Įvairios diskusijos

Viskas apie šunis.
Мой четвероногий "друг" - всё о собаках.
User avatar
Strelcius
Super Men
Super Men
Posts: 3719
Joined: 2006-Aug-01 21:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Strelcius »

dikingas!
Kas apie atranką dėl psichikos, tai ji vykdoma per suaugusių šunų testus, kurie medžiokliniams šunims iki šiol dar neprivalomi. Tikėtina, kad tėvai perduos palikuonims kai kuriuos sutrikimus, ar nepageidaujamas savybes - agresyvumą, bailumą ar kt., tad neišlaikusių psicikos testo šunų reikėtų (kap tai daroma kitose šalyse ir organizacijose) neleisti veisti
tai ir turejau omeny. juk dauguma jagu (pavyzdziui) atkeliavo is vokietijos ir kitu vakaru europos valstybiu, kur juos lietuvaiciai gaudavo vos ne dovanu arba dovanu, nes jie buvo brokuojami. o geras suo kainuoja pinigelius.....

manau tegul diskusija vystosi cia ir toliau, gal ir kiti suzinos daugiau info, susidarys savo nuomone it t.t.

kaip minejau labai gaila, bet siemet man ir vel nepavyks atlekt Zuikinen.... :o
User avatar
Strelcius
Super Men
Super Men
Posts: 3719
Joined: 2006-Aug-01 21:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Strelcius »

beje, nesu nusistates pries jagus kaip gali pasirodyt! jei neklystu adminas irgi turi ne viena ;)
Audrius
Jaunas medžiotojas
Jaunas medžiotojas
Posts: 300
Joined: 2007-Jan-19 09:32
Location: Varėnos raj.

Post by Audrius »

Norėčiau paklausti kiek pas jus kainuoja išsirašyti šuniukui taloną. ir kiek kainuotų kilmės dokumentai? :)
Audrius
Jaunas medžiotojas
Jaunas medžiotojas
Posts: 300
Joined: 2007-Jan-19 09:32
Location: Varėnos raj.

Post by Audrius »

Ydomu būtų sužinoti. :)
Kas atlieka tą ątranka dėl šunų psichikos? :evil:
Gediminas
Varovas
Varovas
Posts: 29
Joined: 2006-Aug-06 20:54
Location: Kaunas

Post by Gediminas »

Audrius wrote:Norėčiau paklausti kiek pas jus kainuoja išsirašyti šuniukui taloną. ir kiek kainuotų kilmės dokumentai? :)
Šuns registracija MŽD, įtraukiant į respublikinę duomenų bazę, išduodant registracijos taloną - 15 Lt. Reikalingos 3 kilmės liudijimo kopijos ir 4 nuotraukos 4x6 cm., jei šuo neturi tatuiruotės ar kodinės plokštelės (čipo), tuo atveju nuotraukos nebūtinos, bet (mano nuomone) reikalingos tam atvejui, jei šuo paklysta ar pavagiamas. Juk kiekvienu atveju patikrinti ar jis turi tatuiruotę, o tuo labiau čipą, nėra galimybių. Atpažinti pagal nuotrauką kartais daug lengviau...
Kilmės dokumentų išdavimas kilmingų (turinčių kilmės liudijimus), atitinkančių veisimo reikalavimus, t. y. turinčių eksterjero įvertinimą ne žemesnį kaip "l. gerai" bei darbinius diplomus, tėvų vadai - 10 Lt. vienam šuniukui.
Gediminas
Varovas
Varovas
Posts: 29
Joined: 2006-Aug-06 20:54
Location: Kaunas

Post by Gediminas »

Audrius wrote:Ydomu būtų sužinoti. :)
Kas atlieka tą ątranka dėl šunų psichikos? :evil:
MŽD dar neturi medžiokliniams šunims patvirtinto psichikos testo, nors ateityje jis turėtų būti privalomas. Pavartykite LKD puslapį internete, ten turėtumėtę rasti daugiau informacijos kas ir kaip, nes viską smulkiai aprašyti reikia daug laiko.
User avatar
Strelcius
Super Men
Super Men
Posts: 3719
Joined: 2006-Aug-01 21:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Strelcius »

Gediniminai, jei galima, trumpai: kokio amziaus suni galima jau atsivezti padaryti talona? dabar jam 3 men.
suo turi kilmes liudijima.beje, kokios tos foto turi but?

dekui.
Lietuvis
Gediminas
Varovas
Varovas
Posts: 29
Joined: 2006-Aug-06 20:54
Location: Kaunas

Post by Gediminas »

Registruojama nuo 6 mėn. amžiaus. Nuotraukos iš šono, kad šuo "įtilptų" į 4x6 cm. stačiakampį ir nereikėtų "apkarpyti " ausų ar kojų :D ...
Tai galėsite padaryti prieš sekantį sezoną, o kol kas sėkmės auginant ir mokantis. G.
Audrius
Jaunas medžiotojas
Jaunas medžiotojas
Posts: 300
Joined: 2007-Jan-19 09:32
Location: Varėnos raj.

Post by Audrius »

Ačių Gediminai. :) Bleha mane išdūrė su talonu ir nurovė iš manęs 50 Lt. ir dar mano būrelyja tas tipas medžioja. :idd07: Turbūt dauk kam jis yra žinomas toks Bronius Jurgeliavičius . Teks man su juo rimtai pasišnekėt :x
andrius
Stažuotojas
Stažuotojas
Posts: 165
Joined: 2006-Oct-04 15:05
Location: kaunas-zemaitija

Post by andrius »

gal kainos skiriasi? bet siaip kaip sakoma: draugs draugs kol isra... :)
Audrius
Jaunas medžiotojas
Jaunas medžiotojas
Posts: 300
Joined: 2007-Jan-19 09:32
Location: Varėnos raj.

Post by Audrius »

Man poto ir kolegos minėjo kad uš tokia suma ir kilmės dokumentus turėjo sutvarkyt o man padarė tik talona. Mano kalytei dabar eina penktas mėnuo ar dar nevėlu būtų iš jo pareikalaut kad padarytų ir kilmės dok.
Gediminas
Varovas
Varovas
Posts: 29
Joined: 2006-Aug-06 20:54
Location: Kaunas

Post by Gediminas »

andrius wrote:gal kainos skiriasi? bet siaip kaip sakoma: draugs draugs kol isra... :)
Kainos nesiskiria.
Matyt bandėte su Broniuku kažką nelegalaus "prastumti"? Tas cik ėmė ir išdūro :lol:
Jei rimtai, tai ko jo konkrečiai nepaklausiate, kas ir kaip, jei kartu medžiojate?
senelis
Patyręs medžiotojas
Patyręs medžiotojas
Posts: 523
Joined: 2006-Nov-23 13:21
Location: SIAULIAI

Post by senelis »

keistas p.GEDIMINO pasakymas kad dar musų Lietuvoje reikia trenktų kurie kažkokius eksperimentus atlikinetų ,mano žila galva tai ne Kauno draugijos rupestis ,o išrašinėti mišrunams talonus ir leisti su jais medžioti yra grubus nusižengimas,o jei toks reikalas ir iškiltų tai tokių šunelių turėtų buti bent 50ar100 ir palaiminti turėtų KINOLOGINĖ TARYBA.Tikriausiai p.GEDIMINAS gyvena ne 18a.Labai norėtusi kad į tokias diskusijas įsijungtų ir VYTAUTAS KLOVAS.
Audrius
Jaunas medžiotojas
Jaunas medžiotojas
Posts: 300
Joined: 2007-Jan-19 09:32
Location: Varėnos raj.

Post by Audrius »

O kaip ten dėl tų dok kainų? Ar jos yra kur nors patvirtintos ir kas čia jas nustatė? gal galėtumėt patart kur aš jas galėčiau surast. :) :idd10:
Gediminas
Varovas
Varovas
Posts: 29
Joined: 2006-Aug-06 20:54
Location: Kaunas

Post by Gediminas »

senelis wrote:keistas p.GEDIMINO pasakymas kad dar musų Lietuvoje reikia trenktų kurie kažkokius eksperimentus atlikinetų ,mano žila galva tai ne Kauno draugijos rupestis ,o išrašinėti mišrunams talonus ir leisti su jais medžioti yra grubus nusižengimas,o jei toks reikalas ir iškiltų tai tokių šunelių turėtų buti bent 50ar100 ir palaiminti turėtų KINOLOGINĖ TARYBA.Tikriausiai p.GEDIMINAS gyvena ne 18a.Labai norėtusi kad į tokias diskusijas įsijungtų ir VYTAUTAS KLOVAS.
Mano galva irgi žila ir manau, kad ne anoniminių "senelių" reikalas, kištis į kinologų darbą ar Kauno draugijos rūpesčius (beje eksperimentuojama Laikų savininkų klube, o ne MŽD), eksperimentus bei nurodinėti kiek ir ko turėtų būti išveista, nustatinėti pažeidimų grubumą :evil: . Tik nereikia mūsų gąsdinti p. Vytautu Klovu, ar liepti prašyti tarybos palaiminimo. Jis apie šį eksperimentą puikiai žino ir yra perskaitęs ne vieną mokslinį darbą apie tokių kryžminimų tikslingumą. (Pats jam juos nusiunčiau) Jums irgi rekomenduoju juos perkaityti: http://www.laiki.info/dogs/pet/wolf/index.html, gal "praregėsite ir tapsite ne toks griežtas bei suprasite, kad gyvename XXI amžiuje. Sėkmės studijose. G.
Post Reply