Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:) :( :D :lol: :ROFL: :cool: :Yahoo!: :x :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :o :shock: :crazy: %) :P :Rose: :Search: =@ :Bravo: :good: :bad: :sorry: :pardon: :beer: :no: :friends: O:-)
Rodyti daugiau šypsenėlių

BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra IŠJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS

Temos peržiūra

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: Aplinkos apsaugos naujienos.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

Standartinė medziotojas » 2019-Vas-12 12:43

Žala gamtai už pažeidimus Vilniaus regione siekia daugiau nei 10 tūkstančių eurų

2019 02 12


Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) informuoja, kad Vilniaus valdybos pareigūnai baigė 2 tyrimus dėl neteisėtų briedžių patelių medžioklių Švenčionių rajone. Bendra gamtai padarytos žalos suma už šiuos neteisėtai sumedžiotus gyvūnus siekia beveik 10 800 eurų.

Pirmasis pranešimas, kuriuo buvo įtariama, kad Švenčionių rajone neteisėtai sumedžioti 2 briedžiai, gautas sausio 14 dieną. Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams nuvykus į įvykio vietą, rastos dviejų išdorotų briedžių liekanos (briedžio jauniklio ir patelės). Tačiau tuo metu, kai vykdyta medžioklė, buvo galima medžioti tik briedžio jauniklius, o briedžių pateles, pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles, medžioti buvo draudžiama.

Tyrimo metu nustatytas neteisėtai briedžio patelę sumedžiojęs asmuo, kuris savo kaltę pripažino. Už tokį pažeidimą šiam medžiotojui gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų ir teisės medžioti atėmimas nuo 1 iki 5 metų bei pažeidimo padarymo įrankio (šautuvo) konfiskavimas. Taip pat jam reikės atlyginti žala laukinės gyvūnijos ištekliams, kuri siekia beveik 3600 eurų.

Antrasis pranešimas, kuriuo įtariama, kad Švenčionių rajone buvo neteisėtai sumedžiota dar viena briedžio patelė, gautas vasario 1 dieną. Aplinkos apsaugos pareigūnams nedelsiant išvykus į įvykio vietą, rasta ant sniego gulinti negyva briedžio patelė.

Tiriant įvykio aplinkybes paaiškėjo, jog negyva briedžio patelė buvo vaikinga, taip pat išaiškintas ir briedžio patelę neteisėtai sumedžiojęs asmuo. Jis teigė, kad įvykio išvakarėse, persekiodamas per medžioklę sužeistą tauriojo elnio patiną, krūmais apaugusioje vietovėje pamatė didelio gyvūno siluetą. Pagalvojęs, kad tai – persekiotas sužeistas elnias, ir gerai neįsitikinęs, šovė į gyvūną. Medžiotojas žinojo, kad briedžio pateles pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles tuo metu medžioti yra draudžiama. Dėl šio įvykio gailisi ir savo kaltę pripažįsta.

Už šį pažeidimą medžiotojui gresia tos pačios poveikio priemonės, o už neteisėtai sumedžiotą vaikingą briedžio patelę žala laukinės gyvūnijos ištekliams jau kur kas didesnė, ji siekia beveik 7200 eurų.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

Standartinė medziotojas » 2019-Vas-04 18:15

Teismui perduota byla dėl pažeidimų „Kabelių“ medžiotojų būrelio teritorijoje

2019 02 04


Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) informuoja, kad dviems „Kabelių“ medžiotojų būrelio medžiotojams surašyti administracinio nusižengimo protokolai dėl neteisėto gyvūno sumedžiojimo, gabenimo ir dorojimo.

Už šiuos pažeidimus asmenims gresia baudos nuo 800 iki 1800 eurų, pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimas ir teisės medžioti atėmimas nuo 1 iki 5 metų. Taip pat už neteisėtai sumedžiotą briedžio patiną teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą, kuri siekia 7483,32 eurų. Kokias baudas skirti toliau spręs Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai.

Tyrimas dėl minėtų nusižengimų pradėtas po to, kai Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo pranešimą dėl 2018 m. rugsėjo 13 d. galimai neteisėtai „Kabelių“ medžioklės teritorijoje Varėnos rajone sumedžioto briedžio patino.

Tyrimo metu nustatyta, kad „Kabelių“ medžiotojų būrelis, 2018–2019 metų medžioklės sezonui turėjo limitą sumedžioti 2 briedžio patinus, kurie jau buvo sumedžioti rugsėjo 2 d. ir rugsėjo 10 d. vykusių medžioklių metu. Todėl rugsėjo 13 dieną sumedžiotas briedžio patinas laikomas sumedžiotu neteisėtai, nes buvo viršytas turėtas briedžių patinų sumedžiojimo limitą, padarant žalą gamtai. Be to, neteisėtai sumedžiotą briedžio patiną buvo bandomas nuslėpti, jis nebuvo įrašytas į medžioklės lapą.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

Standartinė medziotojas » 2019-Sau-23 21:47

Reide ,,Medžiok saugiai“ – medžioklėje neblaivus medžiotojų klubo pirmininkas

2019 01 23Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) Kauno valdybos Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcija praėjusį savaitgalį dar kartą vykdė reidą ,,Medžiok saugiai“. Reido metu aplinkosaugininkai kartu su policijos pareigūnais tikrino, ar medžiotojai laikosi Medžioklės Lietuvos Respublikoje teritorijoje taisyklių.

Patikrinus Kauno medžiotojų klubo ,,Sitkūnai“ organizuotą medžioklę, nustatyta, kad medžiotojų klubo pirmininkas ir dar vienas medžiotojų klubo narys medžiojo neblaivūs. Medžioklės klubo pirmininkui nustatytas 1,23 promilės girtumas, o kitam klubo nariui – 1,14 promilės girtumas. Už tai asmenims gresia įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 90 eurų. Savo ruožtu, policija svarstys, ar atimti leidimus laikyti ir nešioti medžioklinius ginklus.

Tikrinant minėto medžiotojų klubo medžioklę taip pat užfiksuota, kad medžioklės vadovas nepatikrino visų medžioklėje dalyvavusių asmenų dokumentų, nes vienas iš medžiotojų nebuvo pasiėmęs ginklo kortelės. Patikrinus kito medžiotojų klubo – ,,Bukonys“ – organizuotą medžioklę, nustatyta, kad medžioklės vadovas neužtikrino, jog visi varovai dėvėtų ryškios spalvos liemenes. Abiem atvejais, jeigu asmenys už šiuos pažeidimus anksčiau nebausti, jie atsipirks įspėjimu. Už pakartotinį tokio tipo pažeidimą gresia bauda nuo 30 iki 90 eurų.

Iš viso sausio 19 d. patikrinta 20 medžiotojų ir nustatyti 6 pažeidimai.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

Standartinė medziotojas » 2019-Sau-18 22:23

Reide ,,Medžiok saugiai“ – neblaivus medžiotojas ir medžioklės lape nepažymėti gyvūnai


Data
2019 01 18


Sausio 12 d. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos Kauno Gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai kartu su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės pareigūnais vykdė gyvosios gamtos apsaugos reidą ,,Medžiok saugiai“.

Per vykusį reidą tikrinta, ar medžiotojai laikosi Medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklių. Pavyzdžiui, ar medžioklėje dalyvaujantys medžiotojai turi reikiamus medžioklės dokumentus. Be to, ypač didelis dėmesys skirtas medžiotojų blaivumui patikrinti.

Iš viso reido metu patikrinti 47 medžiotojai ir nustatyti 3 Medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklių pažeidimai. Vienas iš patikrintų asmenų medžiotojų būrelio ,,Dubysa“ teritorijoje medžiojo būdamas neblaivus, jam nustatytas 0,61 promilės girtumas. Už tai asmeniui gresia įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 90 eurų. Taip pat informacija bus perduota policijai, kuri už tokį pažeidimą gali atimti leidimus laikyti ir nešioti medžioklinius ginklus.

Be to, nustatyta, kad tame pačiame būrelyje sumedžiotus gyvūnus (tauriojo elnio patelę, šerno jauniklį ir lapę) medžiotojai išvežė už savo medžioklės plotų ribų ir jų neatžymėjo medžioklės lape, nors tai padaryti yra būtina. Už šį nusižengimą gresia bauda nuo 800 eurų iki 1800 eurų. Taip pat teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri gali siekti net 4050 eurų.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

Standartinė medziotojas » 2019-Sau-09 17:42

Neteisėta tauriojo elnio medžioklė Raseinių rajone


2019 01 09

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos praneša, kad Raseinių rajone, medžiotojų klubo „Paupys“ medžioklės teritorijoje 2018 m. gruodžio 29 d. buvo užfiksuota neteisėta tauriojo elnio medžioklė. Gyvūnas laikomas sumedžiotu neteisėtai, nes medžiotojų klubas „Paupys“ jau buvo išnaudojęs jiems skirtą tauriųjų elnių patinų sumedžiojimo limitą.

Tyrimą dėl šio neteisėtai sumedžioto tauriojo elnio patino atliko Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos Kaunos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

Standartinė medziotojas » 2019-Sau-04 23:22

Kaip nepatapti brakonieriumi lygioje vietoje :(


Iš pažiūros menkas medžioklės taisyklių nesilaikymas gali kainuoti labai brangiai

2019 01 04


Naujųjų metų išvakarėse Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) Kauno valdybos Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, bendradarbiaudami su Lietuvos policijos pareigūnais, užfiksavo neteisėtos medžioklės atvejį Jonavos rajone.

Aiškinantis įvykio aplinkybes nustatyta, kad stirną sėlinant medžiotojų būrelio „Kulva“ medžioklės teritorijoje sumedžiojęs asmuo, prieš pradėdamas gyvūno gabenimą, nepažymėjo jo medžioklės lape.

Įstatymų nesilaikiusiam medžiotojui gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų bei ginklo ir automobilio konfiskavimas. Be to, už neteisėtai sumedžiotą gyvūną gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri siekia 1450 eurų.

AAD primena, kad pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles, kai medžioklė vyksta sėlinant, būtina pažymėti gyvūną medžioklės lape prieš pradedant jo gabenimą.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

Standartinė medziotojas » 2018-Gru-13 23:04

Neteisėta stirnino medžioklė


Data
2018 12 13


Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gruodžio 10 d. nustatė galimai neteisėtą stirnino sumedžiojimo atvejį Kaišiadorių rajone, medžiotojų klubo „Diana“ teritorijoje.

Aplinkosaugininkų sulaikytas pažeidėjas kaltinamas galimai neteisėta medžiokle, nes Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės nustato, kad stirnos patinus galima medžioti nuo gegužės 15 d. iki spalio 15 d. Be to, asmuo teigė šovęs į jauniklį, o ragų neįžiūrėjęs dėl prietemos ir šlapdribos. Tačiau medžioklės taisyklėse taip pat nurodyta, jog yra draudžiama šaudyti, kai dėl rūko, pūgos, gausaus sniego ar lietaus, prietemos, akinančios saulės ir kitų veiksnių taikinys yra neaiškus.

Dėl galimai neteisėtai sumedžioto laukinio gyvūno ir jo gabenimo pradėtas tyrimas. Iš įtariamojo paimtas nusikaltimo ginklas, transporto priemonė ir medžiotojo bilietas. Už tokį Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pažeidimą asmeniui gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų su nusižengimo padarymo įrankių konfiskavimu bei teisės medžioti atėmimu nuo 1 iki 5 metų. Jei bus nustatyta, kad stirnos patinas laikomas sumedžiotu neteisėtai, bus skaičiuojama ir laukinės gyvūnijos ištekliams padaryta žala.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

Standartinė medziotojas » 2018-Gru-04 16:01

AAD primena apie galiojančias medžioklės taisykles


2018 11 29Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD), reaguodamas į praėjusią savaitę Jurbarko rajone užfiksuotą pažeidimą (šiuo metu vyksta tyrimas), kai automobilyje ir jo priekaboje buvo rasti galimai neteisėtai sumedžioti: 1 stirnos patinas, 1 taurusis elnias ir 2 pilkieji kiškiai, bei į kitus panašius šį ir praėjusį mėnesį fiksuotus pažeidimus, primena apie Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį.

Medžioklės lapas

Medžiotojas, kuriam yra išduotas medžioklės lapas, visada privalo pasitikrinti, ar medžioklės lapas jam yra išduotas vadovaujantis Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėmis, t. y., ar medžioklės lapą išduodantis asmuo pasirašė ant lapo ir jame nurodė medžioklės ploto vieneto pavadinimą, medžioklės lapo išdavimo datą, medžioklės lapo galiojimo laiką, savo pareigas, savo vardą ir pavardę. Taip pat reikėtų pasitikrinti, ar medžioklės lapas yra pažymėtas medžioklės ploto vieneto antspaudu (jeigu medžioklės klubas tokį turi).

Medžioklės terminai ir limitai

Medžiojant visada privalu atkreipti dėmesį į leistinus medžioklės terminus, t. y. kada ir kokius medžiojamuosius gyvūnus galima medžioti. Be to, medžiojant briedžius, tauriuosius elnius, danielius ar stirnas – svarbūs ir leistini medžioklės limitai. Limitai yra nustatomi komisijų, kurios sudaromos kiekvienam rajonui atskirai. Savo ruožtu, komisijos paskirsto limitus kiekvienam medžioklės ploto vienetui, atsižvelgdamos į gamtines sąlygas, pavyzdžiui, miškingumą.

Atkreiptinas dėmesys ir į naujausią Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pakeitimą, kuris nurodo, kad tykojant arba sėlinant sumedžiojus limituojamą gyvūną (nepriklausomai nuo lyties), prieš jį pajudinant iš sumedžiojimo vietos, jis privalo būti įrašytas į medžioklės lapą. Jeigu gyvūnas yra iškart pakraunamas į transporto priemonę, laikoma, kad gyvūnas tampa sumedžiotas neteisėtai, padarant žalą gamtai.

Medžioklės būdas

Prieš medžioklę, medžioklės vadovas turi nurodyti, kokiu būdu bus medžiojama. Jeigu bus medžiojama tyliuoju būdu, kai varovai gena medžiojamuosius gyvūnus nekeldami triukšmo, o medžiotojai laukia vienoje linijoje, stovėdami bokšteliuose, privaloma šį medžioklės būdą nurodyti medžioklės lape (kitų būdų nurodyti neprivaloma). Šiuo medžioklės būdu galima medžioti elninių žvėrių patinus.

Per lapkričio mėnesį, be anksčiau minėto atvejo Jurbarke, fiksuoti kiti du panašūs pažeidimai Vilniaus ir Šiaulių rajonuose. Abiem atvejais nustatyta, kad neteisėtai buvo sumedžioti briedžiai. Šių metų spalio mėnesį panašūs pažeidimų atvejai fiksuoti Šalčininkų ir Kelmės rajonuose. Šalčininkų rajone neteisėtai sumedžiotas vilkas, o Kelmės rajone – elnias ir stirna.

Už tokius pažeidimus gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankių ir kitų priemonių konfiskavimu. Be to, pažeidėjai gali netekti teisės medžioti nuo 1 iki 5 metų. Taip pat visais atvejais skaičiuojama gamtai padaryta žala.

Visas Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles galite rasti: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct ... EHGtOTsjET

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

Standartinė medziotojas » 2018-Gru-04 15:59

Sustiprinta medžioklės su varovais kontrolė


2018 12 04Nuo spalio 15 d., prasidėjus šių metų medžioklėms su varovais sezonui, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos sustiprino medžioklių kontrolę.

Pareigūnų organizuojamų reidų metu, tikrinama, ar medžiotojai laikosi Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių reikalavimų. Ypatingas dėmesys skiriamas saugiam elgesiui medžioklės metu bei teisėtam medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimui.

Praėjusį savaitgalį, per Kauno Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų vykdytus reidus, jau užfiksuoti ir pirmieji 8 administraciniai nusižengimai. 7 medžiotojai nubausti už saugaus elgesio medžioklėje reikalavimų nesilaikymą, o 1 medžiotojas netinkamai vykdė medžioklės vadovo pareigas.

Iš viso, Kauno Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai patikrino 8 medžiotojų klubus (būrelius) – Verdėnė, Šilainė, Gynėvė, Iltis, Kulva, Taujanka bei Kauno Tado Ivanausko ir VĮ Kauno miškų urėdijos profesionalios medžioklės plotų vienetus – arba 130 medžiotojus.

Aplinkos apsaugos pareigūnai gyventojus, pastebėjusius Medžioklės taisyklių reikalavimų ar kitus aplinkos apsaugos pažeidimus, ragina nieko nelaukiant pranešti apie tai bendruoju pagalbos numeriu 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui telefonu 8 (5) 2732995.

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

Standartinė medziotojas » 2018-Spa-25 17:57

Tauriųjų elnių rujos metu – griežtesnė medžioklės kontrolėKaip informavo Aplinkos apsaugos departamentas, tauriųjų elnių rujos metu tris savaites – nuo rugsėjo 25 d. iki spalio 15 d. – aplinkosaugos pareigūnai giežčiau kontroliavo šių gyvūnų medžioklę. Jie dažniau tikrino medžiokles tykojant ir sėlinant, žvėrių apdorojimo aikšteles, intensyviau stabdė galimų pažeidėjų transporto priemones. Buvo organizuoti 146 reidai.
Pareigūnai nustatė 14 medžioklės taisyklių pažeidimų, iš kurių trys buvo šiurkštūs – jų metu neteisėtai sumedžioti du tauriojo elnio patinai. Pažeidėjams iškeltos administracinių nusižengimų bylos, iš jų paimti pažeidimų padarymo įrankiai ir priemonės, medžioklės dokumentai.

Ryšių su visuomene skyrius

2018-10-25

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

Standartinė medziotojas » 2018-Rgs-07 07:14

Miškininkai kviečia paklausyti tauriųjų elnių riaumojimo
elnias-baubia.jpg
Išvykų į miškus grafikas:
grafikas.odt
(21.48 KiB) Atsisiųsta 28 kartus(ų)

VĮ Valstybinių miškų urėdija ir Aplinkos ministerija gamtos mylėtojus kviečia atvykti į girininkijas pasiklausyti įspūdingo tauriųjų elnių riaumojimo. Elnių tuoktuvių „dainos“ miškus drebina nuo rugpjūčio iki lapkričio, tačiau intensyviausias rujos metas paprastai būna rugsėjo mėnesį. Šia proga Valstybinių miškų urėdija 14-oje regioninių padalinių organizuoja nemokamas išvykas į miškus, kurioms vadovaus patyrę miškininkai-medžiotojai.

Valstybinių miškų urėdijos miškininkai, prižiūrintys profesionaliosios medžioklės plotus, tauriųjų elnių pasiruošimo ženklus rujai jau stebi nuo rugpjūčio ir prognozuoja, kad ruja piką pasieks antroje rugsėjo pusėje. Prieš rują šių Lietuvos miškų karalių, paprastai gyvenančių nedideliais būriais pagal lytį, elgesys labai pasikeičia – stipriausieji patinai išsirenka teritoriją, kurią ima žymėti ragų karūnomis laužydami medelius ir šakas, palikdami stiprų kvapą, kūną stingdančiu riaumojimu grasindami konkurentams ir viliodami pateles. Valstybinių miškų urėdijos miškininkai gamtos mylėtojus kviečia atvykti į girininkijas pasiklausyti nepakartojamo gamtos spektaklio garsų.

Kreiptis į patyrusius miškininkus ir jų vedamiems organizuotai vykti į mišką yra kur kas saugiau nei savarankiškai, nes Lietuvos miškuose netrukus prasidės medžioklės sezonas, todėl reikėtų būti itin budriems ir atsargiems. Be to, dauguma miškininkų turi ilgametę patirtį, taip pat rūpinasi profesionaliosios medžioklės plotais, todėl puikiai išmano žvėrių elgseną, gali pasidalinti įdomiomis istorijomis apie gyvąją gamtą ir net pamėgdžioti elnio siunčiamus signalus.

Išvykos į miškus klausytis tauriųjų elnių riaumojimo vyks Valstybinių miškų urėdijos Alytaus, Anykščių, Joniškio, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Kretingos, Pakruojo, Panevėžio, Rokiškio, Šiaulių, Šilutės, Trakų, Ukmergės regioninių padalinių girininkijose (grafikas pridedamas). Susidomėję gyventojai kviečiami kreiptis į miškininkus nurodytais telefonais arba elektroniniu paštu ir registruotis. Atsižvelgiant į besidominčių žmonių skaičių bus sudarytos grupės, nurodytas susitikimo laikas ir vieta. Lyjant lietui ekskursijos nevyks. Miškininkai atkreipia dėmesį, kad išvykos bus rengiamos ankstų rytą arba vėlų vakarą, todėl būtina pasirūpinti šilta apranga ir tinkama neperšlampančia avalyne.

Ryšių su visuomene skyrius
2018-09-06

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

Standartinė medziotojas » 2018-Rgs-06 09:44

Pagal naują sistemą parengtame Lietuvos saugomų rūšių sąraše – pokyčiai

Lietuvos saugomų rūšių sąrašas
Sarašas.odt
(35.08 KiB) Atsisiųsta 34 kartus(ų)
Lietuvos raudonosios knygos pirmasis sąrašas, kuris šiuo metu vadinamas Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašu, buvo patvirtintas 1976 metais. Daugėjant informacijos ir tyrimų duomenų, taip pat siekiant rūšių būklę įvertinti pagal naujausią metodiką, Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo šį sąrašą sutrumpinti.

Aplinkos ministerijos užsakymu sudėtingą ir aktualų darbą – saugomų rūšių vertinimą pagal Tarptautinės gamtos apsaugos sąjungos (IUCN) metodiką – atliko Gamtos tyrimų centras. Įvertinus šiuo metu į Lietuvos saugomų rūšių sąrašą įtrauktas 764 rūšis, nustatyta, kad per daugiau kaip 10 metų daugelio rūšių būklė pasikeitė. Paskutiniame Lietuvos raudonosios knygos komisijos posėdyje, iš esmės peržiūrėjus Lietuvos saugomų rūšių sąrašą, į jį specialistai siūlo įrašyti 566 rūšis.

Rūšis siūloma įtraukti ar išbraukti dėl įvairių priežasčių: daugelio rūšių būklė pagerėjo, jos tapo dažnos arba atlikus vertinimus pagal IUCN metodiką išsiaiškinta, kurios rūšys šalyje laikomos išnykusiomis, todėl jų realiai išsaugoti neįmanoma (38 rūšys). Be to, apie tam tikrų rūšių būklę trūksta duomenų, dėl to mokslininkai siūlo jas geriau ištirti ir, įvertinus rezultatus, ateityje siūlyti jas įtraukti arba neįtraukti į saugomų rūšių sąrašą ir kt.

Naujajame sąraše neliks kai kurių paukščių rūšių, kurios gamtinėje aplinkoje tapo įprastos – pilkosios gervės, gulbės giesmininkės, pilkosios žąsies, didžiojo baltojo garnio bei kitų. Šių paukščių populiacijos tapo pakankamai gausios. Antra vertus, pagal Saugomų rūšių įstatymą Lietuvoje yra saugomos visos paukščių rūšys, todėl esminio šių paukščių apsaugos teisinio statuso pokyčio nebus. Į Lietuvos saugomų rūšių sąrašą įrašoma pilkoji kurapka, kurios populiacijos visoje Europoje mąžta drastiškai, ši tendencija stebima ir Lietuvoje. Iš žinduolių sąrašo siūloma, kaip išnykusias, išbraukti europinę audinę ir ąžuolinę miegapelę, o kaip gausėjančią rūšį šalyje – ūdrą (ši rūšis yra saugoma pagal ES Buveinių direktyvą), taip pat, kelias šikšnosparnių rūšis, graužiką beržinę sicistą.

Į sąrašą siūloma įtraukti dėl invazinių vėžių plitimo šalyje sparčiai nykstančius plačiažnyplius vėžius. Kaip išnykusias žuvų rūšis, siūloma išbraukti sturius ir sparius. Atsižvelgiant į naujausius duomenis, keičiamas ir augalų sąrašas: anksčiau laikytos išnykusiomis – Lobelio čemerys ir širdžialapė kaldezija – dabar laikomos realiai gamtoje aptinkamomis rūšimis ir neišbraukiamos iš sąrašo. Tai pat siūloma išbraukti iš sąrašo nevietines rūšis, tokias kaip melsvasis linlapis, bekotis ąžuolas, arba rūšis, kurių būklė gera – meškinis česnakas, daugiametė blizgė, paprastoji vandens lelija ir kt. Sutrumpėjo ir samanų, grybų ir kerpių sąrašas, tačiau 22 rūšis, kaip retas ar nykstančias siūloma įtraukti į saugomų rūšių sąrašą.

Aplinkos ministerija, atsižvelgdama į ekspertų rekomendacijas, siūlo, kad atnaujintas sąrašas (žiūrėti Priedus) įsigaliotų nuo kitų metų sausio 1 dienos Pagal naująjį Lietuvos saugomų rūšių sąrašą kitų metų pabaigoje bus išleista nauja Lietuvos raudonoji knyga. Iki šiol išleisti trys šios knygos leidimai. Paskutinis leidinys parengtas ir išleistas 2007 metais.

Ryšių su visuomene skyrius
2018-09-05

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

Standartinė medziotojas » 2018-Rgs-05 09:43

Aplinkos pažeidėjams ramus nebus: aplinkosaugininkai dar labiau sustiprėjoŠią vasarą į vieną – Aplinkos apsaugos departamentą – sujungti iki tol veikę atskiri regionų aplinkos apsaugos departamentai veikia pilnu pajėgumu: suformuota administracija, o inspektoriai regioniniuose padaliniuose reaguoja į iškvietimus ir maksimaliai atlieka jiems skirtą užduotį – vykdo valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę. To nepripažįstantys oponentai iškreipia realybę ir skleidžia netikras naujienas.

„Naujas jungtinis departamentas pradėjo darbą liepos 1 d., tęsdamas labai svarbią funkciją – valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę. Reikia pažymėti, kad dėl pertvarkos aplinkosaugininkų, gyvosios gamtos specialistų funkcijos nebuvo nutrūkusios, o pati aplinkos apsauga – palikta be priežiūros. Kol nėra išrinktas nuolatinis departamento vadovas, visas jo funkcijas geriau nei patenkinamai vykdo laikinasis vadovas“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Viešojoje erdvėje kalbama, kad valstybinės aplinkos apsaugos kontrolės reorganizacija yra nesėkminga, tačiau faktai iškalbingesni – per trumpą laiko tarpą įgyvendinta administracinės struktūros pertvarka, užtikrintas darbų tęstinumas, o darbuotojų skaičius iš esmės nepakito. Centralizavus bendrąsias aplinkosaugos kontrolės funkcijas padaugės tiesiogiai aplinkos apsaugos kontrolę vykdančių pareigūnų, todėl pažeidimų tyrimai tik spartės ir efektyvės.

Aplinkos ministro teigimu, Regionų aplinkos apsaugos departamentų reorganizavimo pagrindinis tikslas – pagerinti valstybinės aplinkos apsaugos kontrolės efektyvumą bei optimizuoti reorganizuojamų institucijų bendrųjų funkcijų vykdymą. Taip pat, siekiama sukurti efektyvią rizikų analizės bei veiklos planavimo/vertinimo sistemą, visoje šalyje suvienodinti aplinkosaugines ir kontrolės sąlygas ūkinei veiklai, sukurti vieningą ūkio subjektų konsultavimo ir naštos ūkinei veiklai mažinimo sistemą, pagerinti aplinkos apsaugos pareigūnų darbo sąlygas bei kvalifikacijos kėlimo sistemą.

Pertvarkyta kontrolės organizavimo, kompetencijų ugdymo ir paskirstymo sistema padės sėkmingiau atlikti sudėtingus patikrinimus, nustatyti valstybiniu ir tarpvalstybiniu mastu atliekamus pažeidimus. Tam padės ir išliksiantys Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės ir Utenos regioniniai padaliniai. Rekomendaciją apjungti regionų departamentus buvo pateikus ir EBPO.

Ryšių su visuomene skyrius
2018-09-04

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

Standartinė medziotojas » 2018-Bir-26 12:45

Vilniaus aplinkosaugininkus nuo šiol rasite nauju adresu
vraad.jpg
Nuo praėjusio penktadienio Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (Vilniaus RAAD) pareigūnai reziduoja naujose patalpose – S. Konarskio g. 35, Vilnius, 4 aukšte. Šiame pastate taip pat įsikūrusi Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos.

Šiuo adresu rasite Vilniaus RAAD Vilniaus miesto agentūros, Vilniaus rajono agentūros, Cheminių medžiagų kontrolės skyriaus ir Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus, kurie anksčiau dirbo A. Juozapavičiaus g. 9, Vilnius, ir Algirdo g. 31, Vilnius. Aplinkosaugos inspektorių duomenys ryšiams skelbiami viešai interneto svetainėje http://vrd.am.lt/VI/index.php skiltyje „Struktūra ir kontaktai“.

Kadangi Vilniaus RAAD šiuo metu reorganizuojamas ir nuo š. m. liepos 1 d. bus prijungtas prie Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos, nuo kitos savaitės aukščiau minėti Vilniaus RAAD padaliniai priklausys Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus valdybai.

2018-06-25

Re: Aplinkos apsaugos naujienos.

Standartinė medziotojas » 2018-Bir-05 07:15

Aplinkosauginės akcijos

Informuojame, kad Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento (toliau – Alytaus RAAD) kontroliuojamoje teritorijoje nuo 2018 m. birželio 1 d pradedama vykdyti aplinkosauginė akcija – „Automobilį statyk atsakingai“. Akcijos tikslas – pažeidimų prevencija, užkirsti kelią neteisėtam automobilių statymui vandens telkinių apsaugos juostose bei antropogeninei taršai. Akcijos metu bus organizuojami reidai prie vandens telkinių, prioritetą teikiant didesnių poilsiautojų srautų sulaukiančioms teritorijoms prie vandens telkinių regione.

Primename, kad Alytaus RAAD kontroliuojamoje teritorijoje šiuo metu vykdomos šios aplinkosauginės akcijos:

- „Vagonėlis“, kuri tęsis iki šių metų rugsėjo 1 d. Ši akcija vykdoma treti metai iš eilės, ypač intensyviai – Alytaus ir Lazdijų rajono savivaldybių teritorijose. Akcijos tikslas – pažeidimų prevencija paviršinių vandens telkinių apsaugos zonose ir juostose. Akcijos metu tikrinamos teritorijos aplink ežerus ir upes, siekiant identifikuoti naujus neteisėtai pastatytus kilnojamuosius daiktus (vagonėlius).

- „Medžiok saugiai“, kuri tęsis iki šių metų birželio 30 d. Šia akcija siekiama sustiprinti medžioklių kontrolę medžioklės sezono pradžioje, mažinti neteisėtą medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimą ir užtikrinti saugaus elgesio medžioklėje reikalavimų laikymąsi.

Apie pastebėtus pažeidimus galima pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba darbo metu tiesiogiai Alytaus RAAD pareigūnams galima pranešti telefonu 8-315-56746.Kontrolės organizavimo skyriaus informacija