Medžioklė, kurios nepamiršiu...

Все темы об охоте и т.д.
Субфорум - охотничий словарь и ссылки на прогноз погоды.
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19456
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by medziotojas »

Prisiskaičiau pasakojimų ir atsiminiau kaip aš savo didijį šerną jamiau, tą kurio kailis pusę kambario sienos užima.
( 5 val. epopėjos aprašymas ) :ROFL: :lol: :oops:

Žodiu buvo kiek pamenu taip, sėdau į bokštą pastatytą šalia pašarinės aikštelės. Vasara, šilta, uodai kutena, smagumas "neišpasakytas" :x , bet "lafa" buvo, kol saulutė švietė, o temstant virto pragaru :o . Tepu tepalą (išgirtajį Ben's 100), o jo poveikis kaip ir niekam tikęs :( Temstant girdžiu tolumoje užiant kažką panašaus į lėktuvo užesį. Iš pradžių nekreipiu dėmesio, bet užesys stiprėja. Apsidairau uodų daugybė aplink, bet tepalas mačija, vienas kitas šmikis bando ignybti, bet žūva nelygioj kovoj.Užesys dar labiau sustiprėja, dairausi ir nesuprantu :shock: chrenovina kažkokia. Pagaliau susiprotėjau užverst aukštyn galvą ir ... ajop... virš manęs tuntas, net nežinau kaip juos pad... pavadint, uodų tirštas spiečius. Toks jausmas, :o kad visos apylinkės kraujasiurbiai susirinko mano kraujo išgert.
Temsta sparčiai, rasa iškrinta, oras atvėsta ir tą gauja pamažu sklaidosi, lieka tik ištvermingiausi ir atkakliausi, matyt atsparūs vėsai. Neperšilčiausia ir man darosi, trinu stigstančius pirštus, kūną kartas nuo karto supūrto vasarinė vėsa, brrrr... šaltoka, o judesio aikštelėje ir miškelyje jokio. Joparasate ... vėl tuščiai :sorry: pašalsiu bokšte. Jau ir 11 val. vakaro. Iš neturėjimo ką veikt supešu vieną cigaretką, kitą (vėjas nuo miško link lauko pūtė), pazvanyju Borkai, tas atsako kad kažkur artimam užsienį išvažiavęs kašį žiūri. Skambinu carui - sako dar pasėdėk kol atlėksim tavęs paimti.
Liūdžiu, tuščia, tylu, nyku, tamsa tokia, kad ir juodo katino nepamatytum :D
Staiga ... išgirstu kažkur kažką šlepsint, toks jausmas kad per vandenį bristų. Nu čia daba :shock: kas, galvoju, iš kur čia vandens gali būti ??? Geriau įsiklausau ... Iš kairės pusės nuo raistuko šlepsėjimas vis stiprėja. Negali būti :Yahoo!: kažkas į svečius pas mane veržiasi :twisted: Širdelė spurdėt pradėjo, ir su kiekvienu vis garsesniu šlepsėjimu, vis tankiau. Staiga šlepsėjimo garsas nutrūksta ir pasigirsta "tanko važiavimas" mišku. Riebiai nusikeikiu ir keiksnoju tą nelemta briedį, kuris nelaiku artėjo link pašarinės aikštelės su tokiu triukšmu, kad rodės medžiai lūžta.
Ai, xren snim... tegu eina artyn, nors pažiūrėsiu kaip atrodo. Staiga medžių laužymas nutrūksta ir girdžiu kad išėjo į pamiškę. Pakeliu žiūronus ir bandau šviesiam lauko ir tamsiam miško fone, ką nors įžiūrėt. Tamsu, bet pagal šiugždėjimą ir medžių viršūnes, bandau nustatyt vietą kur tas padaras yra. Net akis paskausta nuo itempto žiūrėjimo. Pagaliau akutės pagauna sujudėjusį šešėlį, va :twisted: kur tu briedi :twisted: Bandau žiūrėt toliau, akys apsipranta su žiūronų linzėmis. Bet... čiach, čiach :shock: ... joparasate, briedžiai tai nečepsi ?! ir lyg ilčių neturi. Žiūronais čiut neispaudžiau į akiduobes akių obuolių :shock: negi šernas ? bet kažkos didelis ?!
Širdelė spėjo iki kulnų nusiristi ir atgal atspurdėti, drebulys krečia, bet ne nuo šalčio :ROFL: Bet faros stengiuosi nežiebt ( tada dar buvo galima) ir vėl spaudžiu į akiduobes žiūronų linzes. Chren suprasi, pagal šešėlį, per didelis kaip šernui, bet briedis iltimis nečeksi ?! Primetu karabajų prie ašarotų akių ir bandau ką nors įžiūrėti - vo :idd24:
Nutariu pagal medžių viršūnių šešėlius atsekt vietą kur tas "daiktas" stovi. Primetu žiūronus nėra :shock: , įtemptai žiūriu ir ... pagaliau šešėlis sujuda. Metu žiūronus, keliu karabajų, suvedu pagal medžio viršūnę į apačią ir uždegu prožektą ir ... Nėr ... :shock: akimirką suku šviesos pluoštą kairėn, ... nėr... gražinu dešnėn ... MACHINA :shock: KABANAS stovi ... Pirštas automatiškai atliko jam būdingą refleksą, susigniaužė į kumštį... Būūūmmmm :icc04: ... Dūmai sklaidosi pamažu, šviesos negesinu, stengiuos įžiūrėti ką nors, tačiau girdžiu tik kažką nutraškant miške ir ... spengianti tyla. Aha patraškėjo ir ... matyt pataikiau :oops: Skambutis, carui - sakau važiuokit, kažkokį monstrą jamiau, sako - jau pakeliui. Sėdžiu, laukiu. Matau jau savo UAZ land kruzer šviesas ir laukiu brigados :Yahoo!: "uh" - Jonsono, Siero ir caro :D
Sėdžiu bokšte ir komanduoju, kairiau ..., dešniau ... Paskui nulipu ir pradedam ieškoti nutraškėjusio garso link, bent man taip atrodė. Nėra ... krečiam pakrūmius, ieškom išbėgimo pėdsakų. Nėra ... Vyrai :x nervuojasi, keiksmus mano adresu laido :evil: Sako gal nepataikei ? Sakau garso "bum" lyg nebuvo, bet patraškėjo ir greit nutilo. Carui neišlaikė nervai ir jis apsisukęs nuėjo šviesdamas prožektu link bokšto, burbėdamas kad reik pradėt nuo lauko ir pėdskų jame. Tik pakilus į kalniuką išgirdom "a, jop........ " ten kažką apie mamą šnekėjo :oops: Metę ieškojimus lekiam prie jo ir ... :shock: guli machina vidurį lauko, pasirodo tespėjo tik šuolį miško pusėn padaryt ir šnipu išrausęs nemažą vagą sukniubo.
Kiek svėrė šitas "daiktas" nežinau, bet mes keturi zdaravi vyrai, neįstengėm kurį laiką ant atversto UAZo borto jo užtraukt. Ir tik paskui įsirioglinus į UAZo vidų ir įsispyrus pagaliau užtraukėm pusę šerno ant borto, bet ir tada nesibaigė vargai, teko atmest galinę sėdynę ir šerną užtrauk ant jų nes šernas netilpo bagažinėn ir neužsidarė bortas.
Reziumė : šernėkas galėjo? sverti apie 170-200 kg, iltys nebuvo įspūdingos, berods 18, 9 cm (reiks dar sykį pamatuot), bet užtai lupant :ROFL: šratai byrėjo iš abiejų šonų ir įvairiausiu kalibrų nuo antinių iki grankulkių, o carui pasiėmus galvą ir bandant ištraukt iltis, pasirodė kad tas šernėkas buvo tikras "karo" veteranas - pakaušis kulkos ragavęs, dantys išmušti, o prie gerklų suaugę į vidų :shock: Myslė, kaip jis maistą prarydavo ?
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
petiune
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1304
Joined: 2008-Feb-29 17:05
Location: kaunas

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by petiune »

nu ka ir as papasokosiu liudnai linksma medziokle :cry: :D .vasara aisku ana,as mano draugas daktaras ir vovikas.susirosem oziuku patikot :twisted: atvazioja jie pas mane sedam i masina lekiam i plotus.susidejom sautavus paemam alaus po bonkelia ir islieto eidami gurksnojam aluti :beer: paejom puskili daktara palikom didelei pievoj,nu atseit jam ten patiko,tai ant savo keduties jis ir pritupe.o mes su voviku einam kalbam apie beleka .vienu zodziu i bokstus lipsim ozio lauksim.bet kad link bokstu nueit mum reik pereit uztvanka bebru,bebru uztvanka nemaza vienoj pusei kai zinot dazniausei vandens daug o kitoj dumblinas upeliukas teka.nu priejom prie uztvankos,reik ja pereit.tik dedu zingsni,skambutis.nu alio valio drauge skambina.nu as aisku su ja kalbu alu geriu telefonas prie kaires ausies alus desnei rankoj sautuvas ant peties.nu kaip tikras medziotojas dar ir per uztvanka einu :D dejau pora zingsniu koja ismigo i uztvankos kazkokias zolites sakutes nu ir jauciu kad drimbu i ta dumblina upeliuka :shock: sautuvas vandieni alus ir telefonas iskelti i virsu,draugelis mirsta is joko :lol: begdamas mane kelt,as padodu jam visu pirma alu :D o telefona nezinau kodel metu ant uztvankos,telefonas suslampa neka maziau sautuvo,as piktas :evil: mane kelia atsistoju slapes visiskai visas,ir visas smirdziu dumblu :bad: draugelis skambina daktaruj ir abu zvenge is manes :ROFL: :lol: nu nelaime viena nevaiksto :evil: :evil: ziuriu i vamzdi graistvas uzkimstas,vova kaip gers draugs :friends: islauze sakelia ir valo man sautuva. :good: nu as paziuriu vamzdis lik ir svarus bet vat kazkas nito.ir nese mane velnias :evil: isilaust nendres steba ta su kazkokiom ten sieklom,galvoju pravalisiu dar :cool: nu.pravaliau.nendre nuluzo viduri vamzdzio.vova atima sautuva sako nemoki nelisk :no: paemes pagaliuka bando ismust nendres to paciu jas trombodamas is vienos ir kitos pusies. :( sakau davai einam i bokstus vistiek be sompalo nieko nebus,. :sorry: reiskes sedam i bokstus as randu vela ir bandau ismust sudarita nejokinga kamsti,bira tik kazkoke grudeliai :shock: :evil: piktis nejokingas.pradejo temt susirinkom aisku te du :friends: is manes zvengia :lol: :lol: o as :evil: :cry: gristam namo jamam sompala,viskas vietoi napadeda,vova siulo pasiticiodamas -dok su melka issausiu gal pramus :ROFL: ziurim jau 12 gal jau net po,sakau gal deginam.ikaitinam vela kisam i vamzdi. :shock: eina dega,bet ir vamzdis kaista.sakau ne taip dela nipaidiot.vienu zodziu draugeliai nori mane palikt ir liekt namo.as ju neleidziu.vova kartu kimsom trombavom,tai davai ir kartu galvojam ka darit.zodziu randu bevek tokio pat diametro vela.istatom i vamzdi ir kalam su kirviu, :oops: iseities kitos nera arba mes su kirviu kalam arba nezinau.matom :shock: kad viskas po biski eina kalasi i preki,notaika gereja :) n kalem kalem baigem kalt3nakties :Yahoo!: pagaliau visi atsidusom :D vamzdis blizga nepagadintas viskas ok :Yahoo!: :oops: taip medziojo du draugai :friends: ir as :cool: :oops:turbut visa gyvenima atsiminsim .... :D :D :D
User avatar
sharakanas
Super Men
Super Men
Posts: 1988
Joined: 2006-Sep-19 23:09
Location: Birzai

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by sharakanas »

petiune wrote:istatom i vamzdi ir kalam su kirviu, :oops: iseities kitos nera arba mes su kirviu kalam arba nezinau.matom :shock: kad viskas po biski eina kalasi i preki,notaika gereja :) n kalem kalem
BL .... :D :lol: :ROFL: gerai blyn pavaret :D su kirviu kalam :good: :friends:
Taupykime vandeni, gerkime alu :D
bezdelnikam alus gerti sveika :D
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by 30-06 »

petiune wrote: paemes pagaliuka bando ismust nendres to paciu jas trombodamas is vienos ir kitos pusies. :( sakau davai einam i bokstus vistiek be sompalo nieko nebus,. :sorry: reiskes sedam i bokstus as randu vela ir bandau ismust sudarita nejokinga kamsti,bira tik kazkoke grudeliai :shock: :evil: piktis nejokingas.pradejo temt susirinkom aisku te du :friends: is manes zvengia :lol: :lol: o as :evil: :cry: gristam namo jamam sompala,viskas vietoi napadeda,vova siulo pasiticiodamas -dok su melka issausiu gal pramus :ROFL: ziurim jau 12 gal jau net po,sakau gal deginam.ikaitinam vela kisam i vamzdi. :shock: eina dega,bet ir vamzdis kaista.sakau ne taip dela nipaidiot.vienu zodziu draugeliai nori mane palikt ir liekt namo.as ju neleidziu.vova kartu kimsom trombavom,tai davai ir kartu galvojam ka darit.zodziu randu bevek tokio pat diametro vela.istatom i vamzdi ir kalam su kirviu, :oops: iseities kitos nera arba mes su kirviu kalam arba nezinau.matom :shock: kad viskas po biski eina kalasi i preki,notaika gereja :) n kalem kalem baigem kalt3nakties :Yahoo!: pagaliau visi atsidusom :D vamzdis blizga nepagadintas viskas ok :Yahoo!: :oops: taip medziojo du draugai :friends: ir as :cool: :oops:turbut visa gyvenima atsiminsim .... :D :D :D
:D :lol: :ROFL: ......nu piz....iec :lol: ....nezinau kaip cia ir pavadint???Ar cia folklioras ar klasika :good: .Vien stilius ir gramatika ka reiskia :shock: .Greiciausiai cia yra nacionaliniai lituviskos medziokles ypatumai :D .
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by 30-06 »

Pries keleta metu, grazu vasaros pavakari, nulekiau su dviem draugeliais sernu patykot.Atsitupiau bokstelyje,ir zioplineju aplink.Per visa vakara taip nieko gero ir nepamaciau.Buvo islindusi lape-pamaklinejo po pieva ir dingo.
Buvom sutare,kad sedesim iki dvyliktos.Atejus numatytam laikui lipu zemen ir pamiske traukiu link masinos.Naktis tokia sviesi,jog einu ir mastau apie tai,kad jei vis del to sernai butu pasirode,nereiketu ne prozektoriaus zibinti.Taip bemastant staiga ausis pasiekia serno sniokstimas ir vandens teksenimas.Sustingau ant puses zingsnio bandydamas suvokti is kurios vietos eina garsas.Stai ir vel pasigirdo-atstumas metru penkiolika bet...garsas kaip is backos,o dar galvoju is kur tas vandens teksejimas Zinau,kad sitoj vietoj vandens tikrai neturetu buti.Pirma mintis-gal sernas ilindo i kokia man nezinoma melioracijos pralaida ir grudasi joje manes nejausdamas.
Kraujas uzvire-daug galvot ner kada,reikia prislinkt ,ir kai prades lekt ,sauti.Taip ir darau.Visas isitempes slenku artyn.Kuo arciau slenku-tuo kvailiau jauciuosi.Serno snopavimas girdisi uz poros zingsniu,o jo pacio nesimato nors zole vos virs keliu.Zengiu dar artyn ir... o mama mia...vos neisigrudu i kompanija sernui ir dviems isstipusiems ,apiplikusiems bei issiputusiems kaip kamuoliai zuikiams,pluduriuojantiems apleistos sodybos sulinyje.Viespatie-jau staciau koja,bet pajutes,kad lyg ir prarandu lygsvara,spejau atsokt.Simtus kartu buvau vaiksciojes pro ta vieta,bet apie sulini nieko nezinojau.
Prieinu artyn,pasvieciu-akurat plaukioja ratu pernykstukas,visas priduses.Priekinem kojom kabinasi uz betoniniu sienu,bet ka gi tu nabage beuzsikabinsi.Nusmelkia labai"maloni"mintis-kaip smagu man butu buve jo kompanijoje O dar tie du "grazuoliai"zuikiai labai malonius kvapus leidzia.Visokiu ten varliu,peliu... as jau net neminiu .Igriuvo jis tuo metu kai as tupejau bokste.Ilgiau nebutu istempes.
Sulinio gylis iki vandens apie pusantro metro,taip kad nusprendziu ,atsigules pagaut sernioka uz ausies,istraukt lauk ir pasielgt labai humaniskai-paleisti.Paleist sumastau del tos kloakos smarves.Isivaizduokit, kaip turetu "kvepeti"sernas istrauktas is tos prirugusios skyles O dar apie toki tupineti belupant...Taigi pradedu gaudyt ta zveri,o jis, matyt is "dekingumo", eme labai stengtis sugriebti dantimis man uz rankos.Cia mano humanizmui atejo galas.Pasiemiau "berdanke"ir nutraukiau jo maudynes.Tai jis zaraza per paskutini pasispardyma,dar sugebejo susprogdinti viena is tu pluduriuojanciu "grazuoliu".
Atomazga tokia:kvieciu draugelius,traukiam nelaimeli,lupti atsisakau,mesos neimu-snapsa geriu.Draugeliai mesa pasieme,svecius vaisino.Sako nei vienas nenumiro
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by 30-06 »

Apniukusi,su slykscia dulksna,lapkricio ryta susirenkam 21 dusia,kiskiu medziot.Visi vienbalsiai prognozuoja prasta medziokle,nes oras tikrai ne "zuikinis".Kadangi susirinko zymiai daugiau zmoniu nei tiketasi,nusprendziam pasidalint i dvi grupes.Plotus irgi dalinam per puse.Ilgai negaise pradedam.Su savo komanda pasileidziam sukuot lauku,pakrumiu.Neuzilgo,man stabtelejus,kyla pirmas kiskis.Prisimetu ir... vienas zvairys jau saujoj.Kiek paejus,sauna gretimai ejes draugas.Nepataiko-o kiskis atlekia tiesiai man i rankas.Pokst...Jau abi rankos uzimtos.
Pervaziuojam pavaryt krumeliu.Jau is pirmuju 200 kv.m. dydzio krumu issinesu nusoves du kiskius.Sekantis pavarymas...ir apsaudyta bent keturiu vyru,misko keliuku,ant kurio stoviu as,atvare penktoji aukele.
Sekesi kaip niekad. Bet pats idomumas ne tuose penkiuose kiskiuose.Kur nors suvalkijoj,kur zuikiu "marios",vyrai gal ir po daugiau nusauna.Didziausia nustebima man sukele tai,kad susirinkus pietauti paaiskejo- sitas penketas yra visi kiskiai kuriuos pavyko sumedziot. Is pradziu nieks nenorejo patiket,kad visi kiskiai mano,man galvoj netilpo,kad tik man sita diena tokia laiminga.Po pietu vienas kolega nupyle lape,o kiskiu skaicius liko nepakites.

_________________
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by 30-06 »

:) Gedasas daro tvarka

man buvo vienas bajeris iš medžioklės .....
vasarą nuvarėm į gerą plotą ant ožių...., bokštelių ten dar nebuvo, tai tryse susėdom ant dviejų kvartalų kas kaip. Aš atsisėdau prieš 2-3 arų pievutę,o toliau biržė ir miškas, sėdžiu ant žemės , ant kažkokio kupsto(dar apsigraibiau, ar ne skurzdėlynas ) sutemo......, ožiai lot pradėjo ir netoli šakos traška , nu galvoju tuoj išeis ....., staiga pajaučiu šeštuoju savo jausmu, kad aš ne vienas ....., atsisuku į keliuką, o ten dviejų žmogystų siluetai, eina jie sėlindami link manęs ir klausosi, o kadangi buvo rasa ant žolės tai nieko ir nesigirdėjo. Aš supratau kas vyksta , lėtai pasukau į juos šautuvą ir įjungiau prožektorių...., po to garsiai sušukau ....: - stot ....šautuvus ant žemės .... rankas į viršų .... Tie brakušos be žodžių įvykdė mano komandą , pasirodo, kad ten gretimo kaimo pacangaliai 16 m buvo su tėvų šautuvais, nors tėvai ir ne medžiotojai, bet aš juos gerai pažinojau.... Nu karoče aš ant jų najiechal......, mol blia brakonieriaujat ir t.t., o tie žado netekę net negali žodžio pasakyt. Aš juos vedu link mašinos, kitas draugas ateina ir keikiasi, netoli ožys buvo , o aš jam jį išgąsdinau...., tai kai suprato, kas kaltininkai, tai buvo didelis šiknų ir kitų minkštų kūno vietų ilgas spardymas
Atsivežėm mes juos į girininkiją ir mes jiems liepėm rašyt pasiaiškinimą......, jie surašė kas kur kada ir t.t. (su tokiais pasiaiškinimais baudžiamąją bylą galima užvest)ir juos paleidom namo...
Ryte pridaviau pasiaiškinimus į urėdiją ir vsio...., baudos , konfiskacija, kratos ir visi kiti malonumai jų laukė priešakyje, bet po kelių dienų tik dašilo, kad mane nušaut galėjo laisvai, nes jie ėjo sėlindami ir be prožektorių, todėl į kiekvieną judesį jie būtų atsakę šūviais, nes patikrinau jų šautuvus, tai radau 9 numerio grankulkes......., maža nepasirodytų....., nuo to laiko prieš brakonierius esu atsargesnis .... 8)
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by 30-06 »

Paporinsiu viena istorijele is labai senu laiku.
Pries gerus 20 metu,labai aktyviai medziojau usurinius ir lapes su urviniu sunimi.Turejau tuo metu siurksciaplaukio foksterjero kale vardu Gama.Kiek dienu praleistu miske,ir kiek zveriu paemem kartu-nebesuskaiciuosi.Apie pora metu gyvenau vien is medziokles. Vyresnieji turbut pamena,kad lapes kailis tuomet kainavo apie 200 rubliu,usurinio iki 250rb.Jaunesniems,palyginimui, galima pasakyt,kad tarkim kokio nors projektavimo instituto inzinieriaus alga tuomet buvo apie 140 rb.Galit isivaizduot koks kaifas :P apimdavo kai smedziodavai is vieno urvo du(buvo toks atvejis,kad keturis)usurinius.O jau pavydo kitiems.... :mrgreen: :mrgreen: zodziu truksta.Be to,nusaut lape varyminese,skaitesi kur kas didesne sekme,nei nuverst koki serna.Palyginkit dabartini poziuri i usurini ir lapes.Is aukso grynuoliu pavirto i siuksles ir kenkejus. :cry:
Buvau jaunas ir grazus (dabar jau tik grazus :crazy: ) ,azarto medzioklei, pas mane ir suni-nors siupeliu semk,tai ir gyvendavom miskuose.Tai buvo mano pirmas medzioklinis suo.Turedamas begale entuziazmo,isdresavau ji taip,kad kartais suprasdavom viens kita vien tik is zvilgsnio.
Taigi...viena, labai grazia, spalio pabaigos diena,as ir Gama atsidurem Sirvintu rajono miskuose.Atejom prie gan didelio urvyno,ir darbas prasidejo.Suo greit uzsilauze usurinius-o man beliko griebtis kastuvo.Jau beveik beatsikasant -zverys pasislinko kelis metrus tolyn :evil: :evil: Sedejo ne aklavieteje,o urvu issisakojime.Tokiu atveju nieko kito nebelieka kaip kasti nauja duobe. :cry: Gerai jei urvai negilus.Siuo atveju gylis buvo apie 2 metrus,taip kad darbelio per akis.
Zodziu- tokia situacija pasikartojo dar pora kartu.Sutemo.As jau gerokai nusikales :x, nebenoriu nei tu lapiu,nei usuriniu-tik namo,o suo net nesiruosia is tu urvu islisti.Maza to-visai nustojo loti.Man jau nelabai ir jauku nakti,vienam ,sitam miske. :-| Ka darysi.Suns vis tiek nepaliksi.
Atsiguliau pusantro metro duobej ant pilvo,ir pridejes ausi prie zemes,bandau pagaut nors koki garsa po zeme.Taip pragulejau geru 15 minuciu.Tyla. :o Tik staiga ausis pagavo kazkoki slamejima virsuje duobes-miske.Apsidziauges,ir sumetes,kad turbut suo islindo is urvu staigiai soku is duobes,kad tas padaras pasisukiojes virsuj nesugalvotu vel listi atgal.
Vos tik mano galva pasirodo virs duobes krasto,-man tiesiai i ausi kazkas taaaaaiiiip uzmauroja,kad nei gyvas nei mires griunu atgal i duobe. :-| :evil: Vienu momentu net pagalvojau:ar nebusiu tik prikakines i kelnes :?: Ir tik po keliolikos ilgu,ilgu, kaip metai, sekundziu suvokiau kas ivyko.Tuo metu ir toliau miskas skardejo nuo nenusakomo siaubo, lojimo-kriokimo.
Pasirodo,man tyliai tupint duobej,iki jos krasto,misku, atslinko ozys.Staiga, nei is sio nei is to, jam pries nosi,is po zemes ,issoka kazin kokia baidykle.Is netiketumo ir siaubo jis buvo gatavas visa dusia isrekti ,ka laaabai nuosirdziai ir padare man i ausi :evil: .Dar labai ilgai girdejau tolstanti,baimes iskreipta,jo balsa.
Niekada daugiau neteko girdeti SIIIITAIP lojancio ozio.Vargu ir ar teks.Po sito bajerio laukti suns pasidare dvigubai nesmagiau :!: ,bet galu gale pasirode ir jis.Susirinkau manatkes,ir kuo greiciau roviau is to misko. :
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by 30-06 »

Bandysiu papasakot dar apie viena medziokles diena.Nezinau ar pavyks zodziais perteikti pamatyta vaizdeli,bet as pabandysiu.Tai ka maciau savo akimis devyniasdesimt sestuju ziema-nepamirsiu visa gyvenima.Tiketi ar ne, yra kiekvieno asmeninis reikalas,tik noriu pasakyti,kad as ne Hansas Kristijanas Andersenas ir pasakomis jusu nemaitinsiu.

Sausis.Eiline varymines medziokles diena.Miske tylu,ramu.Saltukas apie -5,apsiniauke ir be vejo.Medzioklei oras-pats tas.
Kaip visada susirenkam apie 20 zmoniu prie musu klubo vienkiemio.Is pradziu medziokles lapo pildymas,instruktazas,blevyzgos....ir nusprende ka,kur,ir kada varysim-pajudam.Pirmasis varymas-ir... absoliutus O. Kvartalas kaip ismires.Negaise laiko perlekiam link sekancio varymo.Sitas kvartalas ,kuri dabar ruosemes varyt-man visada labai patiko.Miskas(lapuociai su brandziu egliu ir pusu priemaisa) ribojasi su pieva.Vidury kvartalo-didoka,dregna zemuma,priaugusi aukstu svendru.Butent tuose svendruose ir tupedavo sernai.Jeigu kvartala aplankydavo elniai,tai jie irgi savo gulykloms pasirinkdavo svendryna.Vilciu,kad rasim zveriu-daug.
Issitraukiam numerius stovejimui ir...... iskart suprantu,kad saut neteks.Pakliuvo man 5 numeris.Jau is patirties zinojau,kad 4 ir 5 numeriai stovi nedidelej misko laukymej, per kuria nieks niekada nebega, :fu: nebent koks kvailas zuikis susigundo.Zverys priarteje prie sitos laukymes,apibegdavo ja pakrasciu,issokdami ant 3 arba 6 numeriu.
Tokiu, nelabai laimingu, du; as ir kolega Jonas issitraukes 4 numeri.Ka darysi :kla: issitraukei-stovek.Penki zingsniai i viena puse,penki i kita-visas pasirinkimas.Atsistojam i vietas.Susizvalgom su Jonu,ir gestais sutariam atsitraukt keleta metru atgal nuo misko krasto,nes laukymes pakrastys priauges tokiu tankiu,(ir dar apsnigtu)krumu,kad per juos nesimate ne metro i prieki.As uzlindau uz mazo krumelio,o Jonas(apsirenges balta apranga)atsistojo atviroj vietoj.Nieko daug nesitikedami laukiam .Prasidejo varymas.....varovai sukauja jau visai netoli sauliu linijos,kai isgirstu gerai pazistama sakeliu traskesi po artejancio zveries kojomis. Arteja greitai,garsiai,ir tiesiai i mane..Sumetu,kad zveriu maziausiai du.Kas per zverys kol kas neisivaizduoju.Pakeliu sautuva,nuimu saugikli ir galvoj smeksteli mintis,kad"tuoj prileks prie krasto,ir pasileis kaip visada isilgai laukymes,vengdami issokt i atvira vieta" :fu: Jonas irgi viska girdi,ir stovi pilnai pasiruoses .
Zverys priartejo per keleta metru nuo krasto ir stabtelejo.Pagalvojau"na va-cia tas momentas kai pakeis begimo krypti" Kokia buvo nuostaba,kai kazkas eme bruktis i mane per neizengiamus krumus.Prisimetu sautuva,ir issokus i laukyme gerokai ugtelejusiam elniokui-issaunu. Zveris griuna lyg dalgiu per kojas pertrauktas.
Na bet va cia ir prasidejooo Antras zveris(labai stambi elne)po suvio pasileido isilgai linijos artedama link Jono.Jonas prisideda sautuva prie peties,ir visas isitempes laukia.Elne lauzydama krumus,visu greiciu issoka tiesiai pries sautuvo vamzdzius.Ilgai nelaukes Jonas spaudzia nuleistuka ir........TYLA. Sovinys neissauna.Toliau ivykiai klostosi tokiu greiciu,kad papasakot uzima tris kart daugiau laiko,nei kad viskas vyko.Elne,staiga pamaciusi pries save zmogu,ima staigiai stabdyt.Bet kadangi atstumas vos trys-keturi metrai nieko neiseina.Jos uzpakalines kojos per susalusia zeme ir sniega-slysta po pilvu.Galu gale ji beveik atsiseda per pusmetri nuo Jono,ir kaip viena is issigelbejimo budu pasirenka suoli per zmogu .Kadangi ,visa inercija tokiam suoliui jau prarasta stabdant,ji stojasi piestu ant uzpakaliniu koju ir bando iveikt kliuti is vietos. :spy: Dabar sita vaizda matau kaip suletintam kine. Ji deda priekines kojas Jonui ant peciu,galingai atsispiria,PASLYSTA ir griudama pasibruka medziotoja po savim.Kas vyko toliau sunku nusakyt.Pakilo toks sniego dulkiu kamuolys nuo besistengianciu issiskirt "meiluziu",kad sunku buvo ka ir iziuret.Jonas ir elne,tiesiog pasislyksteje vienas kitu,ir tokiais intymais-is paskutiniuju kapanodamiesi stengesi issivaduot.Kazkokiu nenusakomu budu elne sugebejo uzkist koja po Jono drabuziais.Pasigirdo garsus "drykst"ir naujoji balta apranga pavirto i skarmalus. Galu gale jiems pavyko issiskirt.Jonas, is siaubo paklaikusiom,ir didelem kaip bliudai akim ,kiek beikabindamas,ir neatsigrezdamas,keturiom ropojo i viena puse-elne net prigulusi prie zemes leke i kita.As issiziojes ir be zado stovejau,ir negalejau patiket tuo,ka maciau.Atsipeikejes dar paleidau suvi elnei pavymui,bet kur jau ten pataikysi.Gerai,kad nepataikiau.Elne issikapsciusi is tokios istorijos-nusipelne likt sveika.Tik po kokiu poros minuciu(beieskant sniege Jono sautuvo) man uzejo isterisko juoko priepuolis. :oops: Jonas kreivai i mane ziurejo,ir kazkodel :cha: juoktis nenorejo
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by 30-06 »

Baigesi varymas.Visi isejom ant kelio.Surmulys,bruzdesys-visi kalba,nieks neklauso-vienu zodziu kaip visad .Tik ziuriu-draugelio laika sukluso,ir kaip uzspirginta rove nuo kelio i miska. Klausausi ,kas cia bus.Nepraejus nei minutei loja.As per kvartaline begte link jos,ir girdziu,kad varo zveri artyn manes Tik speju susigrust pirmus pasitaikiusius po ranka sovinius,kaip ant kvartalines issoka pusparsis.Saunu-tas klumpa,bet atsikeles nulekia tolyn .Laika paskui serna,as paskui laika .Suo po kiek laiko serna sustabdo.Visas priduses prislenku ir as.Ziuriu-suo pasiemes pusparsi uz ausies,urzgia,parsas zvygauja,ir abu suka garbes ratus.Sauti - :!: jokiu sansu.Parsas istruksta,ir vel nulekia i mazauges eglaites.Jose vel sustabdomas.Vienas budas prislinkt arciau tai tik pazeme,keturlinkam susirietus.Sliauziu .Kai priartejau tiek,kad jau pradejau dairytis kur tas suo su sernu-tas vel istruko ir pilnu tempu atleke pas mane pats.Situacija tokia;as vos ne keturpescias spoksau i maziau nei per metra nuo mano fizionomijos sustingusi serna-anas grozisi manimi Nelabai as jam patikau ,nes labai nemandagiai atsuko man uzpakali,ir move is eglyno.
Finalas toks:suo vel ji sustabdo,as tyliai prieinu,nutaikau momenta kai suo paleidzia jo ausi(kazkode :shock: tos ausys jam labai patiko :) )ir uz isgasdinima,bei nemandagu elgesi nusiunciu i amzinosios medziokles plotus :( .
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by 30-06 »

Dzukelio pasakojimas.
„-Nuvazavau as kaptai rudzeni in Stegalias, parsivaryc karviu, ku ganes an tolo. Zurau, tep dzyku mociejukai nuknisci, ale kap butu suarta. Nu ku, parsivariau karves, uz muskietos, grizau atgalios ir sedziu an palaukimo. Jau va ir prietema, va jau ir sutemo, jau ir menulis patekej, menasiena, sedziu,- ne krusc. Nu va ciktai tolumon kastai sumirguliau ir aina in mani. Kojos susali. Rankos uzniemi, ale kenciu, pilniavoju.

Aina pro mani dzykas, ale matau, kad jaunas ba rudas, tai ku gi ty sausi, saratu gaila- aik. Paskui ji antras- aik, traces- aik, kecvirtas- aik,- ale visi jauni. Ku gi laukiu toliau. Nugi, nugi gali lauko isneria kap kalnas, kap uola ir aina in mani. Ilcys kap soblios menasienon ziba. Juodas- sanis. Navet kvapu uzeme, dar tokio tekio nebuvau ragejis. Kur ce token netropysi. As cykiai, cykiai pradejau cielintis, nu ir cik tie... O dzykas kap ajo, tep ir nuajo... :evil: Tep ir po siai dzienai mislinu, kad gal nok jo skuros kulipka atsoko, ale graiciausia viskas buvo del tamsio, kad gi nieko neragejau... :)
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
User avatar
30-06
Administratorius
Administratorius
Posts: 2079
Joined: 2006-Jul-07 20:49
Location: Vilnius

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by 30-06 »

:) Zemaitis kariauja su sernais

Dar vienas nuotykis medžioklėje, kuris įvyko maždaug prieš 18 m. Veiksmas vyko prieš Kalėdas. Žiema buvo gili, šalta, sniego 40 cm o vietom ir daugiau. Iš vakaro suplanavom, kad medžiosim kiškius. Naktį pradėjo stipriai snigti ir taip vertė sniegą iki ryto. Tačiau rytas išaušo gražus, švietė saulė, šaltuko gal 10 laipsnių. Sniego per naktį privertė gal 15-20 cm. Keliai nevalyti, su moskvičiukais ir žiguliais vasarinėm padangom nė nebandyk važiuoti iš kiemo. Su slidėm irgi krenti iki kelių į purų sniegą. Kas beliko daryt, į mišką (3-4 km) nevalytais kaimo keliais 7 medžiotojai ir vienas varovas patraukėme pėstute. Priėję artimiausią mišką nutarėme varyti nuo kelio į laukų pusę, nes kiškiui koks skirtumas kur sprukti. Varė pora medžiotojų ir varovas. Penkiese apstojome mišką. Sniego pilni medžiai, varovų negirdėt. Pasigirdo, kaip po patalais, porą šūvių. Per pusnis nusikapstėme iki tos vieto kur šovė. Žiūrim kuiliokas apie 100Kg. Guli. Kagi, medžioklės pradžia nebloga. Bet kaip šerną išvilkt iki kelio jeigu sniego iki k..šių? Nutarėm visi išdarinėt šerną, o vieną medžiotoją išsiuntėm prie kelio paimti kuprines. Išdorojom šerną, o musų kolegos su kuprinėm kaip nėr taip nėr. Kad negaišt laiko patraukėm link kelio ir mes. Išsikapanoję į kelią matom ant kelio sėdintį draugelį. Perbalęs visas, didžiuliai prakaito lašai kaip pupos ritasi veidu. Klausiam kas nutiko? Kažką mykia, rankom skėsčioja - nieko nesuprantam. Kažkas susiprato pakišti butelį žemaitiškos naminukės. Tas godžiai gal pusbutelį vienu mauku nusiurbė ir po biškį, atgaudamas žadą pradėjo pasakoti:
- Per pusnis klampoju link kelio mišku, ir staiga žiūriu tiesiai į mane parvažiuoja didelis juodas buldozeris. Vo blyn, šernas! O šoviniu vamzdį tai nėr, nes jie pilni sniego. Staigiai išpučiu sniegą iš vamzdžių, kyšt vieną kulką ir pokšt kuiliui į kaktą. Buldozeris susmuko vietoj. Patenkintas einu apžiūrėti grobio. Tuo metu šernas pakilo ir tiesiu taikymu į mane. Šautuvas neužtaisytas, belieka bėkt apie medį ir bandyt pertaisyt šautuvą.
Tolesnio pasakojimo jau nebėjo suprast. Pradėjo vėl mykčiot, skeryčiotis, nepadėjo nė naminukė. Nutarėm draugelio atgalinėm pėdom sekti į įvykio vietą ir viską išsiaiškinti vietoje. Štai ką pamatėme nusikapanoję ten. Guli kuilys gal 250 kg o gal ir didesnis, apie 4 krūvon suaugusius beržus kruvinas, iki žemės išraustas juodas takas. Mėtosi tuščios gilzės, šerno šeriai, šovinių trapai. Vaizdelio neįmanoma atpasakot, nors ir dabar, praėjus tiek metų viskas stovi prieš akis.
Nunėrus tankui (šernui) šarvus situacija paaiškėjo. Pirmas šuvis nuo kaktos rekošetavo, tačiau į nokautą buvo pasiuntęs, o po to buvo šaudyta koks į rankas pakliuvo šovinys, ir šauta bele kur, kad tik apsiginti nuo šerno. Tuščių gilzių radom gal 6, nors draugelio šovinynas prieš medžioklę buvęs pilvas, liko tuščias. Vatinės kelnės, vatuvkė ir veilokai (rusų kareivių apranga) sukapoti ilčių. Nuo rimtų sužalojimų apsaugojo stora apranga ir draugelio akrobatiniai sugebėjimai, kurie tikriausiai atsiranda visiems, patekusiems tokion situacijon.
Geras veterinorius visad gali padeti blogam sokejui
Neaiskinkit ka turiu daryti,ir as nesakysiu kur turite eiti
User avatar
uazikas
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 751
Joined: 2006-Nov-10 01:40
Location: kelme-kaunas

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by uazikas »

nezinau kur ir kaip,bet sita istorija kazkur labai labai girdeta man :)
kas baisiausias misko zveris?- agronomas nedageres :D
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19456
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by medziotojas »

Paskaitau ir gera dušioi pasidaro. Reiks dar keleta savo pirmų medžioklių aprašyt :D
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
Mauzazzz
Varovas
Varovas
Posts: 31
Joined: 2008-Feb-16 01:20

Re: LINKSMI IR LIŪDNI NUTIKIMAI MEDŽIOKLĖJE

Post by Mauzazzz »

nutariau aprasyti wiena nuotyky ir as :)

Taigi tuo met dar buwau ne medziotojas,buwau gal 15 metu i medziokle vaiksciodawau nuo devyneriu,tad apie medziokle jau nusimaniau nemazai ir tuo metu,na bet aisku ne apie wiska... :roll: Buwo jau ziema,salta... Mano jagdterjero kalytei buvo gal 1 metai, bet su usuriniu kontakto miske dar nebuwo turejus,na bent jau man netekdawo matyti... :) Taigi prasidejus warymui,wisi warowai sulindo i miska,ir tik paejus keliasdesimt metru isgirdau lojant mano kalytei,suprates kad loja wienoje wietoje,pasileidau begti,pribeges lojimo wieta sunio nebemaciau,sustojau,klausausi ,kazkur dusliai loja :twisted: pribegu o gi ziu ure jau paciupus kazka,tuo metu tikrai net nenutuokiau,nes pas mus su sunimis iki tol medziota nebuwo tai net tokio dalyko nezinojau :oops: taigi tuoj subego wisi waro,pasiziureti kas cia darosi,bet as kaip budamas warowu wadowu jiems liepiau sustot ir wel waryt,o pasiliko tik dar wienas warowas su manimi,o tada ir prasidejo... :) nusprendem kad pirmiausia reik bandyti istraukti suni,pasitare su kolega nusprendem ,kad tai darys jis,nes jo rankos ilgesnies :oops: taigi jis suciupo suny uz uodegosir trauke,pasipriesinimas kaip jis sake buwo didelisir sunkei traukesi,bet suo nesuprantu kodel paleido auka,ir kolega suni istrauke.Pasitare nusprendem,kad geriausia butu suny priristi ir kasti iki urwo.Kaip minejau buwo salta,aisku ir yrankiu jokiu neturejom,na bet mazdaug apskaiciawe kad kastis mazdaug apie metra,nutarem, kasim..na,ir kasem ilgai kasem..rankom ir pagaliu,pagaliupadauzom ,nes zeme susalus,o rankom iskasam,taigi kasem gal pora walandu O:-) kol pagalaiau prisikasem :Bravo: ir kas buwo labai dziugu kad prisikasem tieseiai i zwery ,pamates kailio spalwa,nustaciau kad tai knygose matytas ,usurinis suo :pardon: .taigi po truputi turkteldami atradom koja,o tada jau liko nuspresti kas trauks usurini is urwo GYVA USURINI!!! na jau ne sakau,as tai tikrai netrauksiu,tai gi,pasitarem,ir as nusprendziau :roll: kad jis trauks,o as su pagaliu per galwa ir nesames.Na ,kaip tarem taip padarem,taigi pirmas traukimas baigesi tuo kad as nepataikiau i usurine,o jis wel i urwa ikrito.Susikaupem ir traukiam antra kart,sikart pataikiau,bet to neuzteko,usurinis pasileido begti,na mes is paskos.Buwau girdejes ,kad jie bega negreit maniau pawysim,bet tame misko plote buwo toks bruzgynas kad mum buwo sunku prabegti :x i galwa kwaila mintis 'o gal paleist suni' ,pasileidau begti atgal paleidau suni tas tiesiu taikymu paskui usurini,na mes paskui bet neradom,gryzom i 'iwykio wieta' susirinkom daigtus ir nieko nepese gryzom pas medziotojus,dwiese,nei usurinio,nei suns... :oops: jiems buwo juokinga,muns nelabai,juk sitiek kasem,o cia dar ir suny sawo pradanginau :shock: po dwieju warymu gryzom prie masinu ir mano dideliam dziaugsmui pamaciau sedincia salia ju sawo kalyte :Yahoo!: tai buwo laimingiausia mano gywenimo akimirka :lol: nors usurinio ji ir neatsinese,bet nuo tada paskelbiau jiems kara :evil: pagawom tikrai daug usuriniu ir lapiu teko,buwo ir daugiau linksmu nutikimu,kuriu wiena manau aprasysiu artimiausiu metu, Aciu uz demesi O:-)
Post Reply