Urviniai šunys

Viskas apie šunis.
Мой четвероногий "друг" - всё о собаках.
User avatar
Medeinis
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1004
Joined: 2007-Nov-27 09:40
Location: Kaunas. Tverai.

Urviniai šunys

Post by Medeinis »

Manau, sutilps vienoj temoj visų veislių urviniai šuneliai :) :idd10:
Štai šiandien su kolega vežėm brolius jagus susipažint su šernais iš arčiau. Tuo pačiu norėjom pamatyti, ko nematėm per varyminių sezoną - kaip elgiasi mūsų augintiniai prie šerno. Vykt toli nereikėjo, nes porą šernų augina mūsų klubo narys. Šernai dvejų metų, visai nemaži jau :crazy: Voljeras nedidelis, atvykus šernai prie tvoros buvo.. tai iškart buvo aploti atvykėlių :D :icc03: Įleidom jagus į voljerą, tai jame po biški po biški įsidrąsino ir lojo juos visai neblogai :good: :) Nutarėm atsivest šeimininko jagą, kad parodytų, kaip reik aktyviai dirbti su šernu - anas jau patyręs, tikras specas :good: Na, įleidom.. tai buvo į ką pažiūrėt %) :crazy: :lol: mūsiškiai iš pradžių pasimetę buvo, nesuprato iš kur čia neprašytas šuo atsirado, bet prisižiūrėję, kaip labiau patyręs dirba, kibo vaikytis kucus ir jie :idd26: Šernai irgi ne pėsti - pavaikė šunis taip pat :c18: Po kokių 20min nutarėm, kad pirmai pamokai užteks.. potencialas yra :twisted: reikės kas kokia pora savaičių pavežiot.. Tai pasistengsiu ir nuotrauką vieną kitą padaryt kitąkart :wink:
50km - ne vingis...
medžioklė be šuns - ne medžioklė.
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19456
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Urviniai šunys

Post by medziotojas »

Bliamba, kur čia tep yr ? Maniškė kažko abejinga šernėkams :twisted:
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
Medeinis
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1004
Joined: 2007-Nov-27 09:40
Location: Kaunas. Tverai.

Re: Urviniai šunys

Post by Medeinis »

medziotojas wrote:Bliamba, kur čia tep yr ? Maniškė kažko abejinga šernėkams :twisted:
Kiek tavo kalytei mėnesių? Mūsiškiams 10mėn. O randamės mes toli nuo Vilniaus, Žemaitijoj :D
Last edited by Medeinis on 2009-Mar-03 09:50, edited 1 time in total.
50km - ne vingis...
medžioklė be šuns - ne medžioklė.
senelis
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 523
Joined: 2006-Nov-23 13:21
Location: SIAULIAI

Re: Urviniai šunys

Post by senelis »

Turėjau jagus bent penkis ,vienu metu turėjau porelę,kalaitė dirbo su viskuo o šuo varime eidavo tik šalia užsiutes pardaviu o su nauju šeimininku urvose nebuvo jam ligiu kiekvienas turi savo pomėgius
User avatar
petiune
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1304
Joined: 2008-Feb-29 17:05
Location: kaunas

Re: Urviniai šunys

Post by petiune »

mano irgi loja dirba grazei. gavo 3laipsnio diploma,bet yra vienas minusas,reike kad jie jieskotu serna,ir rade dirbtu :) o jai ji atvedi ant gatavo,tai nieko cia gero ir nesigaus,aisku gerai kad yra geras suva salia jis jos pamokina :good: bet per daug nepersistengit sunis i garda pas serna leist2-3pamokas ir gana.seip name auginti sernai jie nelabai ir toki kvapa turi kaip tikras sernas,ir sakiciau netoke arsus.ismokine ant tokiu naminiu sernu pult,miske jaguj uzsirovus ant kujlio bus hana.ir patariu neleiskit kad draskitu serno,o tik lakstitu aplink ir lotu :wink:
User avatar
laukinis
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 746
Joined: 2006-Jul-07 18:30
Location: Kelme

Re: Urviniai šunys

Post by laukinis »

Petiune, kokioj parodoj ar varzybose gavai ivertinima? Sestadieni leksiu i Taujenus, gal busi ir tu ?
User avatar
petiune
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1304
Joined: 2008-Feb-29 17:05
Location: kaunas

Re: Urviniai šunys

Post by petiune »

ne nedalivausiu,as zujkinei buvau pora kartu.ir tas jos vedejas man irase 3laipsnio,suva turi dirbt su sernu ji aplot,ir seimininkas turi pasaukt suni jai jis atbega yra gerai :good: jai suns negali atitraukt jau yra didelis minusas.jai butu dideliam plote sernai uzdariti ir suniuj reiketu surast jos tada butu dave geriasni ivertinima :) o taip ivertino tik tiek.gali nuvezt saviski i zujkine kaune,paziuresi ka gali.jai reikes tel numerio parasyk.ten gali pasiskambint ir susitart diena ir laika.
krepsys
Varovas
Varovas
Posts: 21
Joined: 2008-Feb-14 20:20

Re: Urviniai šunys

Post by krepsys »

Ar medziojate su tais jagais urvuose,ar tik i varomines nusivedat?
As tai pora foksu auginu.Medzioju su jais tik urvuose.Nes jei ismokinsi juos vaikytis kanopinius zveris,tai arba greit pradings,arba jieskosi kelias dienas.Siaip ju paskirtis ir yra dirbti urvuose.
User avatar
medziotojas
Administratorius
Administratorius
Posts: 19456
Joined: 2006-Jul-07 00:32
Location: Vilnius

Re: Urviniai šunys

Post by medziotojas »

Medžiojam :wink: mano Tara AA jai jau dirbo ir urvuose ir varymuose. Šiaip jagas yra universalus šunėkas, su juo - Jonsono Džere medžiojame ir antis :D
Medžioklė visą laiką yra, šiek tiek, paslaptinga !
Daugelį neišspręstų klausimų galime išspręsti, jei juos užmirštume ir išvažiuotume medžioti.
"Mes medžiojame ne todėl, kad žudytume, o žudome, kad medžiotume"
Ortegas Gasetas
User avatar
petiune
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1304
Joined: 2008-Feb-29 17:05
Location: kaunas

Re: Urviniai šunys

Post by petiune »

paskirtis gal ir tokia.maniskio tevai dirba super urvose :good: o maniskis viena kart pats ilindo i bebro urva ir dirbo.nieks jo nemokino,ir as daugiau niekad nebandziau jo leist,leisiu kada bus salia patires suva.o varyminei jai as einu i varyma mano jagas niekad nepasiklis.nes jiesko mano pedas ir pedom atbega,o grista visada savo piedom atgal.buvo pasiklides per mano klaida kada pats nebeejau i varyma o daviau savo giminaiciuj,nada jieskojau 3dienas,bet suva pats atbego prie medziotoju namuko,ten kur mes renkames :)
User avatar
petiune
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1304
Joined: 2008-Feb-29 17:05
Location: kaunas

Re: Urviniai šunys

Post by petiune »

medziotojas primine,mano irgi antis jiesko kaip pasiutes ir ne viena man padejo rast,daktaras liudininkas :beer:
krepsys
Varovas
Varovas
Posts: 21
Joined: 2008-Feb-14 20:20

Re: Urviniai šunys

Post by krepsys »

Nu mano sunekam anciu medziokle, tai kaip delikatesas,is po vasaros.Nesa antis ir vienas ir kitas,kaip pasiute.Usus jau medziojam is urvu,o va nuo kito rudens, galvoju jau leisti ir i bebro urva.Manau, kad jau pakankamai bus suauge ir igyje patirties urve.As i varimus nebesivedu,nes poto labai ilgai negryzta.Tegul dirba pagal savo paskirti ir varimus palieka laikai.
User avatar
Medeinis
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 1004
Joined: 2007-Nov-27 09:40
Location: Kaunas. Tverai.

Re: Urviniai šunys

Post by Medeinis »

Mano jagutis visai noriai lenda į urvą, bet ne į visus. Klausimas toks: ar šuo jaučia, kad urve yra plėšrūnas? Nes kartais man pačiam pauosčius iš urvo jaučiasi stiprus kvapas, o šuva nelenda kažko... tada imi abejoti kas ir kaip.. Šiandien pora urvų apžiūrėjom... vieną truputį atkasiau, tai kaip tik ties urvo išsišakojimu.. į vieną pusę lindo šuo, tačiau abejoju ar iki galo... o į kitą visai nelindo.. :pardon: pats buvau gatavas lįst į urvą ir patikrint jį :D
50km - ne vingis...
medžioklė be šuns - ne medžioklė.
User avatar
Ramas
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 647
Joined: 2006-Jul-06 02:45
Location: Vilnius - Kaunas

Re: Urviniai šunys

Post by Ramas »

Teko man su urviniais sunimis urvus patikrinti. Prieini prie urvo su sunimi, jam parodai o jis net nereguoja. O i kita kaip strele eidavo.
Isvada: Jai zveries jame nera, ar jis neuodzia, tai suns nepriversi i ji lysti.
Medziokle - gyvenimo budas.
Vegetaras - isvertus is lotynu kalbos, blogas medziotojas.....
Vilius
Jaunas medžiotojas
Jaunas medžiotojas
Posts: 396
Joined: 2006-Aug-01 15:54
Location: Kaunas

Re: Urviniai šunys

Post by Vilius »

maniskis irgi nelenda jai jis tuscias manau jis nevien uzuodia dar ir girdi
Post Reply