Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:) :( :D :lol: :ROFL: :cool: :Yahoo!: :x :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :o :shock: :crazy: %) :P :Rose: :Search: =@ :Bravo: :good: :bad: :sorry: :pardon: :beer: :no: :friends: O:-)
Rodyti daugiau šypsenėlių

BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra IŠJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS

Temos peržiūra

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: BRAKONIERIAI

Re: BRAKONIERIAI

Standartinė medziotojas » 2019-Bal-12 21:53

Teismas buvusio aplinkosaugininkų vado nepagailėjo: pripažintas brakonieriumi, konfiskuotas šautuvas, visureigis ir skirta bauda paaiškėjo, kad trečiasis medžiotojas yra garsus medikas

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuan ... d=80893267

Re: BRAKONIERIAI

Standartinė medziotojas » 2019-Bal-09 22:07

Pakruojo rajone policija sustabdė automobilį, kuriame rasti neteisėtai sumedžiotas bebras ir medžiokliniai spąstaiData
2019 04 09Balandžio 4 d. policijos pareigūnai kelyje Petrašiūnai–Meiliūnai prie geležinkelio pervažos sustabdė automobilį, kuriame rastas sumedžiotas bebras ir medžiokliniai spąstai.
251_aadbe52d60c7821d6958035bad6a6d0c.jpg
Į įvykio vietą iškviesti aplinkos apsaugos specialistai nustatė, kad vienas iš automobiliu važiavusių piliečių Preičiūnų medžiotojų būrelio medžioklės plote melioracijos kanale prie kelio Petrašiūnai–Meiliūnai, neturėdamas teisės medžioti, spąstais pagavo bebrą.

Už medžioklę neturint teisės medžioti asmeniui gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų kartu su pažeidimo įrankių konfiskavimu. Sprendimą dėl baudos dydžio priims teismas. Taip pat pažeidėjui reikės atlyginti 342,78 eurų žalą laukinei gyvūnijai.

Automobilis, kuriuo buvo gabenamas neteisėtai sumedžiotas gyvūnas ir medžioklės įrankiai, priklauso kitam asmeniui, kuris automobilį buvo paskolinęs ir apie šį įvykį nieko nežinojo. Todėl automobilis konfiskuojamas nebus.

Re: BRAKONIERIAI

Standartinė medziotojas » 2019-Kov-20 19:16

Panevėžio rajone bandymas sulaikyti įtariamą brakonierių baigėsi avarija ir muštynėmis


Untitled.jpg
stirn.jpg
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Įvykio vietoje


Tomas Markelevičius GAZAS žurnalistas
Šaltinis: 15minAntradienio vakarą Panevėžio rajone, Raguvoje kilo incidentas tarp įtariamo brakonieriaus ir jį sučiupti bandžiusio asmens. Pirminiais duomenimis, konfliktas kilo tuomet, kai „Volkswagen Touareg“ visureigio vairuotojas pastebėjo galimai brakonieriaujantį asmenį ir jo nušautą stirniną. Vyras bandė įtariamąjį sulaikyti pats, tačiau pastarasis šoko į automobilį „Volkswagen Bora“ ir pradėjo sprukti Raguvos link. Vos įvažiavus į Raguvą abu automobiliai susidūrė ir nuvažiavo nuo kelio į laukus.
Iš „Volkswagen Bora“ išlipęs vyras sudavė į galvą ir pilvą jį bandžiusiam sustabdyti „Volkswagen Touareg“ vairuotojui. Po šių veiksmų įtariamasis paspruko, palikęs laukuose stovėti įklimpusį savo automobilį.
Pareigūnai pradėjo įtariamojo paiešką, o „Volkswagen Bora“ nugabentas į policijos sulaikytų transporto priemonių saugojimo aikštelę.
Įvykį tiria policija ir aplinkos apsauga.

Re: BRAKONIERIAI

Standartinė medziotojas » 2019-Kov-05 08:35

Brakonierių Biržų krašte šią žiemą – penkis kartus mažiau nei įprasta


siaure.lt
2019-02-26


Žiemą Biržų regione gyvūną nedažnai sutiksi – retėja ir juos nelegaliai medžiojančių brakonierių gretos. Tuo džiaugiasi gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai, teigdami, jog žvejybos ir medžioklės taisyklių pažeidimų krašte šaltuoju sezonu stipriai sumažėjo.
Situacijos gerėjimo priežastimi inspektoriai įvardija ne tik didžiules baudas, bet ir augantį žmonių sąmoningumą. Žinoma, taisyklėms nusižengiančių žvejų ir medžiotojų visuomet atsiras, tačiau penkis kartus sumažėjęs pažeidimų skaičius šią žiemą nuteikia optimistiškai.

phpzk1N8fx.gif
Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos nuotr.

Daugiau nei 350 patikrinimų – 0 pažeidimų

Nors pažeidimų šį šaltąjį sezoną mažiau, Panevėžio regione dirbantys aplinkos apsaugos pareigūnai net nesiruošia ilsėtis. Jie nuolat vykdo žvejybos bei medžioklės taisyklių laikymosi patikrinimus, o rezultatai džiugina.

„Šią žiemą pažeidimų sumažėjo net penkis kartus. Neseniai tikrinome 250 žvejų ant Kupiškio marių ir apie 100 ant Biržų rajone esančios Nemunėlio upės ledo. Nebuvo nė vieno taisyklių pažeidimo. Sunku pasakyti, ar žmonių krašte sumažėjo, ar gamtos sąlygos poledinei žūklei nepalankios. Galbūt didžioji dalis žvejų išvažiavo stintų į šalia esančią Jūrmalą. Tačiau ryškiausia to priežastis, mano manymu, yra ta, kad žmonių sąmoningumas vis labiau auga. Yra dar keli nuolatiniai brakonieriai, pas kuriuos nuvažiavę visada kažką rasime, tačiau apskritai rezultatais džiaugiamės“, – teigia Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Dalius Drevinskas.
Nors per praėjusius metus Panevėžio apskrityje pareigūnai atliko 363 reidus ir nustatė 150 žvejybos bei 82 medžioklės taisyklių pažeidimus, šiemet Biržų krašte užfiksuoti vos keli nusižengimai. Nuo Naujųjų nustatyta pora neleistinos žūklės atvejų, miškuose aptikta įrodymų apie keletą bandymų brakonieriauti, bet pažeidėjai kol kas neišaiškinti. Pareigūnas pastebi, jog šiurkščių nusižengimų skaičius mažėja, ir tai ne tik jų kontroliuojamos teritorijos, bet ir visos Lietuvos tendencija.

„Biržų regione išaiškinome kelis žvejybos be leidimų atvejus, radome paliktus tinklus, skritulius. Kalbant apie medžioklę, pastebėjome bandymų brakonieriauti, vyksta tyrimai, aiškinamės, kas pažeidė taisykles. Ir jei miškuose nusižengimų dar pasitaiko, žvejai labai tvarkingi. Turi leidimus, taisyklių nepažeidžia“, – pastebi pareigūnas.


Brakonieriaujantys vaikai ir sunkvežimis tinklų

Nors ši žiema rami, brakonieriai regione kartais linkę nustebinti. Penki Panevėžio regione tvarką prižiūrintys Gyvosios gamtos aplinkos apsaugos pareigūnai į pagalbą kviečiasi kolegas iš kitų regionų, bendradarbiauja su neetatiniais inspektoriais, tačiau pasitaiko atvejų, kai prireikia kviestis ir policijos pareigūnus. Įžūlūs brakonieriai neretai tampa nevaldomi, juos sulaikant prireikia pastiprinimo.

„Prieš porą metų vasarą Pasvalio rajone esančiame Saločių miestelyje šalia Mūšos upės vyko šventė. Vienas brakonierius taip įsigudrino, kad vidury baltos dienos, stebint gyventojams ir žurnalistams, iš vandens tinklus pradėjo traukti ne pats, o liepė tai daryti savo mažamečiams vaikams, manydamas, kad tokiu būdu išvengs atsakomybės. Stebino ne tik jo akiplėšiškumas – brakonierius dar ir aršiai priešinosi sulaikomas. Buvome užpulti, teko kviesti policiją, o pažeidėjui pritaikyta baudžiamoji atsakomybė už vaikų nepriežiūrą“, – prisimena D. Drevinskas.
Ir jei gali susidaryti įspūdis, kad brakonierių įžūlumas tuo ir baigiasi, pareigūnas nustebina pasakodamas apie kitą atvejį. Pasak pašnekovo, Rokiškio rajone yra ežeras, priklausantis vienam

Vilniaus gyventojui. Savininkas juo naudojasi retai, todėl netruko atsirasti pamaina.
„Vienas vietinis svetimame ežere ir valtis nuomoja, ir poilsiautojams pirtį kūrena. Netgi sugalvojo vykdyti verslinę žvejybą. Atvykę bei patikrinę radome nelegaliai brakonieriaus naudojamus tinklus. Jų ištraukėme ir prikrovėme pilną sunkvežimį“, – įžūlumu neatsistebi pareigūnas.


Dalis medžiojančių brakonierių net nevalgo mėsos

Tačiau tokie atvejai – labiau išimtis nei taisyklė. Kaip jau minėta, bendros situacijos gerėjimo tendencijos ryškios ir, jei bendrai pažeidimų per metus nustatoma nemažai, žiemą jų pasitaiko daug rečiau. Pasak D. Drevinsko, pareigūnų bendravimas su gyventojais, švietimas ir atkaklus darbas duoda vaisių.

„Pastebime, kad beveik nebesutinkame neblaivių medžiotojų. Tai buvo sena ir opi problema. Tačiau brakonierius medžiotojus dar galėčiau pavadinti ieškančiais prabangos ir azarto. Neretai jie naudoja draudžiamus naktinio matymo prietaisus, lazerinius taikiklius, taip norėdami įgyti daugiau pranašumo prieš konkurentus. Kai kurie jų net mėsos nevalgo, o brakonieriauja dėl vadinamojo noro pasitenkinti šūvio efektu. Mes visus patikriname, randame įrangą ir baudžiame. Būna, dalis nusižengia ne dėl įrangos, o tiesiog pamiršta susitvarkyti reikiamus leidimus. Tačiau medžiojančių dėl pramogos vis dar pasitaiko“, – sako inspektorius.

Nepaisant to, pareigūnų tikslas nėra vien bausti. Anot pašnekovo, vis daugiau žmonių domisi, klausia, skambina savaitgaliais, aiškinasi, ką daryti leidžiama, o ko – ne. Stengiamasi į visus klausimus atsakyti bei patarti, todėl prevenciją ir informacijos sklaidą D. Drevinskas įvardija kaip vieną pagrindinių augančio sąmoningumo, o kartu gerėjančios situacijos priežasčių.

Re: BRAKONIERIAI

Standartinė medziotojas » 2019-Vas-23 23:12

Atokiame durpyne prie Mažeikių žiauraus nusikaltimo įkalčius slėpė juodame maišeŠarūnas Meškys
2019-02-23
lrytas.lt


Praėjusį savaitgalį į Mažeikių pašonėje esantį durpyną saulėtą popietę praleisti atvykęs mažeikietis Romas (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) pakraupo išvydęs čia pat numestus galimo žiauraus nusikaltimo įkalčius. Apleisto durpyno viduryje esančioje aikštelėje vyras pastebėjo griovyje juodą maišą. Kiek tolėliau – nuplėštą laukinio gyvūno kailį, aplink besimėtančius kailio kuokštus. „Kilo įtarimas, kad jame kažkas gali būti. Priėjęs arčiau pajudinau. Maišo viduje kažkas buvo. Vos pravėrus jame styrojo dvi smulkios, tarsi stirnos kojos, matėsi nudirto gyvūno kūnas, pasklido baisus dvokas“, – portalui lrytas.lt pasakojo radinį aptikęs mažeikietis. Anot jo, šalia pat, už kelių dešimčių metrų buvo numestas ir nudirtas kailis. Tikėtina, kad jis – stirnos jauniklio.

Surasti „prisidirbusį“ kaltininką – sudėtinga

Iš portalo lrytas.lt apie nusikaltimą sužinojęs Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Mažeikių aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Nilius Kupliauskas teigė, kad tai tikriausiai medžiotojų ar brakonierių darbas.
„Kol kas neaišku, kas yra „prisidirbę“. Tačiau tai – dvigubas nusikaltimas. Ne tik galimai nelegaliai sunaikintas žvėris, bet ir šiukšlinama aplinka. Už stirnos ar stirniuko nelegalų sumedžiojimą, sunaikinimą, skiriamos baudos, nes žala gamtai – didelė. Be to, šiuo metu stirnų medžioklė – negalima“, – teigė N. Kupliauskas. Tačiau surasti kaltininką, anot jo, labai sudėtinga.
Apleistame durpyne prie Mažeikių aptiktame juodame maiše – nusikaltimo įkalčiai. „Reikia atsekti ir automobilį, ir jo numerius, ir laiką, kada tai buvo padaryta. Todėl manau, kad tai padaryti būtų labai sudėtinga. Sniego nebėra, vėžių nebėra, nuvešim į medžiotojų būrelio duobę ir viskas“, – sakė pareigūnas.

Medžiotojas: mūsų vyrai šitaip nepasielgtų

Dalis durpyno teritorijos, kur ir aptikta stirnos gaišena juodame maiše, priklauso Mažeikių rajono medžiotojų klubui „Šilas“. Šio klubo vadovas Stanislovas Jarockis portalui lrytas.lt teigė nieko negirdėjęs apie tokį atvejį. „Mano vyrai ten neina ir mes ten nemedžiojame, duodu galvą nukirst. Durpynas jungiasi su Mažeikių miestu, tai miesto teritorija ir ten jau daugiau nei dešimt metų nemedžiojame. Tikriausiai tai atvežta ir numesta gaišena. Ir tai – brakonierių darbas, nes medžiotojai turi savo utilizacijos duobes, lupyklas. O kadangi durpynas netoli miesto, gali ir tų brakonierių būti. Ten ir lapių, ir šernų, ir stirnų daug. O mes patys ten jau nelendame. Ten pat – iš vienos pusės durpyno – miesto ribos, iš kitos pusės – jau daug sodybų, vienkiemių. Neduok Dieve kokia nelaimė nutiktų“, – sakė medžiotojų klubo vadovas S. Jarockis.
Durpyno aikštelėje mėtėsi nudirto gyvūno kailio liekanos. Anot jo, durpyno apylinkėse nėra nei bokštelių, nei šėryklų. „Esame sąmoningi, ir „sėdime ant“ šernų, stirnų nemedžiojame. O paskutinį kartą mūsų būrelyje medžioklė vykdyta paskutinį sausio sekmadienį“, – teigė S. Jarockis.

Brakonierių apylinkėse – ne vienas

Klubo „Šilas“ vadovo teigimu, pavasarį, kai bebrai užtvenkia durpyną ir vanduo pradeda semti netoliese esančių namų rūsius medžiotojai važiuoja medžioti bebrų. Jie yra matę, kad kartais iš miško išeina įtartini asmenys su kuprinėmis ir nueina per laukus. „Gali būti, kad jie kur nors netoliese ir gyvena. Prieš 5-6 metus medžiotojai buvo nutvėrę vieną brakonierių, kuris kuprinėje nešėsi stirną“, – sakė medžiotojas. Prieš metus, netoli durpyno teritorijos, tamsiu paros metu, S. Jarockis matė, kaip kažkas prožektoriais kelis kartus švysteli. „Tada aš privažiavau, bet to prožektoriaus neliko, matyt puolė slėptis pamatęs atvažiuojančią mašiną“, – sakė vyras. Anot jo, brakonieriams svarbu tik pasiimti mėsos – naudoja visas įmanomas priemones – ir kilpas, ir šaunamuosius ginklus. Išsipjausto mėsą vietoje, o kad visos stirnos į namus nesinešti – galvą, vidurius, kojas ir kailį palieka“, – teigė S. Jarockis. 13 nuotr. Nudirtas kailis numestas durpyno aikštelėje.

Sustiprins aplinkos apsaugos kontrolę

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Šiaulių valdybos Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Marius Kazlauskas teigė, kad apie šį atvejį iki šiol pareigūnams niekas nebuvo pranešęs. „Aplinkos apsaugos specialistai nuvyko į nurodytą vietą, surinko įrodymus, bus pradėtas administracinio nusižengimo tyrimas. Be to, šioje teritorijoje bus sustiprinta aplinkos apsaugos kontrolė. Įprastai tokiais atvejais gaišenos utilizavimą medžioklės plotuose vykdo medžioklės plotų naudotojai arba savivaldybė. Šiuo atveju aplinkos apsaugos specialistai nelaukdami pasirūpino gaišenos utilizavimu“, – teigė M. Kazlauskas.

Stirnų medžioklė – draudžiama

Kadangi šiuo metu stirnų medžioklė yra draudžiama (patinus medžioti galima nuo gegužės 15 d. iki spalio 15 d., o pateles ir jauniklius nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.) atsakomybė taikoma pagal LR ANK 290 str. 8 d., kuri užtraukia baudą nuo 800 iki 1800 eurų su teisės medžioti atėmimu nuo vienerių iki penkerių metų. 13 nuotr. Stirnų medžioklė: patinus medžioti galima nuo gegužės 15 d. iki spalio 15 d., o pateles ir jauniklius nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d. Tai pat konfiskuojami pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės, pažeidėjui tenka atlyginti padarytą žalą. Už aplinkos teršimą (pagal LR ANK 290 str. 1 d.) skiriamas įspėjimas arba baudas nuo 30 iki 90 eurų.

Dalyje durpyno medžioklė – leidžiama


Kaip tikino M. Kazlauskas, minėtame durpyne iki šiol brakonieriavimo atvejų nefiksuota. Per 2018 metus Mažeikių rajone taip pat nebuvo nustatyta neteisėtos medžioklės atvejų.
Apleistas durpynas – prie pat Mažeikių. „Didžiojoje durpyno dalyje, nuo Mažeikių miesto pusės, medžioklė yra draudžiama ir ši teritorija neįtraukta į medžioklės plotus. Aplink durpyną esančiuose miškuose medžioklė nėra draudžiama. Medžioklė draudžiama gyvenamosiose teritorijose, tai yra Mažeikių mieste ir gretimose gyvenvietėse“, – teigė Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausias specialistas Marius Kazlauskas.
Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos primena, kad pranešti apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus aplinkos apsaugos teršimo ar niokojimo atvejus galima bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui telefonu 8 (5) 2732995.

Re: BRAKONIERIAI

Standartinė medziotojas » 2019-Vas-22 19:53

Po ilgo bylinėjimosi teismas medžiotojus pripažino kaltais

2019 02 21Baigėsi vienerius metus trukęs teismo procesas dėl Klaipėdos rajone medžiotojų būrelio „Endriejavas“ teritorijoje 2017 m. gruodžio 16 d. varant vykusios medžioklės.

Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai visgi įrodė, kad per minėtą medžioklę buvo padarytas šiurkštus medžioklės taisyklių pažeidimas.

Tą dieną, pagal medžioklės lapą, buvo sumedžiotas stirnos jauniklis ir 2 elnio patelės, bet gauta informacija liudijo ką kitą. Kitą dieną, nuvykus į medžioklės vietą, pamiškėje ir prie kanalo, pareigūnai iškasė elnių skrodimo ir apdorojimo atliekas. Nustatyta, kad vienas kailis akivaizdžiai priklausė elnio patinui. Po ilgai vykusio tyrimo, apklausus medžioklės dalyvius, nustatyti 3 medžiotojai, kurie lyg susitarę neigė kaltę dėl neteisėtai sumedžioto elnio patino. Tačiau Plungės apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylą, pripažino medžiotojus kaltais. Klaipėdos apygardos teismas tokį sprendimą patvirtino.

Medžiotojui, kuris paleido šūvį, teismas skyrė 800 eurų baudą, konfiskavo šautuvą ir 1 metams atėmė teisę medžioti, jam teks atlyginti 5700 eurų žalą laukinei gyvūnijai. Dviem medžiotojams, kurie dorojo neteisėtai sumedžiotą elnio patiną, teismas skyrė po 1300 eurų baudą ir abiems jų 3 metus atėmė teisę medžioti. Medžioklės vadovas, kuris vadovaudamas medžioklei neatliko savo pareigų, neužtikrino, kad sumedžiotų tauriųjų elnių skrodimo ir apdorojimo atliekos būtų sumestos į pirminio žvėrių dorojimo aikštelių žvėrienos atliekų duobę, išsisuko su įspėjimu.

Re: BRAKONIERIAI

Standartinė medziotojas » 2019-Vas-14 22:41

Išaiškintas kilpas ir tinklus namuose laikęs pažeidėjas

2019 02 14Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos inspektoriai vasario 6 d., vykdydami reidą Lazdijų rajone, Mikyčių miške rado pastatytas kilpas.

Sniege prie kilpų buvo matyti pėdsakai, kuriais pasekę Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai atėjo iki netoliese esančios sodybos. Patikrinus sodybą, rastos draudžiamos laikyti 9 kilpos, skirtos medžiojamiesiems gyvūnams gaudyti ir 7 draudžiami ne mėgėjų žvejybos įrankiai – statomi tinklai.
2(1).jpg
Už neteisėtą kilpų laikymą sodybos savininkui gresia bauda nuo 300 iki 860 eurų, o neteisėtas draudžiamų ne mėgėjų žvejybos įrankių laikymas užtraukia baudą nuo 60 iki 200 eurų. Neteisėtai laikomi įrankiai paimti, atliekamas tolesnis tyrimas.

Re: BRAKONIERIAI

Standartinė medziotojas » 2019-Sau-31 17:47

Surašyti administracinio nusižengimo protokolai dėl Jurbarko rajone fiksuotų pažeidimų


aad.lt
2019 01 31Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) informuoja, kad dėl medžiotojų klubo „Girios“ teritorijoje 2018 m. lapkričio 21 d. fiksuotų pažeidimų, kai automobilyje ir jo priekaboje buvo rasti galimai neteisėtai sumedžioti 1 stirnos patinas, 1 taurusis elnias ir 2 pilkieji kiškiai, 2019 m. sausio 30 d. trims asmenims surašyti administracinio nusižengimo protokolai.

Vienas iš protokolų surašytas už tai, kad medžiotojas draudžiamu laiku sumedžiojo stirnos patiną bei pradėjo jį doroti to nepažymėjęs medžioklės lape. Kiti du protokolai surašyti už pradėtą sumedžioto tauriojo elnio patino gabenimą, gyvūno prieš tai neįrašius į medžioklės lapą.

Dėl pažeidimo fiksavimo metu rastų 2 pilkųjų kiškių protokolai nesurašyti, nes Medžioklės Lietuvos Respublikoje teritorijoje taisyklės numato, kad tik limituojamus gyvūnus, kai medžiojama tykant, prieš pradedant gabenimą, reikia įrašyti į medžioklės lapą. Todėl pilkieji kiškiai buvo grąžinti juos sumedžiojusiam asmeniui.

Kokias poveikio priemones taikyti už minėtus nusižengimus spręs Marijampolės apylinkės teismo Jurbarko rūmai, kuriems artimiausiu metu bus perduotos administracinio nusižengimo bylos. Už tai pažeidėjams gresia baudos nuo 800 iki 1800 eurų bei pažeidimo priemonių konfiskavimas ir teisės medžioti atėmimas nuo 1 iki 5 metų. Gamtai padaryta žala gali siekti iki 6520 eurų.

Re: BRAKONIERIAI

Standartinė medziotojas » 2019-Sau-28 21:09

Plaškių pasienio užkardoje sulaikyti bebrus neteisėtai gabenę asmenys

2019 01 28
180_1f7f916f088d52f6dd3b15d1fb9892a7.jpg
Praėjusį penktadienį iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės Plaškių pasienio užkardos pareigūnų buvo gautas pranešimas apie 2 sulaikytus asmenis, kurie rogutėse gabeno 2 negyvus bebrus.

Nuvykus į Plaškių pasienio užkardą, sulaikyti asmenys paaiškino, kad vaikščiodami po pievas prie kanalo rado 2 negyvus bebrus. Aplinkosaugininkams apžiūrėjus negyvus bebrus, nustatyta, kad jie buvo sužaloti, nes galvose buvo matyti gilios kruvinos žaizdos, o bebrų kūnai nebuvo sustingę. Nuvykus į minėtą vietą, kur buvo rasti negyvi bebrai, prie kanalo buvo matyti 2 neužšalusios eketės (lauko temperatūrai esant žemiau nulio) ir kraujo žymės ant sniego.

Sulaikytiems asmenims už neteisėtai sumedžiotų gyvūnų gabenimą buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai, už tai gresia baudos nuo 800 iki 1000 eurų. Tačiau sulaikyti pažeidėjai padaryto pažeidimo nepripažino. Šioje byloje sprendimą priims teismas.

Re: BRAKONIERIAI

Standartinė medziotojas » 2019-Sau-28 21:08

„Šališkių“ medžiotojų klube – nauji medžioklės taisyklių pažeidimai

2019 01 28
178_cfbe1a3a70ef1fd990750cc8fcac1108.jpg
Ketvirtadienį Kauno rajone aplinkosaugininkų vykdyto reido metu patikrinus „Šališkių“ medžiotojų klubą nustatyta, kad vienas iš klubo narių, medžioklėje tykojant iš bokštelio, naudojo naktinio matymo prietaisą su priedu, skirtu montuoti prietaisą prie optinio taikiklio.

Tokį prietaisą tiek turėti, tiek naudoti medžioklės plotuose yra draudžiama. Kadangi prietaisas, pagal Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą, priskiriamas prie A kategorijos ginklų, ginklų priedų.

Įvertinus surinktus įrodymus, bus nuspręsta, kokios administracinio poveikio priemonės bus taikomos pažeidėjui. Šiuo metu yra atliekamas tyrimas.

Atkreiptinas dėmesys, kad šio klubo medžiotojai sistemingai pažeidinėja medžioklės taisykles, t. y.: nesilaiko medžioklės lapų pildymo ir saugumo technikos medžioklėje reikalavimų, yra bausti už draudžiamų turėti medžioklėje prietaisų turėjimą, sumedžiotų gyvūnų neįrašymą į medžioklės lapą.

Re: BRAKONIERIAI

Standartinė medziotojas » 2019-Sau-25 21:32

Biržų rajone sulaikytas kilpomis medžiojęs asmuo

2019 01 25


Ketvirtadienį apie 18 val. buvo gautas pranešimas apie Biržų rajone netoli Medeikių kaimo asmens tempiamą stirną. Į nurodytą vietą nedelsiant išvykus aplinkos apsaugos pareigūnams, nustatyta, kad pranešimas pasitvirtino. Buvo matyti stirnos traukimo žymė, kuri tęsėsi apie du kilometrus.

Pagal anksčiau turimus aplinkosaugininkų duomenis dėl galimo brakonieriavimo, buvo nuvykta pas įtariamą asmenį. Patikrinimo metu rastas pradėtas doroti stirnos jauniklis. Sulaikytas asmuo prisipažino, kad stirną pagavo draudžiamu būdu – kilpomis.

Taip pat asmuo aplinkosaugininkams parodė stirnos sumedžiojimo vietą bei keturias pastatytas kilpas. Be to, aplinkosaugininkai rado asmens laikomą draudžiamą nemėgėjų žvejybos įrankį – statomą tinklą.

Už padarytus nusižengimus asmeniui surašytas administracinių nusižengimų protokolas, kuris perduotas nagrinėti Panevėžio apylinkės Biržų rūmams. Asmeniui gręsia bauda nuo 600 iki 1700 eurų. Taip pat teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri siekia 1028,34 eurų. Patikrinimo metu iš pažeidėjo paimtos 4 kilpos, 1 statomas tinklas ir stirnos jauniklis.

Re: BRAKONIERIAI

Standartinė medziotojas » 2019-Sau-24 21:30

Kilpas stačiusį brakonierių sučiupo medžiotojai


2019 01 24

Klaipėdos rajone medžiotojų būrelio „Jūra“ nariai, medžiodami savo būrelio teritorijoje, praėjusį šeštadienį sučiupo kilpas laukiniams gyvūnams stačiusį brakonierių.

Pirmiausia jie sniege pastebėjo pastatytą plieninę kilpą, o po to ir įtartiną žmogų. Nuo jo iki kilpos aiškiai matėsi vieninteliai pėdsakai. Nors brakonierius iš pradžių savo kaltę neigė, vėliau prisipažino ir parodė, kur pastatęs dar dvi kilpas.

Į įvykio vietą iškviesti Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai surašė administracinių nusižengimų protokolą. Kokią baudą skirti už neteisėtą medžioklę draudžiamais laikyti ir naudoti medžioklėje įrankiais, spręs teismas. Už tokį pažeidimą gresia nuo 600 iki 1700 eurų bauda.

Aplinkosaugininkai dėkoja medžiotojams už pagalbą sučiumpant pažeidėją ir kviečia gyventojus nedelsiant pranešti apie pastebėtus brakonieriavimo, aplinkos teršimo ar niokojimo atvejus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Ryšių su visuomene skyrius

Re: BRAKONIERIAI

Standartinė medziotojas » 2019-Sau-24 12:18

Kazokiškių kaime, apleistame pastate, vilnietis slėpė ginkluswww.DELFI.lt
2019 m. sausio 24 d.
brak.jpg
Kazokiškių kaime, apleistame pastate, vilnietis slėpė ginklus
Foto: Vilniaus aps. VPK

Elektrėnų policijos komisariato pareigūnai, pasitelkę į pagalbą Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos kriminalistus, sulaikė vilnietį, neteisėtai laikiusį graižtvinius šaunamuosius ginklus.

Įtariamasis policijai žinomas, praeityje teistas už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais.

Dar 2018 m. vasarą Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato pareigūnai gavo duomenų, kad Elektrėnų sav., Kazokiškių kaimo apylinkėse, grupė asmenų neteisėtai disponuoja šaunamaisiais ginklais, brakonieriauja.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 253 str. 1 d.). Š. m. sausį Elektrėnų policijos komisariato pareigūnai bei jiems talkinę sostinės kriminalistai sulaikė vilnietį (gimusį 1971 m.), kuris Kazokiškių kaime, viename iš apleistų ūkinių pastatų neteisėtai laikė du graižtvinius šaunamuosius ginklus, vienas jų ‒ su optiniu taikikliu ir duslintuvu. Šie ginklai buvo tinkami šaudyti.

Sulaikytasis praeityje teistas už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už šią veiką numato griežčiausią bausmę ‒ laisvės atėmimą iki penkerių metų. Netrukus ši byla bus perduota nagrinėti Trakų rajono apylinkės teismui.

Elektrėnų policija dėkoja vietos gyventojams už aktyvią pagalbą atskleidžiant šią nusikalstamą veiką.

Re: BRAKONIERIAI

Standartinė medziotojas » 2019-Sau-22 22:01

Ignalinos rajone šiurkščiai sumedžiota tauriojo elnio patelė, pažeidėjai teisės medžioti neturi

2019 01 22
aad.ltPraėjusį penktadienį Aplinkos apsaugos pareigūnai gavo pranešimą dėl Ignalinos rajone galimai neteisėtai sumedžiotos suaugusios tauriojo elnio patelės.

Į įvykio vietą nedelsdami išvyko Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai. Aiškinantis įvykio aplinkybes nustatyta, kad vienas iš pažeidėjų, važiuodamas automobiliu, pakelėje pastebėjo sužeistą ir vos einančią tauriojo elnio patelę. Po to, pasiėmęs iš namų kirvį ir pasikvietęs draugą, kartu su pažeidimo vykdymo bendrininku asmuo grįžo prie gyvūno ir, kirviu trenkęs elnio patelei per galvą, ją užmušė. Tada abu piliečiai negyvą gyvūną rogėmis nugabeno į sodybą ir ten išdorojo.

Aplinkosaugininkų rasta elnio patelės skerdiena, dorojimo atliekos, įrankiai (kirvis, peilis, rogės) buvo paimti. Šiurkščiai gyvūną sumedžioję piliečiai iš pradžių savo kaltę neigė, bet vėliau prisipažino ir dėl tokių savo veiksmų gailėjosi.

Medžioti tauriųjų elnių pateles ir jauniklius galima nuo spalio 1 d. iki sausio 15 d. ir tik teisę turintiems asmenims. Šiuo atveju gyvūnas buvo sumedžiotas draudžiamu būdu ir draudžiamu laiku. Be to, nė vienas iš pažeidėjų neturi teisės medžioti.

Re: BRAKONIERIAI

Standartinė medziotojas » 2019-Sau-11 11:31

Nustatytas Klaipėdos rajone kilpas statęs brakonierius

2019 01 11


Aplinkos apsaugos pareigūnai sausio 7 dieną Klaipėdos rajone Plikių miestelyje esančiame miške sulaikė pažeidėją, kilpas ten stačiusį dar nuo pernai.

2018 metų gruodžio mėnesį, viename iš Klaipėdos rajone Plikių miestelyje esančių miškų, aplinkosaugininkai rado laukiniams gyvūnams gaudyti pastatytą kilpą. Neutralizavus šį neteisėtą medžioklės įrankį, miške buvo pastatyta stebėjimo kamera, siekiant nustatyti, kas stato kilpas.

Surinkus pakankamą kiekį įrodymų, sausio 7 dieną prie naujai pastatytos kilpos buvo sulaikytas įtariamasis asmuo. Pats pažeidėjas iš pradžių neigė statęs kilpas, bet, pateikus įrodymus, prisipažino nuo žiemos pradžios minėtame miške pastatęs 5 kilpas, norėdamas pagauti gyvūną maistui. Tikrindami mišką inspektoriai iš viso rado 8 pastatytas kilpas. Vienoje iš jų rastas neseniai įkliuvęs stirnos patinas.

Pažeidėjui surašytas administracinių nusižengimų protokolas, jam gresia baudą nuo 600 iki 1700 eurų. Taip pat reikės atlyginti laukinei gyvūnijai padarytą žalą už neteisėtai sumedžiotą stirnos patiną, kuri siekia 1700 eurų.

Pažeidėją sulaikė ir tyrimą atliko Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Klaipėdos valdybos Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai.