Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:) :( :D :lol: :ROFL: :cool: :Yahoo!: :x :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :o :shock: :crazy: %) :P :Rose: :Search: =@ :Bravo: :good: :bad: :sorry: :pardon: :beer: :no: :friends: O:-)
Rodyti daugiau šypsenėlių

BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra IŠJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS

Temos peržiūra
   

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

Re: Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

medziotojas » 2020-Rgs-04 15:57

Pagaliau sulaukėme ir draudimo naudoti šviną medžioklėse ir net turėtį šovinius užtaisytus švinu medžioklės plotuose ir buferinėse zonose :evil:
Šiandien vyko konferencija Seime, ir tuo pačiu pasisakymai šia tema.

Vaizdo įrašą žiūrėkite čia - https://www.youtube.com/watch?v=90dcdZy ... irasSeimas

Naujausiame "Medžioklės" numeryje aš irgi parašiau straipsnį, rašiau dar prieš gerą mėn., nes žurnalas buvo atostogose ir dabar rugsėjo mėn. turi pasirodyti.

Re: Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

medziotojas » 2019-Rgs-17 12:44

Tarp svarstytų medžioklės tvarkymo aktualijų – siūlymas leisti naudoti naktinio matymo taikikliusData
2019 09 16


Medžioklės tvarkymo konsultacinė taryba, praėjusį penktadienį susirinkusi Aplinkos ministerijoje, apsvarstė aktualius medžioklės klausimus.

Vienas iš jų – galimybė naudoti naktinio matymo taikiklius ir garso slopintuvus medžiojant šernus, invazinių rūšių gyvūnus ir plėšrūnus (išskyrus tas rūšis, kurių pagal ES teisės aktus ir tarptautinius susitarimus negalima medžioti naudojant šiuos ginklų priedėlius). Tarybos nariai diskutavo dėl šio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos siūlymo ligų prevencijai ir kontrolei užtikrinti. Dauguma narių jam pritarė.

Pažymėtina, kad pagal dabartinį teisinį reguliavimą šiuos ginklų priedėlius draudžiama naudoti civilinėje apyvartoje. Norint leisti juos naudoti, pirmiausia reikėtų keisti Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą. Tik tokiu atveju medžiotojai galėtų teisėtai juos naudoti medžiodami minėtąsias gyvūnų rūšis. Jeigu Seimas pritartų įstatymo pataisai, Aplinkos ministerijai reikėtų sustiprinti medžiotojų kontrolę ir atsakomybę.

Be to, Taryba pasiūlė visoms medžiotojų būrelius ir klubus vienijančioms asociacijos iki lapkričio 15 d. pateikti ministerijai siūlymus dėl Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pakeitimų.

Ryšių su visuomene skyrius

Re: Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

medziotojas » 2019-Lie-09 10:47

DĖL ŠERNŲ POPULIACIJOS REGULIAVIMO

am-del-naktinio-matymo-prietaisu.pdf
(1.02 MiB) Atsisiųsta 245 kartus(ų)

Re: Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

medziotojas » 2019-Kov-16 09:43

Jau vien dėl tokios medžioklės reik leisti naktinių naudojimą :ROFL:

https://www.youtube.com/watch?v=IruDc7c ... QkbouEYIHA

Re: Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

medziotojas » 2017-Spa-12 19:01

brudas rašė:Čia iš kur citata?
Iš čia - http://www.medziotojas.eu/viewtopic.php ... &start=150

Re: Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

brudas » 2017-Spa-12 17:35

Čia iš kur citata?

Re: Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

medziotojas » 2017-Spa-12 09:32

Matyt vis tiek bus naktiniai įteisinti ...

"Susitikimo metu buvo diskutuojamas vilkų sumedžiojimo limitų nustatymas per 2017-2018 m. medžioklės sezoną, medžioklės su lankais įteisinimo Lietuvoje galimybė, įstatymo, kuriuo siūloma didinti mokesčio už medžiojamųjų gyvūnus išteklių naudojimą tarifus, projekto aptarimas, medžioklinių šunų naudojimas medžioklėje, išmanaus medžiotojo sistemos pristatymas. Taip pat buvo grįžtama prie šernų populiacijos reguliavimo (mažinimo) siekiant suvaldyti AKM plitimą šernuose, naktinio matymo taikiklių naudojimo medžiojant šernus AKM prevencijos tikslais, medžioklės apribojimai rezervatų buferinėse zonose bei telmologiniuose ir ornitologiniuose draustiniuose ir kiti aktualūs klausimai medžiotojams."

Re: Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

medziotojas » 2016-Bir-30 13:31

V. Mazuronis. Seime vėl bandymai miškus paversti skerdyklomis


Darbo partijos pirmininkas, Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis,
www.GRYNAS.lt
2016 m. birželio 30 d.


Trukt už vadžių – vėl nuo pradžių. Praėjo vos kiek daugiau nei pusmetis, o Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis siekiama įteisinti naktinio matymo prietaisų naudojimą medžioklėje, vėl Seime!

Socialdemokratai nusprendė lengvai nepasiduoti ir toliau atkakliai perša mintį, kad žvėris reikia medžioti pasitelkiant „sunkiąją artileriją“ – naktinio matymo prietaisus. Iš esmės toks pat Seimo Aplinkos apsaugos komiteto Algimanto Salamakino projektas rudenį Seime jau buvo atmestas, bet tai nekliudo jo kolegoms ir toliau gaišinti Seimo darbą teikiant iš esmės vienodas įstatymo pataisas ir tikėtis, kad šįkart Seimo nariai persigalvos ir nubalsuos kitaip.
Miškus skerdyklomis paversti įsigeidę Seimo nariai nė nepasivargino paieškoti kitų argumentų ir vėl visus šiurpina afrikiniu kiaulių maru, tačiau patikina, kad prietaisai bus naudojami griežtai pagal taisykles ir kiti miško žvėrys nenukentės. Nutylima, kad paskutiniais duomenimis Lietuvoje liko tik apie 21 000 šernų – vadinasi kovojant su maru Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos iškeltas tikslas, kad jų būtų ne daugiau kaip 25 000, jau sėkmingai pasiektas.
Esu tikras, kad Seimo Aplinkos apsaugos komitetas, vadovaujamas socialdemokrato A. Salamakino, nepaisantis nei Aplinkos ministerijos, nei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto, nei medžioklę kontroliuojančių aplinkosaugininkų nuomonės ir pasipriešinimo šioms pataisoms, iš tiesų galimai pataikauja siauram suinteresuotų įtakingų medžiotojų klaneliui, kurio atstovų netrūksta ir Seime. Kitaip paaiškinti tokio neadekvataus noro per jėgą įtvirtinti ką tik atmestą įstatymo pataisą tiesiog nerandu.
Jau ne kartą kalbėjau apie naktinių prietaisų naudojimo medžioklėje žalą gamtai ir pateikiau ne vieną argumentą, kodėl priimti tokių pataisų negalima. Nereikia būti dideliu specialistu, jog suprastum, kad jeigu būtų leista žvėris medžioti su naktinio matymo prietaisais, visas trumpas žvėries gyvenimas tebūtų nuolatinė ir beprasmė kova už išlikimą – jis neturėtų ramybės net naktį.
Labai tikiuosi, kad Seimo nariai šiandien, priimdami Seime šias žalingas pataisas, ir vėl išliks tvirti bei principingi ir nubalsuos prieš. Taip pat belieka viltis, kad jeigu taip atsitiks, apsiramins ir tokių iniciatyvų autoriai, supratę, kad medžioklė – ne skerdynės.

Re: Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

medziotojas » 2016-Bir-28 11:56

Seimas spręs, ar pradžiuginti medžiotojus naujais prietaisaisGAA Baltijos vilkas,
www.GRYNAS.lt
2016 m. birželio 28 d.


Siūlymas leisti medžiotojams naudoti naktinius taikiklius paskutinę Seimo sesijos dieną sugrįš į plenarinių posėdžių salę. Prieš dvi savaites Aplinkos apsaugos komitetas be svarstymų pritarė Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimo projektui, kuris atvertų kelią medžiotojų apginklavimui šia įranga. Nors iš esmės toks pat projektas praėjusį rudenį jau buvo atmestas Seime, tačiau jo iniciatoriai viliasi, kad šįsyk rezultatas bus kitoks.

Naujojo projekto rengėjai vėl apeliuoja į afrikinio kiaulių maro sustabdymo ir šernų populiacijos sureguliavimo poreikį. Taip pat tvirtinama, kad naktiniai taikikliai bus naudojami tik griežtai pagal taisykles, todėl kiti gyvūnai nenukentės. Tačiau, kaip ir prieš metus, šie argumentai kelia rimtų abejonių, o ir pati situacija yra pasikeitusi, teigiama pranešime spaudai.
Šį pavasarį vykusioje pačioje intensyviausioje ir kruopščiausioje šernų apskaitoje, kurioje savo pajėgas sujungė medžiotojai, Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentai bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) tarnautojai, suskaičiuota, kad Lietuvos teritorijoje gyveno apie 21000 šernų. Tai reiškia, kad VMVT užbrėžti tikslai balandžio 15 d. šalyje turėti ne daugiau kaip 25000 šernų ir ne daugiau kaip 0,5 šerno kvadratiniame kilometre pasiekti ir be naktinių taikiklių.
Paskutiniu metu nėra fiksuojama protrūkių kiaulių ūkiuose, o gąsdinančios prognozės apie maro plitimo tempus ir šernų mirtingumą nepasitvirtino. Be to, spaudoje buvo skelbta apie bent kelis atvejus, kai patikrinimų metu pas medžiotojus rasti vis dar nelegalūs naktiniai taikikliai, kas tik dar kartą patvirtina nuogąstavimus, jog taisyklių laikysis toli gražu ne visi. Po taikiklių įteisinimo jų naudojimo kontrolė taps praktiškai nebeįmanoma, todėl bus sukurta analogiška situacija tai, kuri buvo, kai neteisėtą tinklų naudojimą tekdavo įrodinėti gaudant už rankos žuvies traukimo metu.
Aplinkos apsaugos komitetas nei pernai, nei šiemet neišgirdo Aplinkos ministerijos ir jos specialistų, medžioklę kontroliuojančių aplinkosaugininkų, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto, gamtosauginių NVO, peticiją prieš naktinius taikiklius pasirašiusių piliečių ir didelės dalies medžiotojų pozicijos. Praėjusį rudenį vykusio svarstymo metu komitetui įtikinamesni pasirodė Seimo nario Broniaus Bradausko samprotavimai apie tai, kad brakonieriauja ne medžiotojai, o nuo karo laikų šautuvus spintose slapstantys piliečiai. Taip pat abejonių komiteto nariams nesukėlė ir VMVT direktoriaus dr. Jono Miliaus paaiškinimai, kad dėl kiaulių ūkių apsaugos jie pasirengę išbandyti absoliučiai visas – net ir pačias drastiškiausias Gamtai – priemones. Šįsyk komitetas net nepasivargino išgirsti naujus faktus ir atlikti savo tiesioginį darbą – apsvarstyti projektą prieš jo teikimą balsuoti.
Balsavimas dėl projekto įvyks šį ketvirtadienį rytiniame posėdyje, o jo rezultatą greičiausiai lems Seimo narių drausmingumas. Rudenį vykęs analogiškas balsavimas parodė, kad socialdemokratai, darbiečiai ir tvarkiečiai yra vieningi ir pasiryžę padėti savo kolegai B. Bradauskui, kuris yra viešai pareiškęs, kad naktinių taikiklių įteisinimas yra vienas jo, kaip Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko, tikslų.
Gamtosauginės nevyriausybinės organizacijos ragina Seimo narius nepasiduoti kelių suinteresuotų įtakingų medžiotojų spaudimui, įsigilinti į faktus bei argumentus, atsižvelgti į gamtosaugos institucijų bei bendruomenės, taip pat visuomenės poziciją, ir dar kartą priimti teisingą sprendimą – balsuoti prieš naktinių taikiklių naudojimą medžioklėje įteisinantį projektą.

Re: Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

medziotojas » 2016-Geg-10 16:14

Seimo medžiotojai vėl užsigeidė naktinių taikiklių


lrytas.lt
2016-05-10


Seimo nariai vėl siekia įteisinti naktinių taikiklių naudojimą medžioklei.


Penkių parlamentarų parengtai Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisai antradienį pritarta po pateikimo. Už ją balsavo 38 Seimo nariai, prieš buvo 25, susilaikė dešimt politikų. Toliau jį nagrinės Seimo komitetai.

Pagal projektą, siūloma leisti naktinius taikiklius įsigyti, turėti ir naudoti asmenims, turintiems šaunamąjį ginklą medžioklei. Naktinių taikiklių naudojimo medžioklėje tvarką nustatytų Aplinkos ministerija.

Naudoti naktinius taikiklius medžiotojai grindžia kova su afrikiniu kiaulių maru.

„Plintant Lietuvoje afrikiniam kiaulių marui, medžioklei taikomi įvairūs apribojimai: draudžiama medžioti varant, ribojamos medžioklės tykojant ir sėlinant. Dėl šių apribojimų sunku tinkamai sureguliuoti šernų populiacijos gausą. Dėl to kyla pavojus, kad afrikinis kiaulių maras toliau sparčiai plis“, – teigiama projekto aiškinamajame rašte.

Anot jo, šernais skundžiasi ir ūkininkai.

„Be to, ūkininkai skundžiasi, kad dėl nustatytų medžioklės ribojimų šernai medžiojami ne taip intensyviai, todėl didėja jų daroma žala žemės ūkio pasėliams. Šernas yra tamsiuoju paros metu aktyvus gyvūnas. Esamų leistinų jų gausos reguliavimo medžiojant priemonių nepakanka, norint tinkamai sureguliuoti jų populiacijos gausą. Todėl siūloma tamsiu paros metu tykojant šernų iš bokštelių leisti naudoti naktinius taikiklius“, – teigia projekto autoriai.

Jų duomenimis, naktinius taikiklius medžioklėje leidžiama naudoti Jungtinėje Karalystėje, Čekijoje ir Latvijoje.

Projektą pristatęs medžiojantis Seimo narys Mindaugas Bastys pabrėžė, kad medžioti su naktiniais taikikliais būtų galima tik tykant šernų.

„Jeigu 40 tūkst. medžiotojų bus geriau ginkluoti, ar tai nesustiprins gynybinių visuomenės pajėgumų, ginant mūsų tėvynę nuo galimo agresoriaus?“ – svarstė socialdemokratas Artūras Skardžius.

Mišrios Seimo narių grupės narys Linas Balsys minėtą siūlymą vadino brakonierių įstatymu.

„Kiaulių maras yra tik priedanga grupelės interesams įgyvendinti. Niekur nėra įrodyta, kad pritaikius naktinius prietaisus, kiaulių maras kurioje nors valstybėje buvo išnaikinas“, – teigė jis.

Liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen taip pat sakė, kad „čia yra ne šernų įstatymas, o medžiotojų grupelės interesų įstatymas“.

„Kaip ketinate garantuoti, kad kiti gyvūnai nenukentės, kad jis galios tik šernams naktį?“ – stebėjosi ji.

Tokius pačius projektus Seimas pernai spalį ir gruodį buvo atmetęs.

Reguliuoti šernų populiaciją dėl afrikinio kiaulių maro yra pasiūliusi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Pagal veterinarų rekomendaciją, kad iki šių metų balandžio vidurio viename medžioklės ploto vieneto kvadratiniame kilometre turėjo likti ne daugiau kaip 0,5 šerno. Jie taip pat siūlė leisti šernams medžioti naudoti naktinio matymo prietaisus ir taikiklius.

Šernai nešioja afrikinio kiaulių maro užkratą, o šis patenka į nedideliuos ūkius ir pradeda plisti tarp kiaulių augintojų.

Re: Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

hunter330 » 2016-Bal-25 15:32

Paukštelis pačiulbėjo, kad įstatymų leidžiamoji tarnyba (visi žinom kokia) tyliai ir ramiai tvarko reikalus dėl naktinių priėmimo kaip legalių medžioklėj naudojamų prietaisų. ir šįkart, vos ne pažodžiui cituojant "padarysim taip, kad bus priimta". Nerimsta liaudis be prietaisų....

Re: Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

medziotojas » 2015-Spa-05 17:32

Čia biski apie poitikų gyvenimą - kai iš šūdo padaro valstybinę problemą - https://www.facebook.com/tim.dair/video ... nref=story

Re: Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

VaidasBV » 2015-Spa-02 14:55

italjanec rašė: Jei butu kaip tu nori, butu pazeistos zmogaus teises, lygios teises ir demokratija. Laisvalaikis ir darbas, tai du skirtingi dalykai.
Jei darbe as esu priesgaisrines inspektorius, tai pagal tave savaitgali negaleciau uzsikurt saslykines ir issikept saslyku, nes mano darbas priziuret kad nekiltu gaisrai del saugos pazeidimu :)
Na va, sugebėjote diskusiją apversti aukštyn kojomis. Aš niekur neteigiau, kad medžiotojai neturėtų kažkur dalyvauti ar kažko daryti, dėl to, kad jie medžiotojai. Aš kritikavau ir kritikuoju kaip tik PRIEŠINGĄ teoriją, einančią iš kai kurių medžiotojų. Kad sprendimus, kažkiek susijusius su medžiokle, gali ir turi priimti TIK medžiotojai. Įstatymus leisti, medžioklę kontroliuoti - viską medžiotojai, nes jie "supranta medžioklę". Kaip pats ir pastebėjai, tai būtų pažeistos žmogaus teisės, lygios teisės ir demokratija. Nes gamta ir gyvūnija yra visų mūsų turtas, o įstatymus leidžia visa Tauta. Tad neišgalvokite dalykų, kurių nesakiau.
italjanec rašė: Tiesa, kodel pradejot eskaluot ta nesamone apie gresme nacionaliniam saugumui, jei bus leista naudot naktinius. Taip pat buvo pridurta, kad medziotojai ginkluojasi stambesnio kalibro ginklais , tai irgi kelia ta pacia gresme. Kas cia per burbulas?
Apie nacionalinio saugumo klausimą ir kodėl jis atsirado, jau rašiau daug anksčiau, dar vasarą. Jei paieškosi, surasi.

Re: Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

italjanec » 2015-Spa-02 13:59

VaidasBV rašė: Nepriskaldykite iš malkos vežimo. Aš išties norėjau pasakyti, kad RAAD'uose sėdi daug medžiotojų, todėl gaunasi, kad medžiotojai kontroliuoja medžiotojus. Plius dar medžiotojai nori patys leisti sau įstatymus, taip galutinai panaikindami valdžių atskyrimo principo likučius. Be abejo, mano išsireiškimas, kad ten visi medžiotojai, nepretendavo į matematinį tikslumą, ir tebuvo liaudiškas išsireiškimas forumo žinutėje.
Jei butu kaip tu nori, butu pazeistos zmogaus teises, lygios teises ir demokratija. Laisvalaikis ir darbas, tai du skirtingi dalykai.
Jei darbe as esu priesgaisrines inspektorius, tai pagal tave savaitgali negaleciau uzsikurt saslykines ir issikept saslyku, nes mano darbas priziuret kad nekiltu gaisrai del saugos pazeidimu :)
Tiesa, kodel pradejot eskaluot ta nesamone apie gresme nacionaliniam saugumui, jei bus leista naudot naktinius. Taip pat buvo pridurta, kad medziotojai ginkluojasi stambesnio kalibro ginklais , tai irgi kelia ta pacia gresme. Kas cia per burbulas?

Re: Diskusijos apie automatinius, naktinius ir šovinių ribojimą.

VaidasBV » 2015-Spa-01 18:07

Pasakė ką nors naujo?

Į viršų