Medžioklė, kurios nepamiršiu...

Все темы об охоте и т.д.
Субфорум - охотничий словарь и ссылки на прогноз погоды.
User avatar
marcco
Super Men
Super Men
Posts: 1684
Joined: 2006-Oct-06 13:03
Location: Šiauliai

Re: LINKSMI IR LIUDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by marcco »

:lol: liuks medžioklė, strelčiau :lol: butum kokius keturis bebrus sumedžiojęs ir kas.. nulupai ir pamiršai. o dabar va kokia istorija gavosi.. :D
User avatar
Strelcius
Super Men
Super Men
Posts: 3719
Joined: 2006-Aug-01 21:30
Location: Kaunas
Contact:

Re: LINKSMI IR LIUDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by Strelcius »

velycia wrote:Gerai Tu cia :ROFL: o keiksmu itariu buvo... tu mergicku turbut but buve pilni krumai pristatyti, pagal save zinau, o va daba smagu prisimint. Ten tas kur greit praciuoze vos galvike iskises galejo but ponia udra, arba senis bebras, nes jie plaukia tik akis ir ausis iskise
nea, te udros nera, pradzioj tokia durna mintis buvo kad audine. bet galiausiai issiaiskinau kad ten jauniklis tikrai. seni patina nugnybes buvau, pluduriavo jis baloj jau :) o ta greituoli stebejau kelias minutes kaip jis varineja pakrante. be to, dar islipt bande, tik susaut tadu negalejau, krumoksnio sakos maise :pardon:
a beje, nesikeikiau lygtais, nelabai ka isvis pasakyt sugebejau :D
tik kai isbandziau vandeni, niekaip nesuprantu kaip tas mano sabakinas lenda i ji savo noru tik pamates bala :bad:
Lietuvis
Gedasas
Super Men
Super Men
Posts: 1592
Joined: 2006-Aug-10 15:25
Location: Pirčiupiai

Re: LINKSMI IR LIUDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by Gedasas »

kaip per anciu medziokle taip ir per bebrine su savim raikia jamc spininga su pintu valu ir atsilenkianciais blizges kabliais, nereiks tada maudytis :D
User avatar
Strelcius
Super Men
Super Men
Posts: 3719
Joined: 2006-Aug-01 21:30
Location: Kaunas
Contact:

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by Strelcius »

per anciu medziokle reik jamt suni :cool:
Lietuvis
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by 30-06 »

Vidurvasari,vidurdieni zygiuoju sau misko keliuku.Tada kai kailiai buvo brangus o urvine medziokle perspektyvi bei pelninga,daznokai vasaros metu leisdavausi i nauju urvu paieskos "ekspedicijas".Kuo daugiau urvu vasara rasdavai tuo daugiau ir sekmingiau medziodavai rudeni-ziema.Elementaru kaip du kart du.
Is "amunicijos" turiu pasiemes cigaretu pakeli,sierciku ir lankcini peiluku kokiam ant kelio pastaikiusiam grybui nupjauc.Daugiau ir nereikia.
Nugi einu einu.....tik girdziu kazi kas misku "atosia".Sustingstu vidur kelio,klausausi-dairausi .Neuzilgo matau.....sernu banda link manes arteja.Arteja neskubedami,pasiknaisiodami,pasizvygaudami.Stoviu-neklibu.Daug ten ju buvo.Bent trys-keturios kiaules su pypliais,kiek nuosaliau antrameciai trinasi. Apspito mane is visu pusiu ir ganosi.Sakyciau nemato manes.Bet kur gi tau.Mato kuo puikiausiai.Smalsiausi tai tie ryzi.Prilekia per kokius 3-4 metrus-sustingsta....kiek pastovi ir net pasistrykciodami rauna atgal prie kiaules.Suprasciau jei jie butu vieni.Mazi,durni nesupranta su kuo susitiko.Bet gi ne.Viena is gan nemenku motineliu priejo 7-8 metru atstumu,abejingai nuzvelge mane(fuuiii...nepatiko man jos demesys )ir kuo ramiausiai uzsieme savais reikalais.
Sita "apgultis"truko ne trumpiau nei 5 minutes.Man jau ir sprandas uztirpo,ir kojos sustabarejo o jie nesitraukia.Nenorejau as ju gasdint.Galu gale visas "taboras",lygiai taip pat neskubedamas kaip ir atejo-pasitrauke.
Ir po siai dienai sitas susitikimas liko man maza misle.Kodel tadien as tiems sernams buvau visai nebaisus
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by 30-06 »

Pora zodziu apie po laiminga zvaigzde gimusius briedzius.

Pries ketverta metu,velyva rudeni, is britu salos grizau i Lietuva susitvarkyt siokiu tokiu reikalu.Zinoma pati pirmaji savaitgali ciupau sautuva ir miskan.Tai buvo pirmi ar antri metai kai po ilgos pertraukos vel pradejom gaut po viena licensija briedziui sumedziot.
Instruktazas.Visos kalbos tik ir sukasi apie tai,kad zut but reikia rast briedi nes ju medziokles terminas eina i pabaiga.Per pora menesiu varymines medziokles gyvo briedzio nieks dar ir mates nebuvo.
Dar vaziuodami i pirma varyma masinoje su dviem kolegom pasisnekam apie briedzius ir apie tai kaip senai ju nemedziojom.
Zodziu vieno varymo metu stoviu ant melioracijos griovio,skiriancio du kvartalus- krasto.Varomas misko masyvas yra kitoje griovio puseje.Is principo idealu butu stovet perlipus griovi,bet to padaryt neimanoma nes kanala patvenke bebrai.Sita gan plati ir gili "upe"pasidengusi plonu ledu kuris dar nelabai laiko zmogu.Laukiam .
Ir ka jus sau manot ?Neuzilgo kitoj griovio pusej,uz kokiu 20 metru is krumu islenda dvieju briedziu galvos.Sustoja ir karpydami ausim klausosi varovu.Vienas is varovu aptikes ju pedas nesiblaskydamas eme jomis sekti.Dingt jiems nera kur bet......va cia prasidejo CIUDAI .Kitaip pavadint negaliu.Kazin kas mano galvoj uzsikirto ir eme suktis tik viena mintis "na ir kas kad briedziai.....visvien ju NEMEDZIOJAM "
Varovui priartejus briedziai metasi tiesiai i griovi.Lauzydami ledus kaip kokie ledlauziai perplaukia i mano puse.Paslysciodami staciu slaitu islipa 10 metru nuo manes.Sustoja greta viens kito.Nusipurto vandeni.Prisitaikau vienam i sirdies plota ir fantazuoju kaip jis virstu "JEI JUOS GALIMA BUTU SAUT" :crazy: .Dar pagalvoju,kad ko gero is tokio atstumo vienu suviu nusauciau abu nes stovi visiskai greta petys petin.Pastovejo briedukai keleta sekundziu ir smagia ristele nurisnojo ] :Bravo: .
Atsibudau as tik tada, kai link manes su isverstom akim,ir nenusakoma veido israiska pradejo lekti kaimynysteje stovejes medziotojas.Bijau net susimastyti ka jis apie mane galvojo ir kokius zodzius vartojo .Beje, zodzius mano adresu veliau vartojo ir visi kiti .Niekaip nesuprantu-kas tada mane apvarazijo.Tiesiog galvoj netelpa :no: .Turbut briedzius saugancios dvasios .
P.S Ta sezona briedis sumedziotas taip ir nebuvo.Uz tai as itariu visas kolektyvas mane daznai prisimindavo ir labai graziu zodziu minedavo :pardon:
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by 30-06 »

:) Zemaitis ir sernai

Prisiminiau nuotykį medžioklėje. Po varymo apie 120 kg sužeistas šernas įbėgo į nedidelį, iš visų pusių apsuptą miškelį. Sniego nebuvo, šuns neturėjome, tai nutarėme apsupti tą mišką ir pravatyti. Varymas baigėsi, varovai jau išlindo iš miško, mano kaimynas linijoje šautuvą ant pečių ir patraukė per laulą link kito miško. Kai jis paėjo 20 metrų nuo miško, jam iš paskos išniro šernas ir tiesiu taikymu į jį. Aš pradėjau šaukti ir mojuoti rankomis. Tačiau mano kaimynas ar neišgirdo ar nesusigaudė dėl ko šaukiu tik pajuto smūgį į nugarą ir griuvo ant pilvo. Šernas pradėjo jį ritinėti kaip futbolo kamuolį, o aš kiek įkabindamas ir rėkdamas visa gerkle pasileidau gelbėti draugo. Šernas ar išsigando ar nusibodo jam žaisti futbolą, paliko savo auką ir puolė bėgti miškan. Aš jau buvau pribėgęs per šūvio atstumą ir nusitaikęs vedžiau sprunkantį šerną, laukdamas kol bus tinkamas šūviui kampas. Tačiau nespėjau iššauti. Nuverstas draugelis, gulėdamas ant pilvo, susigraibė šautuvą ir paleido abu šūvius į šerną. Šernas krito, mums beliko jį pribaigti. Draugelis atsipirko išgąsčiu ir mėlynėmis, o mums buvo juoko iki medžioklės pabaigos. Visą šį vaizdelį matė gal 8 žmonės, nes viskas vyko vidurį lauko
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by 30-06 »

Zemaitis ir sernai 2 :)

Buvo tai tais laikais, kai dar nebuvo mobiliakų, vienintelis visureigis -UAZ-as (valdiškas, nes nuosavų negalima buvo turėti). Kaime ir vielinį telefoną mažai kas teturėjo. Mūsų būrelio medžiotojams pranešė, kad vidurį baltos dienos didžiulis šernas blaškosi po vienkiemius, užpuolė dirvą beariantį traktorių. Traktoristas bandė prispausti šerną plūgais, bet šis net iš po plūgų išsirangė ir nuskuodė į kaimą. Pora medžiotojų pasiėmė šautuvus ir kolūkio UAZiku išvažiavo ištirti padėties. Važinėjasi pamiškiais nuo vieno vienkiemio prie kito: nieko nematyti, ramu. Tik gal kilometru nuo miško nutolusiame vienkiemyje būriuojasi žmonių būrelis. Medžiotojai ten ir nuvažiavo. Klausia žmonių: kur tas šernas? Kaimiečiai atsako: va ten kiemo kampe, už šulinio guli. Medžiotojai nesupranta. Juokauja jie ar ką? Kieme nieko nematyti, tik du senukai prispaudę nosis prie langų spokso į kiemą. Vienas medžiotojas, įsidėjęs šovinius, kitam sako: einam pasižvalgysim. Kitas: durnas tu ar ką, iš kur tas šernas tame kieme bus. Neėmė nė šautuvo,bet vistiek nusekė pirmam iš paskos. Pirmasis eina link šulinio. Šulinys toks senoviškas, iš akmenų sumūrytas, su medine svirtymi (dabar tokius tik Rumšiškėse pamatysi). Pasuko už šulinio ir ...medžiotojų ir šerno akys susitiko... Šernas šokt į priekį, bet užkliuvo už kibiro, pakabinto ant svirties ir kaip pirmą pasitaikiusią kliūtį atakavo kibirą. Pirmam medžiotojui užteko tos akimirkos. kai šernas puolė kibirą paleisti šūvį iš 5 m. tiesiai iš priekio į krūtinę. Atsisukęs, norėjo pasakyti kažką savo draugui, o to jau nebėr. Senukas, jau nebeinantis į varymus, kaip jaunikis buvo peršokęs per tvorą ir skuodė tolyn nuo vienkiemio. Šernas susmuko vietoje. Svoris virš 300 kg. Dorodami šerną medžiotojai suprato šerno pamišimo priežastį: pasirodo šernas šviežiai buvo sužeistas 3 grankulkėm. Viena perėjus inkstą, kita sutrupinus šlaunikaulį, o trečia..... tiesiai į pimpalą.
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
velycia
Jaunas medžiotojas
Jaunas medžiotojas
Posts: 404
Joined: 2007-Aug-07 21:35

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by velycia »

:good: Nu ir pribarskinai cia %) man kad tiek tai reik :idd28: blonde sekretore samdyt :roll:
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19456
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by medziotojas »

:good: :Bravo: daugiau tokiu pasakojimu ir bus galima derint knygele :wink:
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
mazyla

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by mazyla »

jo, gražūs pasakojimai :good: . Kavutę geriu, skaitau ir šilta krūtinėj daros..
User avatar
EIWIS
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 731
Joined: 2007-Dec-06 16:43
Location: Varena

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by EIWIS »

na jo pasakojimai tikrai šaunūs :good:
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by 30-06 »

:) Marcco ir antinai

buvo man gal 15 metuku, medziokle domejaus jau gan intensyviai- skaiciau daug literaturos, eidavau kiekviena varymine, nusivezdavo tevukas ir i palaukimus su ziuronais pamedziot .. ta savo aistra jau buvau uzkretes ir pusbroli, tai kaime su juo zuikeliu kartais paieskodavom.. buvom "etiski" brakonieriai kilpom ar spastais neuzsiimdavom, pavasari, ar vasara nesaudydavom, o ir nieko didesnio uz kiski, ar lape neuzkabindavom..
eilinis spalio savaitgalis kaime.. rudenejantys razienu laukai pilni gerviu, zasu, anciu ir dar nezinia kokiu sparnuociu pulkeliu.. gerviu nelisdavom, prislinkt prie pietaujanciu ant lauko zasu- jau "aukstasis pilotazas", bet koks bandymas baigdavosi zasu pergale, na o antys, atrode, tik tam ir sutvertos, kad jas medziotum be to ir leisdavosi jos visai netoli sodybos.. taigi prisidengdamas nenupjauta pieva slenku prie grazaus kreksiu burelio.. rankose 16kal vienvamzdukas.. likus kokiem 50-ciai metru iki anteliu jos, rinkdamos kombaino isbertus grudus, pradeda pedint artyn.. as, zinoma, labai ilgai jomis nesizavejau- sulaukiau kol prieis iki 20m ir "pokst", zaliuju galveliu kryptim.. po suvio pasoku ir ka jus manot- ilsisi razienoj sparnus patiese net keturi grazuoliai gaigalai.. ka cia dar pasakot- dziaugsmas man, pavydas pusbroliui, vargas seimininkei ir t.t. ir tai vyko tuo metu, kai ir viena antis man buvo didelis laimikis..
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by 30-06 »

:) Medziotojas ir gaujos sernu

teko vasara sedeti prie grikiu lauko.temsta,saltoka darosi,aplinkui tylu,krebzdesio jokio.apsisvieciu aplinkui ,ne gyvos dvasios.ai, vistiek niekas neateis,issitraukiu cigarete suplesiu ,kaip ir ne taip salta pasidare .vel apsisvieciu -vo ozys islindo bet toli,toli tik akys blizga .uzgesinu lempa pasitaisau boksteli padeti uzdegu prozekta ,o tolumoj banda sernu .mieguistuma kaip ranka nueme.na galvoju iki manes tai tikrai nedaeis ,reikejo boksta arciau krumu pasistatyti.dar pasvieciu ,ziuriu y grikius tuoj lys.na galvoju ,atstumas didelis kas bus tas ,kalsiu na ura.suvis -ziuriu zovada sernu banda istrizai lauko y lauku puse lekia,nieko nelaukias persitaisau -suvis sernas krenta,dar persitaisau antras suvis ,kitas krenta ,o daugiau soviniu tai neturiu trys buvo ir amba . islipu is boksto ,sakau kur dabar rasi situose grikiuose.caras atlekia su kitais ir sako kad,du guli tai tikrai ,o trecio sako nelabai supratau,lygtai kliuvo.pradedam ieskoti pirmo,akurat kraujo yra.bet y toki raista ilindes kad ragas ,bandom sunis leist neina,inkscia uodegas pabruke ir neina.(mano dar jauna kale -laika buvo )prozektai seda nezinom ka daryti .apsisukom, sakom, ieskom kitu visa lauka narstom skersai isilgai,nerandam.prozektai nusedo tamsu nors y aki durk.staiga sunekas mano pradeda amseti ir lekia y grikius .prieinam guli.na ka sakom ryte reiks vaziuoti kito ieskoti ir to zeisto paziureti.gryze apsvarstem ispudzius,vieni isleke namo nelauke na ,o kas liko prasedejom iki ryto.imam ryte masina ir lekiam ieskoti.vaziuojam per lauka ,o saule tiek spigina y akis ,pats rytmetys.uzvaziuojam ant kalniuko,va bratka-ozys stovi.na sakau ka darom issitraukiu sautuva prisitaikau atiatia ,persivercia per galva ir vietoj.pakraunam y masina ir vaziuojam serno ieskoti.privaziave prie bokstelio bandom nustatyti krypti kur antras buvo sautas.sakau soviau kazkur y lauko pakrasti nes juos gerai maciau,kai bego lauku .na sukuojam vel grikiu lauka.nera .savo suneka paleides priekije einu ratais.staiga sunekas suamsejo ir metesi lauko pakrasti.galvoju nuprotejo visai.saule sviecia y akis matau ant kalniuko kupstas guli,atviroje vietoje,lyg ir siaudu . bet sunekas sokineja aplink ir amsi .na galvoju nejaugi ten sernys .pradedu eiti artyn -akurat guli ant nupjauto lauko.o mes ratus sukom paciuose grikiuose,todel ir neradom.tai cia butu tokia man labai ysiminusi medziokle
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by 30-06 »

Varymas.Stoviu ant linijos. Stoviu labai dekingame zverimis misko kvartale.Beje-siuo metu sis kvartalas plynai iskirstas .Bl....kad tiems,pinigu besivaikantiems kirtejams, pimpalai nulinktu.
Taigi.....stoviu...nuobodziauju nes nieko nematau ir negirdziu .Aciu dievui,nuoboduliui pravaikyti,pasirodo baltukas t.y baltasis kiskis.Zveriukstis matyt zino,kad irasytas raudonojon knygon-tai ir lenda tiesiai prie koju.Jis matyt jau senai girdi varovu balsus,(kuriuos as tik dabar vos vos pradedu isskirt misko osime)del to toks neramus.Akies kampu stebiu ji,bet stoviu......nekrutu......pilniavoju rimtesniu zveriu .
Varovams artejant-baltukas pasisalina,bet neuzilgo jo vieta "scenoje" uzima kitas veikejas-kiaune. Pastebiu ja gan is toli.Kaip ir kiskis labai sunerimusi.Aiskiai matosi,kad zmones jos teritorijoje visiskai nepageidaujami.Po truputi,vis uzsokdama ant kokio kupsto ar medzio isvartos,ji arteja prie kaimynysteje stovincio kolegos.
Atomazgos ilgai laukt nereikejo nes, kolega irgi nemiega, ir net issisiepes laukia ka cia svinu uzvaisinus .Suvis ......kiaune net pasisokinedama atalakia pas mani......suvis ......ir kiaune laaabai sekmingai isikeberioja i vos apglebiamos egles virsune.Ilipa,pasislepia,ir ne krusc.
Baigiasi varymas.Prie manes ateina kaimynas.Tas pats kurs saude i kiaune.Stovim abu uzverte galvas i egles virsune,ir svarstom -kaip ja is ten iskrapstyt .Svarbiausia,kad esame berzyne o sita.......(nevartosiu negraziu zodziu :oops: )ilipo i vienut vienintele egle.Vienbalsiai nusprendziam,kad vienintelis budas ja isbaidyt tai saudymas i virsu palei kamiena.Galvojom,kad jeigu pavyks isbaidyti, tai lekiancia berzais nesunkiai sudorosim.Na ir kaaa.... :spy: ...paleidom apie penkiolika suviu o kiaune ne krust .Susizvalgom su kolega ir be zodziu nusprendziam,kad laikas eiti prie musu laukianciu medziotoju.Einam.Nutolus nuo egles apie 30 metru kiseneje sugraibau paskutini sovini su 1 numerio sratais.Ikisu ji i virsutini vamzdi ir atsisukes i egle nusitaikau i pacia jos virsunele .Kiek padelses persigalvoju- nuleidziu vamzdzius kokiu metru zemiau ir tuoj pat aklai issaunu.
Kaip turbut jau ir patys supratot-pamatau graziai i apacia bekrentancia kiaune :plo: .
Lupant paaiskejo,kad kliuvo vargsei vienut vienutelis sratas i krutine.Ka padarysi-toks gyvenimas.Si karta nenuskilo jai,bet laikesi ji didvyriskai .
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
Post Reply