Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:) :( :D :lol: :ROFL: :cool: :Yahoo!: :x :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :o :shock: :crazy: %) :P :Rose: :Search: =@ :Bravo: :good: :bad: :sorry: :pardon: :beer: :no: :friends: O:-)
Rodyti daugiau šypsenėlių

BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra IŠJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS

Temos peržiūra

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: Žurnalas "Medžioklė"

Re: Žurnalas "Medžioklė"

Standartinė medziotojas » 2019-Spa-13 16:07

Visas stripsnis žurnale


AŠ – MEDŽIOTOJAS !!!

Kaip taip nutiko, kad per 20 metų iš šia garbinga ir reikalinga veikla užsiimančių vyrų ir moterų visuomenės, politikų, ir net kaimo davatkų akyse tapome vos ne raupsuotais atstumtaisiais, kraugeriais, žudikais? Kodėl šiandieną medžiotojo įvaizdis yra toks? Kas jį suformavo ir ką mes, eiliniai medžiotojai, galime pakeisti?

Sudomino ? Skaitykite naujam "Medžioklė" žurnale !

Re: Žurnalas "Medžioklė"

Standartinė medziotojas » 2019-Spa-01 18:18

Žurnalas "Medžioklė" spalis 2019 m. 8 (43)

Medziokle_43_cover.jpg

Virgilijus Grybė kuria šaudymo mokyklą

Arvydas Čereška apie medžioklę ir šaudymo sportą

Receptas. Rūkyk dešras pats

Bandymas. Žiūronai

Pasaulio kalibrai. 7mm-08 Remington

5 faktai ir mitai apie afrikinį kiaulių marą

Tyrimas. Vilkai

Tauriųjų elnių medžioklė

- Pagrindiniai medžiojimo kriterijai
- Kaip nustatyti elnių amžių
- Praktiški pastebėjimai ir patarimai

7 faktai apie įspūdinguosius briedžius

Re: Žurnalas "Medžioklė"

Standartinė medziotojas » 2019-Rgs-02 22:30

Žurnalas "Medžioklė" nr. 7 (42)
Medziokle_42_cover.jpg


Ginklai

Absoliuti klasika, aukščiausia kokybė – Mauser

Didelis valymo priemonių pasirinkimas

Ginklų valymas. Ginklų higiena pagal Ramūną Kvietkauską

Asmenybė. Aplinkos viceministrė Rasa Vaitkevičiūtė

Receptai. Paštetas iš orkaitės

Tarptautinis bendradarbiavimas. FACE ir LMŽD – vis glaudesnis bendradarbiavimas

Taurieji elniai Lietuvoje

Re: Žurnalas "Medžioklė"

Standartinė medziotojas » 2019-Lie-01 15:18

Žurnalas "Medžioklė" nr. 6 (41) liepa - rugpjūtis 2019 m.
Medziokle41_cover.jpg


Ragai. Normalus vystymasis ir perukai

Stirnos – nedideli gyvūnai. Tai mažiausi elniniai, medžiojami Baltijos regione ir Rytų Europoje. Kadangi tai smulkūs gyvūnai, jų fiziologiją stipriai veikia įvairūs išoriniai veiksniai. Ar lietinga, ar labai snieguota žiema, sausas pavasaris ir vasara, kai maisto mažai – visa tai turi didelį poveikį mažai keterai, taigi ir stirninų ragų kokybei. Aišku, genetika irgi labai svarbi, kur dar ligos ir traumos. Įvairios ligos gali pabloginti ragų kokybę kitą sezoną, o visokie negalavimai, įskaitant traumas, gali pakeisti ragų formą ir kokybę vienam sezonui ar net visiems laikams. Rezultatas gali būti liūdnas ar priešingai – labai įdomus ir vertingas. Taip, kalbu apie perukus. Bet pirma – kas yra patys ragai, kaip jie auga ir kaip susidaro perukai.


Apsisaugok nuo skraidančių ir ropojančių kenkėjų


Dienos vasarą ilgos, gamta žaliuoja, paukšteliai čiulba, o kūną nuolat kanda uodai, mašalai, lipa erkės, be leidimo siurbiančios kraują. Kūnas prie šių atakų nepripratęs, ir visur, kur įkanda uodas, siaubingai niežti. Na, o erkės nešioja visokias nemalonias ligas, kurios kartais net kelia grėsmę gyvybei, todėl apsauga nuo šių kraujasiurbių turi būti aukščiausio lygio.Milijonas pasiutligės kontrolei

Šiemet pasiutligės kontrolei Lietuvoje skirta apie milijoną eurų. Į šią sumą įeina Čekijoje gamintos vakcinos įsigijimo ir jos platinimo išlaidos. Žinia, Lietuvoje ir Latvijoje vakcinos mėtomos iš lėktuvo palei Rusijos ir Baltarusijos pasienį. Be to, iš minėtos sumos renkamos keliuose nutrenktos lapės ir mangutai, iš medžiotojų superkami sumedžioti gyvūnai ir atliekami bandymai.


Kodėl 67-oji CIC Generalinė Asamblėja vyks Latvijoje

Latvijoje kitąmet vyks Tarptautinės medžioklės ir medžiojamosios faunos apsaugos tarybos (CIC) Generalinė Asamblėja. Kodėl būtent Latvijoje ir kodėl centrine partnere kartu su Lietuvos ir Estijos medžiotojų organizacijomis pasirinkta Latvijos medžiotojų asociacija (LMA), pasakoja jos valdybos narys Haraldas Barvikas.


Matyti naktį – Minox, Dipol ir Pulsar

Minox yra miniatiūrinis fotoaparatas, kurį išrado Baltijos vokiečių fototechnikos konstruktorius Walteris Zappas. 1937 metais jį pradėjo gaminti Valstybinis elektrotechnikos fabrikas (VEF) Rygoje, kur jis gamintas iki 1942 metų. Po Antrojo pasaulinio karo, 1948 metais, jis vėl pradėtas gaminti Vokietijoje. Fotoaparato Minox dizainas laikomas svarbia Latvijos kultūros dalimi.

Re: Žurnalas "Medžioklė"

Standartinė medziotojas » 2019-Geg-06 11:05

Žurnalas "Medžioklė" Nr. 5 (40) gegužė - birželis
59618105_2320577998194126_4227782247870103552_o.jpg

Turinys:

Mėsmalės. Sumalti mėsą – greitai ir patogiai


Pagrindai. Pastogė, vanduo, ugnis ir maistas

Kai kuriems žmonėms išgyvenimo žygiai yra pomėgis – praktikuodamas tokį gyvenimo būdą žmogus pabėga nuo civilizacijos ir meta sau iššūkį patirdamas visišką diskomfortą, pavyzdžiui, praleidžia savaitę miške, išgyvendamas iš nedidelių atsargų ir to, ką randa gamtoje, miegodamas po atviru dangumi, kęsdamas šaltį, sniegą, lietų, uodus, karštį – kaip kurį sezoną. Išgyvenimo žygiai gali būti ne tik pomėgis – pasaulyje yra daug išgyvenimu paremtų profesijų, pavyzdžiui, reindžeriai ar medžioklės sudėtingose vietovėse vadovai. Norvegų medžiotojas Kristofferis Clausenas taip praleido ištisus metus, įrodydamas, kad įmanoma išgyventi iš to, ką siūlo gamta. Be to, medžiotojai tokį išbandymą gali priimti visiškai teisėtai, nes sugeba gyventi miške ir turi teisę medžioti. Aišku, praleisti metus miške ir gyventi iš gamtos yra šiek tiek, švelniai tariant, ekstremalu, bet kai kuriems medžiotojams toks iššūkis galėtų būti įkandamas.


Pritrūko aštuonių vilkų. Baigėsi vilkų medžioklės sezonas, kuris nuo visų ankstesnių skyrėsi didesniu sumedžiojimo limitu. Aplinkos ministerija 2018–2019 metų sezoną leido sumedžioti 110 vilkų, tačiau leidimai išduoti dviem etapais ir iš viso tik 105 individams. Medžiotojai visų limitų nesunaudojo – sumedžioti tik 102 vilkai.

Receptai. Stirnienos beliašas

Liaudiški spąstų priežiūros būdai. Medžiotojai turi įvairios patirties, kaip paruošti spąstus kitam sezonui. Skiriasi ir nuomonės, ar to iš viso reikia ir kaip tai gali paveikti medžioklės rezultatą. Kai kurie medžiotojai mano, kad rūdys ant spąstų – ne kliūtis, o kiti kruopščiai savuosius prižiūri. Vienos nuomonės šiuo klausimu nėra – viską lemia asmeninė patirtis ir galimybės. Siūlau susipažinti su keturių medžiotojų patirtimi. Kiekvienas gali pasirinkti tinkamiausią sprendimą, išbandyti jį ir nuspręsti, ar naudinga.

Re: Žurnalas "Medžioklė"

Standartinė 30-06 » 2019-Bal-01 23:51

:) Ar tik ne tu rekomendacijas padalini is ko interviu reiketu paimti???Kazkaip man cia panasiai toks paveiksliukas pradeda deliotis :D

Re: Žurnalas "Medžioklė"

Standartinė medziotojas » 2019-Bal-01 18:42

Žurnalas "Medžioklė" nr.4 (39) balandis 2019

Smagu kad pagaliau paėmė intervių ir iš mūsų Buvusio caro :(

med4.jpg
Žieminis medžioklinis kostiumas HART Irati: HART yra ispanų šeimos įmonė, gaminanti drabužius, avalynę ir aksesuarus medžiotojams ir žvejams. Joks Made in China. Kainos žemesnės nei Härkila, o kokybė tokia pati. Įmonės atstovas Rytų Europai Justinas Kulbis į klausimą, kodėl HART produkcija kainuoja mažiau nei panašaus lygio skandinavų gaminiai, atsako, kad kaltos sąnaudos: darbo jėga ir logistika Skandinavijoje gerokai brangesnė nei Ispanijoje.

Vilko mėsa, dantis ir gimda. Lietuvos populiacijos tyrimas prasidėjo!: Pernai patvirtintos Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pataisos papildė darbų, kuriuos medžiotojas turi atlikti sumedžiojęs vilką, sąrašą. Jis turi iškart kuo skubiau pranešti, kur, kas ir kada sumedžiojo vilką. Turi būti parengta popierinė ataskaita ir pateikta Aplinkos apsaugos departamento regioniniam skyriui, kuris vėliau dokumentą nusiunčia Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Aplinkos ministerijos. Kai visi dokumentai parengti, medžiotojas turi gauti mėginius ir juos perduoti Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovui.

Žvėrių apskaita. Kova dėl objektyvių duomenų: Lietuvos medžiotojų bendruomenėje, kurią sudaro daugiau kaip 30 000 medžiotojų ir varovų, gajūs įvairūs mitai, taip pat ir apie gyvūnų populiacijų dydį. Ypač nevienareikšmiškai vertinamas mokslininkų ir valdininkų požiūris į stambiuosius plėšrūnus. Vieni jų – vilkai – yra medžiojamųjų rūšių sąraše. Medžiotojai ir ūkininkai mano, kad populiacija didelė, o sumedžiojimo limitas per mažas. Valdžios įstaigos oponuoja, kad vilkų visai nėra tiek daug, o gyvūnų teisių gynėjai teigia, kad tai apskritai nykstanti rūšis. Šie nesutarimai ir paskatino parengti naują medžiojamųjų gyvūnų apskaitos sistemą, kuri eksperimentaliai įvesta praeitą sezoną. Šiemet gyvūnų apskaita pagal šią sistemą vyko jau antrą kartą. Kokia ši sistema, koks vaidmuo skiriamas medžiotojams ir kada tikėtis rezultatų?

Subtilus instrumentas subtiliam darbui: Apdoroti kailį – itin subtilus reikalas. Lupant galima supjaustyti odą, ir ji bus negrįžtamai sugadinta, todėl svarbu patirtis, tinkamas lupimo metodas, o svarbiausia – tinkamas peilis. Bandymui paėmiau tris nedidelius peilius. Pirmas – švedų Mora, kurį kaip suvenyrą padovanojo Aimpoint, bet peilis visai ne suvenyrinis – tai padorus instrumentas. Antras – vieno Lietuvos amatininko pagamintas peilis, kuris ilgai mėtėsi stalčiuje be tikslo. Trečias – Nordik Predator peiliukas, kuris atrodė skirtas būtent tokioms užduotims. Trys peiliukai – trys skirtingos formos ir iš viso aštuonios lapės.

German Precision Optics – elegantiška ir tikslu: German Precision Optics (GPO) yra gana jauna įmonė, jungianti srities ekspertus, kurie kelia rimtą konkurenciją žinomiausiems prekės ženklams. GPO yra per vidurį tarp pigaus ir labai brangaus. Išbandyti žiūronai GPO Passion 8.5×50 HD kainuoja apie 1200 eurų, o medžioklės su varovais taikiklis Passion 8X 1-8×24i – apie 1600 eurų. Vis dėlto tai jau riba, turinti garantuoti ir aukštą kokybę. Reikia pasakyti, kad GPO siūlo ir pigesnių žiūronų bei taikiklių – nuo maždaug 350 iki 700 eurų, bet apie juos papasakosime kitą kartą. Šį kartą – apie GPO premium klasės gaminius.

Re: Žurnalas "Medžioklė"

Standartinė medziotojas » 2019-Kov-01 13:02

Žurnalas "Medžioklė" 3 ( 38 ) kovas 2019
Medziokle38_cover.jpg
Medžiokliniai šunys. Dirofilariozė: Kirmėlės po oda ir širdyje

Safario nuotykis. Paskutinė proga: Vapičių medžioklė KoloradeMedžiojamieji gyvūnai: Paprastieji šakalai. Ilgakojė lapė, arba paprastasis šakalas

Europos vėjai: Baltai pasaulyje. Jagd und HundRemontas. Ką daryti nulaužus peilįGinklas – įrankis ar pavojus? Dalis visuomenės į šaunamuosius ginklus žiūri kaip į smurto, mirties ir nuostolių simbolį. Ginkluotas žmogus – nesvarbu, kokiu tikslu – laikomas pavojingu. Vis dėlto visose gyvenimo srityse ribos tarp mitų ir tikrovės yra labai neaiškios, jos suprantamos taip, kaip kiekvienam naudinga. Aišku, ginklai žudo ir yra sukurti tam, kad kovos lauke padarytų kuo daugiau žalos priešams. Vis dėlto šautuvus žmonės visada naudojo ir kitais tikslais. Ginklu galime pasiekti toli esančius objektus, kurie nepasiekiami strėle ar ietimi. Čia išsiplečia medžioklės galimybės. Norint šautuvą tiksliai ir tinkamai naudoti, reikia įgūdžių, todėl atsiranda ir varžybų galimybė, o jos populiarios nuo pat šaunamųjų ginklų atsiradimo. Šiais laikais įvairių rungčių šaudymo varžybos vis populiarėja ir plėtojasi, įvairios šaudymo sporto rungtys yra ir olimpinių žaidynių dalis. Be to, šautuvai naudojami ne tik siekiant nugalabyti, bet ir apsaugoti. Ši mintis nėra nauja, bet kartkartėmis visuomenei reikia priminti – ginklas nėra pavojingas savaime, jis toks tampa patekęs į piktavalių žmonių rankas, siekiant gąsdinti, žudyti, kankinti ar valdyti.


Bandymas. Išbandome greituosius AKM ir trichineliozės testus

Re: Žurnalas "Medžioklė"

Standartinė medziotojas » 2019-Vas-22 22:23

Žurnalas "Medžioklė"

2 (37) Vasaris 2019

Medziokle37_cover.jpg

Re: Žurnalas "Medžioklė"

Standartinė medziotojas » 2019-Vas-22 22:22

Žurnalas "Medžioklė"

1 (36) Sausis 2019

Medziokle_36_cover (1).jpg

Re: Žurnalas "Medžioklė"

Standartinė medziotojas » 2018-Gru-18 16:29

Žurnalas "Medžioklė"

2018.12. mėn. nr. 10 (35)

Medziokle35_cover.jpg

GGG – galinga, greita, gudri. Giraitės ginkluotės gamykla jau turi 20 metų istoriją. Sprendimą steigti gamyklą Lietuvos Vyriausybė priėmė XX amžiaus pabaigoje. Taip, GGG yra valstybės įmonė, kurios pradinė užduotis buvo šaudmenis tiekti Lietuvos karinėms struktūroms.


Pjūklai, pjūkleliai… Praktiško medžiotojo automobilyje turi būti įvairių įrankių. Visuomet turiu kirvį, mačetę, kastuvą ir virvę, nekalbant apie kitas priemones. Anksčiau net nebuvau pagalvojusi, kad gali prireikti pjūklo, kol nepamačiau įvairių pasiūlymų. Tada pradėjau galvoti – kokie iš tiesų patogūs tokie sulenkiami, aktyviam gyvenimo būdui skirti pjūklai.


Medžioklinė apranga

Per sniegą, purvą ir lietų. Kas geriausiai apsaugo medžiotoją?


Žmogus, kuris juokiasi – Vytautas Bunevičius. Vytautas Bunevičius yra Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) Švenčionių skyriaus vadovas, miškų želdinimo specialistas, bitininkas, tėvas, visada gyvenęs kaime ir paskyręs save miškui.Prenumerata: https://www.prenumeruok.lt/NewSubscript ... 1816386739

Re: Žurnalas "Medžioklė"

Standartinė medziotojas » 2018-Lap-21 17:09

Re: Žurnalas "Medžioklė"

Standartinė medziotojas » 2018-Lap-21 16:57

Žurnalas "Medžioklė" Nr. 9 (34) lapkritis 2018 m.

Medziokle34_cover.jpg


Safario nuotykis

Dideli lūkesčiai – medžioklė Himalajų kalnuose

Receptas - Barsukas orkaitėje

Kepenų sveikata. Parazitai kepenyse – ar labai pavojinga?

Ar valgyti? Kepenys. Sunkieji metalai

Sveikata. Šernų nėra, o virusas yra

Kartu su šunimi. Su rusų skaliku – vilkų ir lūšių

Re: Žurnalas "Medžioklė"

Standartinė medziotojas » 2018-Spa-02 21:43

Žurnalas "Medžioklė" nr.8 (33) 2018 m. spalis
Medziokle33_cover.jpg

Pagrindinė spalio numerio tema – barsukai. Šį gražų ir ypatingą Lietuvos gyvūnijos atstovą gana sunku sumedžioti, bet galima įvairiai panaudoti. Numeryje daug kalbame apie barsuko taukus – kaip juos paruošti ir nuo kokių ligų jie apsaugo.

Bandymas. Kaip veikia naujieji Pulsar termožiūronai? Ką su jais pamatysite nakties priedangoje? Efektyvus, patogus įrenginys, neįtikėtinai gera vaizdo kokybė.

Europos tauriųjų elnių kvieslių čempionatas. Tradicijos ir Baltijos šalių rezultatai.

Re: Žurnalas "Medžioklė"

Standartinė medziotojas » 2018-Lie-03 21:39

Žurnalas "Medžioklė" nr. 6 (30) gegužė-birželis

Medziokle31_cover.jpg

Bandymas. Maksimaliai karšta arbata maksimaliai ilgai

Afrikinis kiaulių maras. Mokslininkai pripažino: klydo nuo pat pradžių

Asmenybė: Vygandas Šiuša. Medžiotojas ir menininko talentas

Stirninų vilbynės. Pradedantiesiems ir ekspertams – kuri geresnė?

Eksperimentas. Jeigu gyvūnai netoliese, jie ateis!

Apranga. Paprasta, efektyvu ir patogu – Graff

Naujiena. Tai jau beveik tradicija – kiekvieną pavasarį išleisti kokią nors naujieną, kaip jau kelerius metus daro Swarovski Optik.