Aplinkos apsaugos naujienos.

Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:) :( :D :lol: :ROFL: :cool: :Yahoo!: :x :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :o :shock: :crazy: %) :P :Rose: :Search: =@ :Bravo: :good: :bad: :sorry: :pardon: :beer: :no: :friends: O:-)
Rodyti daugiau šypsenėlių

BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra IŠJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS

Temos peržiūra
   

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: Aplinkos apsaugos naujienos.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2021-Sau-19 09:18

Praėjusią savaitę į aplinkosaugininkus kreiptasi 445 kartus, daugiausia pranešimų susiję su gyvūnais

Data
2021 01 18


Sausio 11–17 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba apie galimus pažeidimus gavo 445 pranešimus. Daugiausia pranešimų gauta apie gyvūnus – gyventojai kreipėsi net 306 kartus.

Apie į autoįvykius pakliuvusius laukinius gyvūnus praėjusią savaitę pranešta 138 kartus (ankstesnę savaitę tokių pranešimų buvo 121), dėl kitų įvykių su gyvūnais – 168 kartus (ankstesnę savaitę – 48).

„Įšalusių lede paukščių, kitų sužeistų gyvūnų Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai paimti globoti negali. Tai gali padaryti tik specialistai, kompetentingi įvertinti gyvūno būklę, suprantantys, kokios pagalbos reikia, turintys sąlygas jiems globoti. Be to, gyvūnui gali prireikti veterinarų pagalbos, o tokių paslaugų Aplinkos apsaugos departamentas neteikia“, – sako Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vedėjas Kęstutis Motiekaitis.

Taigi pamačius, kad gyvūnui tikrai reikia pagalbos, geriausia skambinti tiesiai Gyvūnų globėjų asociacijai svetainėje nurodytais telefonais arba Skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Taip pat gyventojai gali kreiptis Departamento Pranešimų priėmimų tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 – aplinkosaugos pareigūnai suteiks konsultaciją, patars, į ką kreiptis.

Beje, priduria K. Motiekaitis, pamatę ant ledo paukštį, pirmiausia pabaidykite paukštį ir įsitikinkite, ar jis tikrai prišalęs, ar jam reikia kitokios pagalbos.

„Dar kartą svarbu priminti, kad turime elgtis atsakingai ir paukščiams nedaryti meškos paslaugos. Paukščius lesinti galima tik tada, kai jiems tikrai reikia globos, ir tai daryti gali tik specialistai – gyvūnų globėjai, veterinarai. Lesinami jie įpranta toje vietoje ir, atėjus laikui migruoti, neišskrenda ir naudojasi žmonių pagalba – dirbtiniu šėrimu“, – pabrėžia K. Motiekaitis.

Ne darbo metu – 30 pranešimų

Praėjusią savaitę Pranešimų priėmimo tarnybos darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 7 kartus, apie medžioklės – 27. Dėl atliekų deginimo kreiptasi – 35 kartus, netinkamo atliekų tvarkymo – 12, nuotekų – 9, vandens taršos – 5, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 8, neteisėtų kirtimų – 5, oro taršos – 7, kitų pažeidimų ir konsultacijų – 24 kartus.

Reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus aplinkosaugos pareigūnai ne darbo metu patikrinti informacijos vyko 30 kartų, 18 iš jų pasitvirtino.

Apie žvejybos pažeidimus buvo pranešta 4 kartus (1 pasitvirtino), 10 kartų buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus (8 pasitvirtino). Dėl atliekų deginimo kreiptasi 9 kartus (3 pasitvirtino), atliekų netvarkymo – 2 (pasitvirtino), vandens juostų pažeidimų – 2 (pasitvirtino), kitų pažeidimų – 2 (pasitvirtino), įvykių su laukiniais gyvūnais – 2 (1 pasitvirtino).

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2021-Sau-18 16:31

Biržuose įkliuvo kailinių, pasiūtų iš saugomos rūšies laukinio gyvūno kailio, pardavėjas

Data
2021 01 18
1324_f29da1940417cd2f67310c87e2412a0a.jpg
Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, radę skelbimą internete, sulaikė asmenį, prekiavusį saugomos rūšies laukinio gyvūno – pilkojo vilko kailio moteriškais kailiniais.

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami nuolatinę Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklių reikalavimų užtikrinimo kontrolę, viename skelbimų portale pastebėjo skelbimą, kad Biržuose gyvenantis asmuo siūlo įsigyti iš saugomos rūšies laukinio gyvūno – pilkojo vilko kailio pasiūtus moteriškus kailinius.

Pasitelkus į pagalbą Panevėžio valdyboje dirbančias koleges, buvo susisiekta skelbime nurodytu telefono numeriu. Pasakius, kad prie skelbimo pridėtose nuotraukose ir prekės aprašyme pateikta informacija tenkina, sutarta, kad kailinių paimti atvyks ir už prekę atsiskaitys biržietis „pirkėjos“ draugas.

Pilkasis vilkas įrašytas į Tarybos Reglamento (EB) Nr. 338/97 „Dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą“ A–C priedus. Neturint atskiro Aplinkos apsaugos agentūros leidimo, šiais gyvūnais, jų dalimis ar gaminiais iš jų prekiauti draudžiama.

Todėl sutartu laiku nežymėtu automobiliu atvykę Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, apžiūrėję kailinius, iš piniginės ištraukė ne prašomą pinigų sumą, o tarnybinį pažymėjimą.

Asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas, gresia 300 eurų siekianti bauda. Parduoti bandyti kailiniai paimti ir bus konfiskuoti.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2021-Sau-06 16:18

Aplinkos apsaugos departamentas: dėl medžioklės plotų perdalijimo ir Baltijos taršos incidento pradėti tarnybiniai patikrinimai

Data
2021 01 04


Aplinkos apsaugos departamente (AAD) prie Aplinkos ministerijos pradėti du tarnybiniai patikrinimai dėl galimai neteisėtų pareigūnų veiksmų. Aiškinamasi, ar vienas iš pareigūnų neatskleidė tarnybinės informacijos dėl Būtingės terminale Baltijos jūroje įvykusios taršos. Taip pat tiriama, ar kitas pareigūnas galimai nepažeidė Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo ir neprisidėjo prie žalos valstybei padarymo, balsuodamas už medžioklės plotų perdalijimą.

Pirminiais duomenimis, AAD Klaipėdos valdybos pareigūnas savo atostogų metu, neatlikdamas tarnybinių funkcijų, gavo tarnybinės informacijos apie Baltijos jūroje išsiliejusius teršalus ir šia informacija pasidalijo su trečiaisiais asmenimis. Pirminės tarnybinės informacijos paviešinimas – apie galimą žalą gamtai, taip pat apie tikrinamo ūkio subjekto galimus veiksmus ir kitas aplinkybes galimai apribojo Aplinkos apsaugos departamento galimybes ateityje imtis teisinių veiksmų teršėjo atžvilgiu.

Kito tyrimo pirminiais duomenimis, 2020 m. gruodžio 18-ąją vykusiame Utenos rajono savivaldybės komisijos medžioklės plotų vienetams sudaryti bei jų riboms pakeisti posėdyje, AAD pareigūnas, privalantis atstovauti valstybės interesams ir užtikrinti įstatymo viršenybę, galimai pažeidė šiuos principus ir pritarė galimai teisės aktais nepagrįstiems komisijos sprendimams, kuriais galimai savininko šiuo metu neturinčio ir aukcione planuojamo realizuoti medžioklės ploto sąskaita buvo išplėstos besiribojančių medžioklės plotų vienetų ribos.

2020 spalio 9 d. Aplinkos apsaugos departamentas skelbė, kad panaikino Vilniaus universitetui išduotą leidimą naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius medžioklės plotų vienete „Vilniaus universiteto medžioklėtvarkos bazė“. Šis medžioklės ploto vienetas yra Ignalinos r. ir Utenos r. savivaldybių teritorijose. Šio medžioklės ploto vieneto sąskaita galimai buvo padidinti aplinkiniai medžioklės plotais.

Plotą numatyta perduoti naudoti aukciono būdu. Sumažinus ploto apimtis, galimai ateityje gali būti padaryta turtinė žala valstybei.

Dėl šio sprendimo taip pat bus kreipiamasi į Vyriausybės atstovų įstaigą.

AAD vadovybė, siekdama skaidrinti institucijos veiklą ir mažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę, nuo 2021 m. sausio 4 d. priėmė sprendimą atšaukti visus iki šiol į savivaldybių komisijas medžioklės plotų vienetams sudaryti bei jų riboms pakeisti deleguotus AAD atstovus ir rotacijos principu paskirti naujus institucijos atstovus. Nuo šiol AAD pareigūnai dalyvaus ne savo valdybų aptarnaujamose savivaldybėse veikiančiose komisijose, be to, turės atsiskaityti už tarnybinę veiklą balsuojant komisijose.

AAD direktorė Olga Vėbrienė akcentuoja, kad institucijos veiklos skaidrinimas, atskaitomybės už priimamus sprendimus ir vidaus kontrolės sistemos diegimas šiame institucijos veiklos etape yra vienas svarbiausių prioritetų.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2020-Lap-30 12:46

Aktualiausi gyventojams – oro taršos ir medžioklės pažeidimaiData
2020 11 30


Lapkričio 23–29 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba apie galimus pažeidimus gavo 347 pranešimus. Daugiausia pranešimų buvo dėl galimų medžioklės ir oro taršos pažeidimų.

Pranešimų priėmimo tarnybos darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 19 kartų, apie medžioklės – 29. Dėl netinkamo atliekų tvarkymo kreiptasi 18 kartų, atliekų deginimo 22, nuotekų – 10, vandens taršos – 9, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 3, neteisėtų kirtimų – 14, oro taršos – 24, kitų pažeidimų – 1 kartą ir suteiktos 7 konsultacijos.

Apie į autoįvykius pakliuvusius laukinius gyvūnus praėjusią savaitę kreiptasi 162 kartus (ankstesnę savaitę tokių pranešimų buvo 138), dėl kitų įvykių su gyvūnais – 28 kartus.

Reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus aplinkosaugos pareigūnai ne darbo metu patikrinti informacijos vyko 38 kartus.

Apie žvejybos pažeidimus buvo pranešta 10 kartų (8 pasitvirtino), 6 kartus buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus (3 pasitvirtino). Dėl atliekų deginimo kreiptasi 5 kartus (4 pasitvirtino), oro taršos – 5 (2 pasitvirtino), atliekų netvarkymo – 3 (pasitvirtino). Apie nuotekas pranešta 4 kartus (2 pasitvirtino), neteisėtus kirtimus – 2 (1 pasitvirtino), vandens taršą – 2 (pasitvirtino), avarijas – 1 (pasitvirtino).

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja visiems už pagalbą ir pranešimus apie galimus pažeidimus. Štai lapkričio 28 d. Vilniaus valdybos pareigūnai visuomeninės asociacijos „Lašišos dienoraštis“ narių padedami Žeimenos upėje sulaikė neteisėtai žvejojantį asmenį (draudžiamu laiku ir draudžiamoje vietoje). Pažeidėjui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas už neteisėtą žvejybą.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2020-Spa-29 17:03

Akcija „Medžioklė“: šiemet surengta daugiau reidų, patikrinta daugiau medžiotojų


Data
2020 10 29


Apibendrindamas akcijos „Medžioklė“ rezultatus, vykusios rugsėjo 15–spalio 15 d., informuoja, kad buvo surengti 129 reidai, patikrinta 190 medžiotojų, 169 žvejai ir nustatyti 38 pažeidimai.

Šios akcijos laikotarpiu Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo pranešimą dėl Prienų rajone galimai neteisėtai sumedžioto elnio. Paaiškėjo, kad į elnią per medžioklę šovęs medžiotojas medžioklės vadovui apie patį šūvį ir sužeisto elnio paieškas nepranešė.

Per tyrimą netoli medžioklės bokštelio, kuriame medžiojo šis medžiotojas, buvo rastas užkastas elnio kūnas. Elnio galva su ragais rasta pas medžiotoją, tačiau sumedžiotas gyvūnas į medžioklės lapą nebuvo įrašytas. Tyrimas dėl galimai neteisėtai sumedžioto elnio patino tęsiamas, medžiotojas turės atlyginti aplinkai padarytą žalą – 6099,2 Eur.

Akcija „Medžioklė“ rengiama kasmet, siekiant sustiprinti tauriųjų elnių ir briedžių apsaugą rujos metu, nes rujodami žvėrys įnirtingai ieško naujų teritorijų, patelių, varžovų, todėl nėra tokie budrūs ir gali tapti lengvu brakonierių grobiu.

Iš viso per vykusią akciją surengti 129 reidai (pernai – 98). Per juos patikrinta 281 transporto priemonė (pernai – 122) ir 190 medžiotojų (pernai – 108) ir 169 žvejai visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje. Per reidus Departamento pareigūnai nustatė 38 pažeidimus. Daugiausia pažeidimų nustatė Panevėžio (11 pažeidimų) ir Utenos (9 pažeidimai) gyvosios gamtos inspekcijų pareigūnai.

Taip pat pareigūnai paėmė 10 draudžiamų medžioklės įrankių, tarp kurių šaunamieji ginklai ir jų priedai, kilpos, spąstai, naktinio matymo prietaisai ir pan.

Patikrinus žvejus, buvo paimti 25 neteisėtai naudoti įrankiai, kuriems priskiriami tinkliniai, duriamieji ir kt. įrankiai, skrituliai, meškerės, povandeniniai šautuvai ir t. t. Taip pat – 3 vandens transporto priemonės.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai įspėja, kad iki pat sausio pabaigos ir toliau numatoma vykdyti sustiprintą medžioklės Lietuvoje kontrolę. Pagrindinis dėmesys šiuo laikotarpiu bus kreipiamas į saugaus elgesio reikalavimų vykdymą per medžiokles su varovais.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2020-Spa-23 09:26

Sulaikius medžiotojus rastas daiktas, panašus į šautuvo duslintuvą


Data
2020 10 22


Trečiadienį, spalio 21 d., Aplinkos apsaugos departamento Imuniteto tarnybos ir Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnams Švenčionių rajone įkliuvo du medžiotojai. Jie turėjo galimai draudžiamą priemonę – į šautuvo duslintuvą panašų daiktą.

Per bendrą Kelių policijos tarnybos ir aplinkosaugininkų reidą buvo sulaikytas automobilis, kuriuo du asmenys vyko į medžioklę. Pareigūnai, patikrinę medžioklės daiktus, vieno medžiotojo medžioklinėje kuprinėje rado daiktą, panašų į šautuvo duslintuvą.

Asmuo buvo perduotas Švenčionių policijai aiškintis aplinkybių. Taip pat policijos pareigūnai paėmė įtarimų sukėlusį daiktą: jei ekspertizė nustatys, kad tai A kategorijos šautuvo priedėlis, jo savininkui gresia baudžiamoji atsakomybė.

Sprendimą šioje byloje priims teismas.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2020-Spa-14 11:09

Matyt aukcionui bus pateikti dar 2 medžioklės plotaiVU panaikintas leidimas naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius jam priklausančiame medžioklės plotų vienete

Data
2020 10 12Spalio 9 d. Aplinkos apsaugos departamentas panaikino Vilniaus universitetui išduotą leidimą naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius medžioklės plotų vienete „Vilniaus universiteto medžioklėtvarkos bazė“. Šis medžioklės ploto vienetas yra Ignalinos r. ir Utenos r. savivaldybių teritorijose.

Departamento specialistams atlikus tyrimą paaiškėjo, kad VU sistemingai pažeidinėjo numatytus reikalavimus. VU interneto svetainėje neskelbė reikiamų ataskaitų (pvz., apie paskelbtas mokslines publikacijas, taikytas gyvūnijos apsaugos ir naudojimo bei gausos reguliavimo priemones), taip pat medžioklių rezultatų ar galinčių medžioti asmenų sąrašo.

Taip pat nustatyta, kad VU priskirtas medžioklės plotas buvo naudojamas ir ne pagal paskirtį. VU organizuojamose medžioklėse dalyvaudavo ir ne įstaigos darbuotojai ar studentai, t.y. asmenys, neturintys teisės vykdyti gausos reguliavimo darbų.

Aplinkos apsaugos departamento direktorės pasirašytas įsakymas įsigalioja nuo spalio 16 d.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2020-Rgs-23 13:04

Praėjusios savaitės pradžioje Kauno gyvosios gamtos aplinkosaugos pareigūnai vyko tikrinti Kėdainių raj. esantį medžiotojų klubą. Per patikrinimą buvo nustatyta, kad asmuo pasišalindamas iš medžioklės vietos, po medžiokliniu bokšteliu paliko graižtvinį medžioklinį ginklą su optiniu taikikliu ir garso slopintuvu. Ginklas perduotas policijos pareigūnams, nes buvo paliktas be priežiūros.

Asmeniui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostatų pažeidimo. Taip pat pradėta administracinio nusižengimo procedūra, dėl medžioklėje turėto ir naudoto garso slopintuvo.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2020-Rgs-16 11:18

Akcija „Medžioklė“: stiprinama tauriųjų elnių ir briedžių apsaugaData
2020 09 15


Intensyviausiu tauriųjų elnių ir briedžių rujos metu stiprindamas šių žvėrių apsaugą, Aplinkos apsaugos departamentas nuo rugsėjo 15 d. iki spalio 15 d. organizuoja akciją „Medžioklė“.

Rujodami žvėrys įnirtingai ieško naujų teritorijų, patelių, varžovų, todėl nėra tokie budrūs ir gali tapti lengvu brakonierių grobiu. Taigi akcijos metu bus suaktyvinta medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimo kontrolė. Pareigūnai, vykdydami reidus, dažniau tikrins pirminio žvėrių apdorojimo aikšteles, stabdys, ypač tamsiu paros metu, pažeidimais įtariamų asmenų transporto priemones.

Apie vykdomas priemones ir išaiškintus pažeidimus bus informuojami medžiotojų klubai ir būreliai, bendradarbiaujama su vietos bendruomenių atstovais.

Nors medžioklė tokiu laikotarpiu, kai gyvūnai žmogaus mažiau saugosi, gali atrodyti negalima, Aplinkos apsaugos departamento specialistai pabrėžia, kad medžiojami tik selekciniai arba pasiekę trofėjinę brandą patinai, o perspektyvūs žvėrys neliečiami.

Medžiotojai privalo nepamiršti, kad tauriųjų elnių patinų medžioklė leidžiama nuo rugpjūčio 15 d. iki sausio 31 d. (tik medžiotojams selekcininkams), patelių ir jauniklių – nuo spalio 1 d. iki sausio 31 d.

Briedžių patinai medžiojami nuo rugsėjo 1 d. iki gruodžio 31 d. (tik medžiotojai selekcininkai), patelės – nuo spalio 1 d. iki lapkričio 30 d., jaunikliai – nuo spalio 1 d. iki sausio 31 d.

Įdomu tai, kad per rują taurieji elniai ar ir briedžiai mažai maitinasi ir netenka apie penktadalio svorio.

Taip pat tauriųjų elnių ir briedžių rujos metu pareigūnai prašo vairuotojų atsargumo. Ypač atidiems reikėtų būti keliuose netoli miškų ir ten, kur pastatyti įspėjamieji ženklai, kad per kelią gali judėti laukiniai gyvūnai, – rujos laikotarpiu didėja rizika, jog laukinis gyvūnas išbėgs į važiuojamąją kelio dalį.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2020-Rgp-28 09:46

Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai dalyvavo susitikimuose su medžiotojais


Data
2020 08 27


Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai rugpjūčio 26 d., trečiadienį, dalyvavo susitikime su Radviliškio rajono medžiotojais.

Viena svarbiausių temų buvo duomenų apie sumedžiotus arba pastebėtus plėšrūnus pildymas svetainėje biomon.lt – paskaitos autorė išsamiai išaiškino, kaip ir kodėl reikia suvesti duomenis. Ypač aktuali buvo vilkų populiacijos tema – aptarta, kad, suvedant visus duomenis apie matytus vilkus, jų pėdsakus ar kitus buvimo požymius, bus lengviau nustatyti, kiek vilkų šeimų iš tiesų aptinkama Lietuvos teritorijoje, ir kartu nustatomas tikslesnis vilkų sumedžiojimo limitas.

Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas atsakė į medžiotojams rūpimus klausimus. Taip pat medžiotojams buvo išaiškinta, kaip taisyklingai pildomas naujasis medžioklės lapas, ir priminta, kad tai dokumentas, kuris įstatymų nustatyta tvarka turi atitikti visus reikalavimus.

Rugpjūčio 25 d., antradienį, Šiaulių aplinkosaugininkai susitiko ir su Klaipėdos miesto medžiotojų ir žvejų klubo „Medeina“ valdybos nariais ir šio klubo medžioklės plotų vienete ūkininkaujančiais ūkininkais. Buvo aptarti medžioklės taisyklėse ir Lietuvos Respublikos medžioklės įstatyme numatyti reikalavimai, atsakyta į susitikimo dalyviams iškilusius klausimus.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2020-Bir-06 12:07

Apie pažeidimus gegužę pranešta daugiau nei 2,5 tūkst. kartųData
2020 06 05


Šių metų gegužės mėnesį Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo skyrius gavo 2 572 pranešimus – 482 pranešimais daugiau nei 2019-ųjų gegužę. Dažniausiai į PPS kreipėsi Vilniaus regiono gyventojai – 666 kartus, Kauno – 458 ir Klaipėdos – 455 kartus.

Didžiąją dalį pranešimų sudaro informacija apie įvykius dėl sužeistų, automobilio užmuštų ar sužalotų, esančių jiems nebūdingoje aplinkoje, atklydusių į gyvenamąsias vietoves laukinių gyvūnų. Taip pat ir pavojingų žmonėms, jų sveikatai ar turtui gyvūnų.

Praėjusį mėnesį gyventojai apie įvykius su laukiniais gyvūnais pranešė 1 415 kartų, iš kurių 998 buvo susiję su jų ir transporto priemonių susidūrimais. Verta palyginti: 2019 m. gegužę PPS gavo 1 405 pranešimus dėl įvykių su laukiniais gyvūnais, iš kurių 1 108 pranešimai buvo apie laukinių gyvūnų susidūrimus su transporto priemone.

Gegužę daugiausia pranešimų gauta dėl žvejybos pažeidimų (343) ir atliekų netvarkymo (165). Taip pat pranešta apie taršą nuotekomis (87), vandens taršą (61), oro taršą (53), medžioklės pažeidimus (48), vandens apsaugos juostų pažeidimus (38) ir vandens transporto priemonių pažeidimus (27).

Pranešti apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus aplinkos apsaugos teršimo ar niokojimo atvejus galima bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui telefonu 8 (5) 2732995.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2020-Bal-30 14:22

Departamento pareigūnai išaiškino nelegalų žvėrienos konservų cechąData
2020 04 30


Aplinkos apsaugos departamento Alytaus valdybos pareigūnai kartu su policijos pareigūnais ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovais balandžio 29 d. pagal gautą pranešimą įvykdė reidą Labanoro seniūnijoje, Švenčionių rajone. Buvo gauta informacijos, kad šioje vietovėje įsikūręs nelegalus žvėrienos konservų gaminimo cechas, o apylinkėse brakonieriaujama ir šiam cechui tiekiama mėsa.

Patikrinimo metu VMVT pareigūnai fiksavo faktą, kad nelegaliame ceche gaminami konservai. Departamento pareigūnai rado 54 vnt. žvėrienos konservų, apie 40 kg žvėrienos ir 34 užšaldytas bebrų uodegas. Nors sodybos savininkė teigė, kad konservus gamina savo reikmėms, pateisinančių dokumentų, iš kur gauta žvėrių mėsa, ji neturėjo. Vėliau prisipažino, kad mėsos gauna iš medžiotojų būrelio.

Rasti konservai ir žvėriena konfiskuoti, taip pat šiuo metu atliekamas išsamus aplinkosauginis tyrimas – aplinkosaugininkai aiškinasi, iš kur buvo gaunama žvėriena, tikrina informaciją dėl galimo brakonieriavimo.

Departamento direktorės Olgos Vėbrienės teigimu, vienas darbo prioritetų – Departamento veiklos skaidrinimas: „Tam, kaip viena iš priemonių, bus vykdoma pareigūnų rotacija. Ji itin svarbi atliekant tiek planinę, tiek neplaninę objektų kontrolę. Taigi, kilus įtarimų ar gavus informacijos apie galimus aplinkos apsaugos pažeidimus, bus pasitelkiami ir kitų valdybų ar skyrių inspektoriai, prireikus – sudaromos komisijos.“

Taip pat O. Vėbrienė nurodė, kad didelis dėmesys bus skiriamas aplinkosauginėms akcijoms ir neplaniniams patikrinimams: Departamentas, gavęs informacijos ar turėdamas pagrįstų įtarimų, kad tam tikra veika gali prieštarauti teisės aktams ar neatitikti jų reikalavimų, iškart reaguos.

„Dėkoju Departamento kolegoms, VMVT bei policijos pareigūnams už operatyvų bendrą reidą. Ateityje numatome ir toliau glaudžiai bendradarbiauti su teisėsaugos bei kitomis institucijomis užkardant nusikaltimus prieš gamtą ir saugant jos išteklius“, – pabrėžia Departamento vadovė O. Vėbrienė.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2020-Bal-17 08:18

Rengiamas Departamento ir piliečių susitarimas: kviečiame dalyvauti apklausoje

Data
2020 04 16


Norėdamas pagerinti asmenų aptarnavimą, stiprinti gyventojų ir valstybės įstaigų tarpusavio supratimą ir bendradarbiavimą, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos rengia Departamento ir piliečių susitarimą (chartiją).

Susitarime deklaruosime šalių įsipareigojimus, kuriais bus užtikrinta teikiamų paslaugų ir aptarnavimo kokybė.

Rengdami susitarimą, atliekame visuomenės lūkesčių tyrimą – gyventojų apklausą. Mums svarbu išsiaiškinti, kokio aptarnavimo ir paslaugų tikitės iš Departamento specialistų, kaip patys galėtumėte ir norėtumėte prisidėti gerinant bendradarbiavimą.

Prašom Jūsų dalyvauti apklausoje ir iki 2020 m. gegužės mėn. 16 d. užpildyti anketą - http://aad.lrv.lt/anketa

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2020-Bal-10 19:25

Iš pažeidimo vietos pabėgę asmenys vis tiek sulaukia atsakomybės


Data
2020 04 10


2020-ųjų pradžia Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams buvo įtempta – pareigūnai surengė daugiau nei 60 reidų ir nustatė tris dešimtis pažeidimų. O pažeidėjai už gamtai padarytą žalą iš viso turės susimokėti 60 tūkst. eurų.

Kiek buvo nuveikta, puikiai atspindi rezultatai. Per pirmąjį 2020 m. ketvirtį Panevėžio valdybos pareigūnai įvykdė 63 gyvosios gamtos apsaugos reidus – 34 mėgėjų žūklės kontrolės ir 29 medžioklės kontrolės. Per reidus nustatyti 29 pažeidimai, iš kurių 12 šiurkščių mėgėjų žūklės pažeidimų ir 3 šiurkštūs medžioklės taisyklių pažeidimai.

Iš viso konfiskuoti 44 ne mėgėjų žvejybos tinkliniai įrankiai, 4 valtys, 2 šautuvai ir vienas automobilis. Už šiuos pažeidimus pažeidėjams apskaičiuota 7 610 Eur žala žuvų ištekliams ir 52 400 Eur žala laukiniams gyvūnams.

Taip pat Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nori pabrėžti, kad, net pabėgus iš įvykio vietos, pažeidėjams išvengti atsakomybės nepavyks. Tai patvirtina dar pernai prasidėjęs įvykis. 2019 m. lapkritį vyko gyvūnijos apsaugos reidas Kupiškio rajone Lėvens upės tvenkinyje (Kupiškio mariose). Pareigūnai, gavę informacijos, kad gali būti statomi tinklai, stebėjo Kupiškio marias priešais Drūlėnų kaimą.

Pranešimas pasitvirtino – naktį buvo pastebėtas asmuo, iš valties statantis tinklus. Nors tąkart pažeidėjui pasprukti pavyko, pareigūnai, atlikę išsamų tyrimą, vis tiek nustatė jo tapatybę. 2020 m. sausio pabaigoje asmeniui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas už mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą, padarytą panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamu būdu, konfiskuoti keturi statomieji tinklai ir valtis, su kuria buvo neteisėtai žvejojama.

Kadangi asmuo neteisėtai sugavo 11 sterkų, 2 karšius ir 1 lyną, žala žuvų ištekliams siekė 1 775 Eur. Šiuo metu nutarimas dėl padaryto pažeidimo yra įsiteisėjęs, todėl galima drąsiai teigti, kad net pabėgimas iš pažeidimo padarymo vietos nepadėjo išvengti atsakomybės.

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui telefonu 8 (5) 2732995.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

medziotojas » 2020-Kov-16 17:27

AAD pareigūnai pasirengę ir toliau reaguoti į aplinkosaugos pažeidimus


Data
2020 03 16


Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos, atsižvelgdamas į Vyriausybės nutarimu paskelbtą ekstremalią situaciją ir rekomendacijas maksimaliai Lietuvos gyventojus aptarnauti nuotoliniu būdu, informuoja:

– Taikant prevencines priemones, mažinančias koronaviruso (COVID-19) plitimą, ir siekiant apsaugoti darbuotojų sveikatą, nuo 2020 m. kovo 16 d. iki kovo 30 d. laikinai stabdomas klientų aptarnavimas asmenų aptarnavimo vietose. Karantino laikotarpiu korespondenciją bus galima pateikti tik paštu arba elektroniniu paštu info@aad.am.lt. Konsultacijos teikiamos tik nuotoliniu būdu elektroniniu paštu konsultacijos@aad.am.lt.

– Karantino laikotarpiu anoniminiai skundai ir skundai, atsiųsti elektroninėmis priemonėmis ir nepasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu, kuriuos tiriant būtina atlikti patikrinimą vietose, nebus nagrinėjami.

– Departamento pareigūnai bus pasirengę reaguoti į aplinkosaugos pažeidimus, incidentus ir avarijas ir užtikrinti būtinųjų funkcijų vykdymą.

– Pranešimų priėmimo centras įprastai priims skubaus reagavimo pranešimus.

– Gyvosios gamtos inspekcijų pareigūnai, atsižvelgdami į Aplinkos ministerijos rekomendacijas, ir toliau nustatyta tvarka kontroliuos, kaip laikomasi medžioklės ir žvejybos reikalavimų. Taip pat bus skiriamas ypatingas dėmesys veiklai, užkardančiai galimus aplinkosauginius pažeidimus, susijusius su neteisėtu nuotekų išleidimu, atliekų tvarkymu, gyvūnijos išteklių naudojimu ir kt.

Susiklosčius tokiai padėčiai, Departamentas tikisi gyventojų supratingumo, jei atsakymai į paklausimus vėluos. Taip pat padaryto pažeidimo tyrimo ir procesinių sprendimų priėmimas bei asmens informavimas apie tyrimo eigą gali užsitęsti ilgiau nei 20 darbo dienų. Atlikę visus būtinus veiksmus ir priėmę sprendimą dėl pranešime nurodytų aplinkybių, informuosime Jus raštu.

Į viršų