoju kad taip bus iskalta.
Su briedziais elniais tai neskubekim, dar nevisas aisu.
Stirnu licenzijos grazintos pan LMZD pirmininko iniciatyva, cia jam daug as priestaravo bet deja, perkalbeti nepavyko. Beje gali tapti pats tuo nenoredamas p"pranasu" del sernu licenziju, nes jau tokios kalbos vaiksto, "atejo maras, isris sernai, tai reiks juos atstatyt, reiks ribot ju medziokle" bet cia dar tik koridorinio lygio kalbos
visada prisiekes medziotojas
fukas
Administratorius
Administratorius
Posts: 2774
Joined: 2006-Jul-07 18:46
Location: Marijampolė

Re: Diskusijos apie naujus MT pakeitimus.

Post by fukas »

okas per vienas tas LMZD karalius jeigu didžioji dauguma medžiotojų visuomenės sako nereikia licenzijų, o staiga kažkoks nupiepėlis komunistas trept trept kojele ir viskas jų jau reikia ?
User avatar
italjanec
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 850
Joined: 2006-Aug-20 15:42

Re: Diskusijos apie naujus MT pakeitimus.

Post by italjanec »

Galim pykt, galim ne, bet taisykles priimtos ir teks ju laikytis...is viso to kas ten parasyta supratau, kad teks nusipirkt koki neaiskios kilmes pasilipimo yranga sode vaisiams ir uogoms skint, ba pasilipimas ant mano pernesamo bokstelio skint vysniu uogu jau bus laikomas nusizengimu MT, nepriklausomai nuo to ar as medziotojas ar ne :(
Jei nezinai ka daryti- nedaryk nieko.
User avatar
laimosiux
Jaunas medžiotojas
Jaunas medžiotojas
Posts: 295
Joined: 2008-Oct-06 18:01
Location: Kaunas-Vilkaviškis

Re: Diskusijos apie naujus MT pakeitimus.

Post by laimosiux »

italjanec wrote:Galim pykt, galim ne, bet taisykles priimtos... :(
Dar nepriimtos, čia dar tik projektas :wink:
Medžioklei reikia pašaukimo, jei jo neturi, geriau nei nepradėti...
User avatar
italjanec
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 850
Joined: 2006-Aug-20 15:42

Re: Diskusijos apie naujus MT pakeitimus.

Post by italjanec »

laimosiux wrote:
italjanec wrote:Galim pykt, galim ne, bet taisykles priimtos... :(
Dar nepriimtos, čia dar tik projektas :wink:
Tai va, kad projetas,,,is karstu diskusiju supratau, kad jis jau priimtas %) Viskas, nuo pirmadienio nebegeriu :Rose:
Jei nezinai ka daryti- nedaryk nieko.
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19456
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Diskusijos apie naujus MT pakeitimus.

Post by medziotojas »

italjanec wrote:Tai va, kad projetas,,,is karstu diskusiju supratau, kad jis jau priimtas %) Viskas, nuo pirmadienio nebegeriu :Rose:
Šiandien dar galima :beer:
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
laimosiux
Jaunas medžiotojas
Jaunas medžiotojas
Posts: 295
Joined: 2008-Oct-06 18:01
Location: Kaunas-Vilkaviškis

Re: Diskusijos apie naujus MT pakeitimus.

Post by laimosiux »

italjanec wrote:Tai va, kad projetas,,,is karstu diskusiju supratau, kad jis jau priimtas %) Viskas, nuo pirmadienio nebegeriu :Rose:
Vat diskusijose ir gimsta tiesa :wink:
P.S. Tai kaip suprantu rytoj į Vilkaviškį nebekviesti? :D
Medžioklei reikia pašaukimo, jei jo neturi, geriau nei nepradėti...
User avatar
italjanec
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 850
Joined: 2006-Aug-20 15:42

Re: Diskusijos apie naujus MT pakeitimus.

Post by italjanec »

laimosiux wrote: P.S. Tai kaip suprantu rytoj į Vilkaviškį nebekviesti? :D
Net jeigu reiktu blaiviam su zvake prie stalo stove- vistiek kvieskit :twisted: :Rose:
Jei nezinai ka daryti- nedaryk nieko.
Post Reply