Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:) :( :D :lol: :ROFL: :cool: :Yahoo!: :x :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :o :shock: :crazy: %) :P :Rose: :Search: =@ :Bravo: :good: :bad: :sorry: :pardon: :beer: :no: :friends: O:-)
Rodyti daugiau šypsenėlių

BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra IŠJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS

Temos peržiūra

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: Prisimenant SLANKAS :(

Re: Prisimenant SLANKAS :(

Standartinė medziotojas » 2019-Bal-06 20:40

Virš galvos slankos skraido ir kelia nostalgiškus prisiminimus :(

Re: Prisimenant SLANKAS :(

Standartinė medziotojas » 2016-Spa-17 07:10

Re: Prisimenant SLANKAS :(

Standartinė medziotojas » 2016-Spa-16 06:17

Anykščių rajono miškuose – prancūzai ir ispanai

2016.10.14
anyksta.lt

Šią savaitę Anykščių rajone vieši medžiotojų su šunimis grupė iš Prancūzijos ir Ispanijos. Tiesa, šie medžiotojai per tris tūkstančius kilometrų su specialiai šunims gabenti pritaikytais autobusiukais atvažiavo ne tam, kad medžiotų.

Dvidešimties prancūzų ir ispanų, atvykusių su trisdešimt penkiais šunimis, tikslas – slankų „medžioklė“. Tiksliau – varžybos, kuriose šunys turi surasti šiuos miškuose besiglaudžiančius paukščius.
„Prancūzai šunis atsivežė ne tam, kad išmokytų, o tam, kad tarptautinės kategorijos teisėjai įvertintų, kaip šuo dirba“, - „Anykštai“ sakė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Anykščių skyriaus valdybos pirmininkas, medžioklės žinomas Rimantas Pečkus.

Plačiau - „Anykštoje“

Re: Prisimenant SLANKAS :(

Standartinė svetimas » 2015-Kov-18 21:35

slankos siandien skraide kaip paselusios,ale kazkokie uzdraude ju medziokle :evil: :sorry:

Re: Prisimenant SLANKAS :(

Standartinė medziotojas » 2015-Kov-18 16:10

slanka.jpg
:cry:

Re: Prisimenant SLANKAS :(

Standartinė EIWIS » 2014-Kov-30 19:14

Gaila man šios medžioklės ir neteko patirti, :( o pas kolega buvau svečiuose kelis kart tai slankos pilnumoj juda bet prieš pat tamsa :)

Re: Prisimenant SLANKAS :(

Standartinė fukas » 2014-Kov-24 14:00

jau traukia :good:

Re: Prisimenant SLANKAS :(

Standartinė DJ » 2014-Kov-24 13:58

traukia jau traukia, sestadieni vakarojom sodyboj tai per kiema kelios praskrido kurkdamos

Re: Prisimenant SLANKAS :(

Standartinė medziotojas » 2014-Kov-24 13:26

Šeštadienį sėdėjau šernų padabot, o kopėčios pastatytos šalia tokios miško aikštelės kur kažkada senais neatmenamais laikais slankas dabodavom pavasariop. Koks mielas ausiai garsas buvo - kur...kur...kur...
Norėjau surėkti - aš :Bravo: čia - po egle tupiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...
Visas "traukimas" truko lygiai 20 min. :) Mayt dar ankstoka.

Re: Prisimenant SLANKAS :(

Standartinė medziotojas » 2014-Vas-07 13:33

Selemonas Paltanavičius. Tilvikas, kuris neturėtų žiemoti


Selemonas Paltanavičius, gamtininkas,
GRYNAS.lt
2014 m. vasario 7 d.

Įdomūs paukščiai tilvikai, kurių prisitaikymas prie maisto ieškojimo dirvožemyje ar dumble suformavo ypatingą anatominę sandarą ir išvaizdą - jų kojos ir snapai yra ilgi, kaklai taip pat dažniausiai ilgesni nei kitų paukščių. Todėl nors kartą juos pamatę įsimena būtent šiuos paukščių bruožus. Mums žinomiausias tilvikas - pempė.

Ją galima vadinti ir pačia dažniausia, gausiausia. Tačiau gali būti, kad tokį įspūdį susidarome todėl, kad pempės gyvena atviruose laukuose, kad yra gana stambios ir spalvingos, taigi - lengviausiai pastebimos.

Moka „ištirpti“ miško aplinkoje
klaipediecio-gamtininkui-selemonui-paltanaviciui-atsiusta-slankos-nuotrauka-63956730.jpg
Kitas tikrai gausus tilvikas - slanka, kurią pažįsta ne visi, o apie jos gausą turi dar mažiau žinių. Slanka pempės dydžio, ilgasnapė, ryškiai ruda su gausiais juodais dryžiais. Toks apdaro margumas miškuose gyvenančiam ir ant žemės perinčiam paukščiui yra naudingas. Lizde tupinti, pavojų pajutusi ir prie miško paklotės prigludusi slanka „ištirpti“ aplinkoje. Didelės slankos akys, esančios galvos šonuose, išduoda šį paukštį esant pusiau naktiniu gyventoju. Iš tikro, net jų tuoktuvės balandžio - gegužės mėnesiais, o kartais - iki vasaros vidurio vyksta tik prieblandoje ir naktį.
Slankos į Lietuvą sugrįžta anksti, kartais kovą ar balandžio pradžioje, išskrenda vasaros gale ar rudeniui prasidėjus. Tačiau iškeliauja ne visos slankos! Tai - vienintelė tilvikų rūšis, randama žiemą. Prie pelkučių, raistų, šaltinių, prie miško upelių jas tenka stebėti kiekvieną žiemą. Medžioklių metu jos neretai pabaidomos varovų ar medžiotojų. Tačiau slanką pabaidyti, tuo labiau - pamatyti ir ilgiau stebėti yra labai sunku.
Prieš daug metų Kazlų Rūdos girioje prie raisto, iš kurio net per šalčius burbėdamas tekėjo rudas vanduo, aptikau slankos pėdas - gražius kryželius. Paukštis, matyt, čia laikėsi ilgai, nes pėdų buvo daugybė, kai kur jos buvo dumblinos, matyt, slanka buvo ką tik išmaknojusi iš dumblo.

Keistas pasirinkimas: nereikia jokių šiltų kraštų

Norėdamas pamatyti paukštį, įsitaisiau už eglės kamieno toliau nuo raisto ir nejudėdamas laukiau daugiau kaip porą valandų. Kai jau atrodė, jog slankos čia gal nebėra, ji išniro iš už kupsto, nutipeno prie dumblynės ir įsibrido į ją. Žiūronai šarmojo, tačiau nuščiuvęs gėrėjausi paukščio energija. Neturėjau teisės jam trukdyti, todėl atsargiai nušliaužiau kuo toliau ir slanką palikau ramybėje. Tikiu, kad ji tada laimingai sulaukė pavasario.
Suskaičiuoti, kiek slankų žiemoja pas mus, neįmanoma, tačiau galima spėti, kad kiekvieną žiemą iki pavasario sėkmingai išgyvena šimtai šių naktinių tilvikų.
Sunku pasakyti, kodėl jos neišskrenda - juk nukeliavusios bent pusantro tūkstančio kilometrų pietvakarių link, jos galėtų jaustis daug geriau. Tačiau toks paukščių pasirinkimas tikrai ne klaida.
Gali būti, kad šis biologijos bruožas yra palikimas iš laikų, kai Lietuvoje vyravo šiltesnio nei dabar klimato periodas. Dabar tokį slankų apsisprendimą reikėtų vertinti atsargiai, nes vargu ar kada nors ši rūšis pas mus bus žiemojanti. Net jeigu šiltųjų žiemų ciklas slankoms leistų žiemoti, po jų stoję „tikrosios“ žiemos tokius paukščius paprasčiausiai sunaikintų.
Bet kuriuo atveju - smagu žinoti, kad tada, kai prie mūsų lesyklos tuksena geniai ir saulėgrąžas aižo zylės, kažkur toli girioje, prie neužšalusios dumblynės braido, ilgu snapu iš dirvos sliekus trauko slanka. Ji visai nebijo žiemos ir pasiruošusi laimingai sulaukti pavasario.

Re: Prisimenant SLANKAS :(

Standartinė Briedis » 2013-Lap-20 12:44

Jau siame varyminiu sezone turejau bent 3 galimubes saut slankas stovedamas "ant numerio". Bet saut slanka penkiukem ar devynkem kazkaip ranka nekilo

Re: Prisimenant SLANKAS :(

Standartinė petiune » 2013-Lap-20 09:40

apie pavasari

Re: Prisimenant SLANKAS :(

Standartinė italjanec » 2013-Lap-20 08:09

petiune rašė:tai reik tada rekt :D as cia Tijusui uzsiminiau apie slankas ,tai pradejo nesamones kalbet,atseit mes europeciai o je nemedzioja slanku,o jai norim medziot reik evrosajuzui sumokiet kazkoki mokesti.tai va teip
Nebesuprantu. Ar jau jas visai uzdraude medziot jas? Ar tik kalba eina apie pavasarine medziokle?

Re: Prisimenant SLANKAS :(

Standartinė petiune » 2013-Lap-19 23:36

tai reik tada rekt :D as cia Tijusui uzsiminiau apie slankas ,tai pradejo nesamones kalbet,atseit mes europeciai o je nemedzioja slanku,o jai norim medziot reik evrosajuzui sumokiet kazkoki mokesti.tai va teip

Re: Prisimenant SLANKAS :(

Standartinė 30-06 » 2013-Lap-18 20:45

petiune rašė:Kazin ar imanoma butu sugrazint slanku medziokle???ka manot :roll:

Aisku,kad imanoma.Tik rekt reikia kaip ,kad BV rekia (sioj vietoj pagarba jiems :idd20: ) ir reikalai iskart pajudetu.