Naudinga informacija medžioklės klausimais.

Post a reply


This question is a means of preventing automated form submissions by spambots.
Smilies
:) :( :D :lol: :ROFL: :cool: :Yahoo!: :x :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :o :shock: :crazy: %) :P :Rose: :Search: =@ :Bravo: :good: :bad: :sorry: :pardon: :beer: :no: :friends: O:-)
View more smilies

BBCode is ON
[img] is ON
[url] is ON
Smilies are ON

Topic review
   

Expand view Topic review: Naudinga informacija medžioklės klausimais.

Re: Naudinga informacija medžioklės klausimais.

by medziotojas » 2023-Jul-03 12:25

Apie medžioklės infrastruktūros ateitį valstybiniuose miškuose


https://www.youtube.com/watch?v=mbSBGGewqo4

Re: Naudinga informacija medžioklės klausimais.

by medziotojas » 2023-Mar-15 13:56

Medžioklės plotų vienetų naudotojai, norėdami pratęsti leidimą naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius, turėtų kreiptis į Aplinkos apsaugos departamentą2023 03 15Aplinkos apsaugos departamentas atkreipia dėmesį, kad 2023 m. daugumai medžioklės plotų vienetų naudotojų baigiasi 2013 m. išduotų leidimų naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius medžioklės plotų vienete galiojimas.

Medžioklės įstatymo 10 str. 5 d. numatyta, kad, pasibaigus leidimo naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius medžioklės plotų vienete laikotarpiui, leidimas pratęsiamas:

jei buvo tinkamai vykdomos visos jame nustatytos sąlygos;

ir jei, pasibaigus galiojimui, per 2 mėnesius buvo pateiktas naudotojo prašymas pratęsti jo galiojimo laiką.

Pagal Leidimų naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius medžioklės plotų vienete tvarkos, patvirtintos aplinkos ministro 2002 m. rugsėjo 30 d. įsakymo Nr. 512 „Dėl leidimų naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius medžioklės plotų vienete tvarkos patvirtinimo“ nuostatas medžioklės plotų naudotojui, laiku pateikusiam prašymą pratęsti leidimą ir tinkamai vykdžiusiam nustatytas medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimo, apsaugos ir gausinimo sąlygas, leidimas pratęsiamas 10 metų laikotarpiui.

„Pastaruoju metu departamentas sulaukia nemažai medžioklės plotų vienetų naudotojų prašymų informuoti, kada baigiasi jų turimo leidimo naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius medžioklės plotų vienete galiojimas. Informuojame, kad 2013 m. išduoti leidimai galioja 10 metų nuo datos, nurodytos išduoto leidimo 3 lape, t. y. grafoje leidimas galioja nuo“, – sako Gamtos išteklių apsaugos skyriaus patarėjas Saulius Tuska.

Be to, atkreipia dėmesį aplinkosaugininkas, su prašymu pratęsti turimo leidimo naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius medžioklės plotų vienete galiojimą į Departamentą galima kreiptis ir iš anksto – nelaukiant, kol terminas baigsis, toks prašymas bus priimtas nagrinėti.

Laisvos formos rašytinį prašymą Aplinkos apsaugos departamentui galima pateikti el. paštu info@aad.am.lt.

Re: Naudinga informacija medžioklės klausimais.

by medziotojas » 2023-Feb-28 08:10

KT pradeda nagrinėti skundą dėl draudimo teistam asmeniui įsigyti ginklą

BNS
2023.02.28

Konstitucinis Teismas (KT) antradienį pradės nagrinėti įstatyme numatytą draudimą teistam asmeniui įsigyti ginklą, net kai pasibaigęs jo teistumas. ŠaĮ KT kreipėsi Vilniaus apygardos administracinis teismas dėl Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nuostatų, reglamentuojančių leidimą turėti ginklą nepriekaištingos reputacijos asmenims. Teismui skundžiama norma, kad nepriekaištingos reputacijos asmeniu nelaikomas už tyčinį smurtinį nusikaltimą daugiau kaip šešerių metų laisvės atėmimo bausme teistas asmuo. Toks asmuo negali įsigyti ir turėti B ir C kategorijų ginklų, jų šaudmenų. Panašioje byloje 2020-aisiais KT nusprendė, kad tuomet galiojęs draudimas daugiau nei trejiems metams už tyčinį smurtinį nusikaltimą teistam asmeniui įsigyti ginklą, net kai pasibaigęs jo teistumas, prieštarauja Konstitucijai.
Reaguojant į KT nutarimą, Seime buvo priimtos įstatymo pataisos, numatančios 15 metų terminą. Vis dėlto įstatyme atsirado nuostata, kad minėtas terminas netaikomas asmenims, kurie už tyčinį smurtinį nusikaltimą teisti daugiau kaip šešerių metų laisvės atėmimo bausme. Anot Vilniaus apygardos administracinio teismo, nepatobulinta įstatymo nuostata „neleidžia individualizuotai vertinti asmens situacijos jo keliamo pavojaus požiūriu“.
Bylą KT nagrinės rašytine tvarka.

Re: Naudinga informacija medžioklės klausimais.

by medziotojas » 2023-Jan-24 08:10

2022 m. koeficientas už medžiojamuosius gyvūnus2023-01-102023 m. sausio 9 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija kaip ir kasmet paskelbė Aplinkosauginių mokesčių ir aplinkai padarytos žalos dydžių indeksavimo koeficientus. https://am.lrv.lt/.../aplinkosauginiu-mokesciu-ir...

2022 m. koeficientas už medžiojamuosius gyvūnus yra 2,046.

Pažymėtina tai, kad 2021 m. šis koeficienatas buvo ženkliai mažesnis - 1,681.

Mokesčio už medžiojamųjų gyvūnų išteklius tarifai indeksuojami pagal Lietuvos statistikos departamento skelbiamą mokestinių metų vartotojų kainų indeksą. Kainų indeksas nustatomas palyginus mokestinių metų gruodžio mėnesio kainas su 2005 metų gruodžio mėnesio kainomis.

Mokestis už medžiojamuosius gyvūnus apskaičiuojamas ir mokamas pagal medžioklei naudojamų plotų dydį ir kategoriją, o mokestinis laikotarpis yra kalendoriniai metai.

Mokesčio už medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimą deklaracija KIT709 pateikiama ir mokestis sumokamas valstybinei mokesčių inspekcijai ne vėliau kaip iki vasario 15 d.

Nustatytas koeficientas įvedamas mokesčio už medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimą deklaracijos KIT709 laukelyje Nr. 9.

Pagrindinis teisės aktas - Lietuvos Respublikos mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymas: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct ... S.1153/asr

VMI įmokų kodai:

https://www.vmi.lt/evmi/saskaitos-ir-imoku-kodai1

Naudoti įmokos kodą 1001 (valstybinių gamtos išteklių mokestis priskiriamas prie VMI surenkamų mokesčių)

Biudžeto pajamų surenkamosios sąskaitos: https://www.vmi.lt/evmi/saskaitos-ir-imoku-kodai

DEKLARACIJOS FORMA: http://deklaravimas.vmi.lt

https://deklaravimas.vmi.lt/.../Naujienos_kortele.aspx...

Primename, kad juridiniai asmenys deklaracijas teikia tik elektroniniu būdu.

Re: Naudinga informacija medžioklės klausimais.

by medziotojas » 2022-Oct-22 09:24

Čia siūlo susipažinti su elektroninių registru į medžioklę :x

Aš to "smaukomo - braukomo" turėjau 2 vnt. ir tai sudaužiau į sieną :pardon: Man tel. reikalingas PASISKAMBINTI !
Medziokles-vadovas.pdf
(5.05 MiB) Downloaded 37 times

Re: Naudinga informacija medžioklės klausimais.

by medziotojas » 2022-Feb-11 10:54

Sveiki, Gerb. klubų ir būrelių vadovai.

Prašome pranešti savo medžiotojams, jog vasario 17 d. (ketvirtadienį), nuo 16:00, VMD šaudykloje, Daukšių kaime, Sužonių seniūnija, Vilniaus r., bus atliekama Saugaus elgesio medžioklėje taisyklių teorinių žinių bei praktinių šaudymo įgūdžių patikra.Geros dienos ir Medžioklei valio!

Pagarbiai

VYTAS MAZURONIS

Vilniaus medžiotojų draugija, valdybos pirmininkas

Re: Naudinga informacija medžioklės klausimais.

by medziotojas » 2021-Dec-28 09:33

Medžiotojams siūlomas privalomas civilinės atsakomybės draudimas.


Įstatyme siūloma nustatyti, kad medžiojantis asmuo turi būti apsidraudęs medžiotojo civilinės atsakomybės draudimu. Tai numatančią Medžioklės įstatymo pataisą įregistravo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys konservatorius Justinas Urbanavičius.
Tikimasi, kad privalomas civilinės atsakomybės draudimas užtikrins medžioklės metu nukentėjusio asmens teisę į patirtų nuostolių ir neturtinės žalos atlyginimą.
Tai yra aktualu, jei medžioklės metu įvyktų nelaimingas atsitikimas, būtų suluošintas žmogus ar kitaip sužalota jo sveikata, apgadintas trečiųjų asmenų turtas.
„Medžioklė – tai padidintos rizikos veikla, kurios metu galima kažką sužeisti, sužaloti ar pačiam susižaloti, apgadinti trečiųjų asmenų turtą. Pagal Civilinį kodeksą, jeigu fizinis asmuo suluošintas ar kitaip sužalota jo sveikata, tai už žalą atsakingas asmuo privalo nukentėjusiam asmeniui atlyginti visus šio patirtus nuostolius ir neturtinę žalą. Įprastai asmens civilinės atsakomybės draudimas negalioja medžioklės metu. Todėl siūloma įteisinti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiojančiam asmeniui, turint tikslą apsisaugoti nuo galimų nuostolių atskirai draudžiantis medžiotojo draudimu, kuris ne tik apima civilinę atsakomybę už trečiųjų asmenų sveikatai ir turtui padarytą žalą, bet ir suteikia papildomą draudimo apsaugą mirties ir neįgalumo atveju“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Šiuo metu Medžioklės įstatymas privalomo civilinės atsakomybės draudimo medžiojančiam asmeniui nereglamentuoja.

Re: Naudinga informacija medžioklės klausimais.

by medziotojas » 2021-Dec-16 13:28

Nepaprastoji padėtis Lietuvoje pratęsta iki 2022-01-15d.


Medžioklės pasienio ruože (teritorija (5 km nuo valstybinės sienos) ir nepaprastosios teritorijos ruože (plius 5 km)) nėra draudžiamos, tačiau jose dalyvauti be Valstybės sienos apsaugos tarnybos leidimų gali tik pasienio ruože nekilnojamą turtą turintys ir gyvenamąją vietą deklaravę asmenys, apie medžioklę reikia pranešti Valstybės sienos apsaugos tarnybai. Dėl didelės grėsmės pasienio ruože dirbantiems pareigūnams prašoma pasienio ruože nemedžioti arba apskritai atsisakyti medžioklių nepaprastosios padėties metu. Medžioklė nėra pagrindas patekti į pasienio ruožo teritoriją ir nėra pagrindas tam, kad Valstybės sienos apsaugos tarnyba išduotų leidimą.
Aplinkos Apsaugos ministerija prašo paraginti medžiotojus, kurių plotai yra netoli Lietuvos- Baltarusijos sienos, medžiokles organizuoti taip, kad nekiltų grėsmė medžiojamiems gyvūnams įsipainioti į nutiestas pjaunančios vielos (koncertinos) užtvaras. Varymus pradėti į priešingą pusę nuo valstybės sienos.


Šaudyklų veikla, medžioklė bei kita ūkinė ir/ar laisvalaikio veikla nebus ribojama, nebent bus nustatyta kitų rizikų. Tačiau galioja ribojimas vykti į nepaprastosios padėties pasienio ruožo teritoriją. Įvertinant įstatyminį reguliavimą, atkreiptinas dėmesys, kad tai, jog asmuo vyksta pvz. į medžioklę, negali būti laikoma pakankamu pagrindu jam vykti į atitinkamą teritoriją ir tokį asmenį (t.y. nesantį atitinkamos teritorijos gyventoju bei neturintį VSAT leidimo į ją atvykti) faktiškai aptikus pasienio ruožo teritorijoje, jam kiltų atsakomybė už neteisėtą atvykimą į atitinkamą teritoriją.


Būkime ramūs, jauskimės saugūs! Gražaus švenčių laukimo!

Re: Naudinga informacija medžioklės klausimais.

by medziotojas » 2021-Nov-19 17:04

PRIMINIMAS KĄ REIKIA DARYTI SUMEDŽIOJUS VILKĄ


Sveiki, Gerb. klubų ir būrelių vadovai,Informuoja, kad iki š. m. lapkričio 17 d. Aplinkos ministerijos duomenimis šalyje sumedžioti 72 vilkai (tame tarpe 1 vilkas partrenktas automobilio). Primename, kad 2021–2022 m. medžioklės sezonui patvirtintas 190 vilkų sumedžiojimo limitas. Nuo vilkų medžioklės sezono pradžios, kuris prasidėjo spalio 15 d. per daugiau nei mėnesį, išnaudota daugiau kaip trečdalis vilkų sumedžiojimo limito.

Daugiausiai vilkų sumedžiota Rokiškio r. – 11, Šilalės r. – 5, Anykščių ir Ukmergės r. po – 4. Iš 54 šalies rajonų, 33-juose sumedžiotas vienas ir daugiau vilkų.

Atsižvelgiant į medžiotojų užduodamus klausimus ir gaunamus paklausimus, matome, kad medžiotojams trūksta žinių ir informacijos, kokie veiksmai turi būti atlikti sumedžiojus vilką.

Pirmiausiai, medžioklės plotų naudotojai, sumedžioję vilką, prieš pradėdami jo dorojimą arba prieš išvykdami iš medžioklės plotų vieneto, kuriame buvo medžiojama, privalome padaryti įrašą Medžioklės lape ir telefonu 8 5 273 2995 informuoti Aplinkos apsaugos departamentą.

Sekantis žingsnis, per 12 valandų elektronine forma pateikti informaciją apie sumedžiotą vilką Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai.

Nuoroda į Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos elektroninę formą ,,Sumedžioti vilkai”:

https://biomon.lt/maps/index.php/view/m ... kai_lizmap

Atsidarius šią nuorodą kairėje puslapio pusėje rasite raudonos spalvos ikonėlę „Duomenų pateikimas“ spauskite ant jos;
Iššokus langeliui „Sumedžiotų vilkų registracija“ spauskite kiek žemiau esantį mygtuką „Pridėti“;
Atsidarius duomenų pateikimo formai „Sumedžiotų vilkų anketa“ užpildykite prašomus anketos laukelius (data, valandos, minutės, vardas, pavardė, telefono Nr., el. paštas, vilko sumedžiojimo būdas, amžius, lytis ir t.t.)
DĖMESIO! Žemėlapyje būtinai pažymėkite vilko sumedžiojimo vietą. Tai padaryti galite žemėlapyje susiradus vilko sumedžiojimo vietą ir ją pažymėjus „spragtelint pelyte“ (įsitikinkite, jog taškas pasidėjo). Pažymėti vilko sumedžiojimo vietą galite ir rankiniu būdu, paspaudus anketos viršuje esantį mygtuką „Koordinatės“ ir suvedus vilko sumedžiojimo vietos koordinates.
Užpildžius anketos privalomus laukus ir žemėlapyje pažymėjus vilko sumedžiojimo vietos koordinates, spauskite ant anketos apačioje esančio mygtuko „Išsaugoti“. Taip duomenys apie sumedžiotą vilką bus pateikti.
PASTABA. Neužpildžius visų privalomų laukų, anketos nebus galima išsaugoti.Trečia, būtina sąlyga sumedžiojus vilką, ne vėliau kaip per 24 valandas po vilko sumedžiojimo, turi būti paimti vilko mėginiai, už kurių teisingą paėmimą atsakingas medžioklės vadovas ir vilką sumedžiojęs medžiotojas.

Paimami šie sumedžioto vilko mėginiai:

Jeigu sumedžiotas patinas – apytikriai 3x3 cm iš skeleto raumenų gabalėlis genetiniams tyrimams ir iltinis dantis iš apatinio žandikaulio. Iltinis dantis iš žandikaulio gali būti išimamas ir rekomenduojama tai daryti, medžioklės trofėjaus paruošimo metu.

Jeigu sumedžiota patelė – apytikriai 3x3 cm iš skeleto raumenų gabalėlis, kaip patino atveju bei papildomai paimant gimdą.

Kiekvienas paimtas mėginys turi būti supakuojamas į atskirą skysčiams nepralaidų skaidrų maišelį, į kurį taip pat įdedama kortelė su šiais užrašytais duomenimis:

savivaldybės ir medžioklės plotų vieneto, kuriame buvo sumedžiotas vilkas, pavadinimai;
sumedžiojimo data;
vilką sumedžiojusio medžiotojo vardas, pavardė ir telefono numeris;
vilko lytis ir vertinamas amžius.
Jeigu buvo sumedžiotas daugiau nei vienas vilkas, visų individų mėginiai supakuojami atskirai laikantis tokių pačių supakavimo reikalavimų. Mėginiai turi būti saugomi ir laikomi šaldiklyje, kol atvyks jų paimti Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos įgaliotas atstovas. Įprastai mėginių surinkimas iš medžiotojų sumedžiojusių vilkus vyksta pasibaigus vilkų medžioklės sezonui. Po tyrimo sumedžioto vilko iltinis dantis grąžinamas medžiotojui.

Re: Naudinga informacija medžioklės klausimais.

by medziotojas » 2021-Nov-04 11:20

Dėl saugaus elgesio medžioklėje žinių termino galiojimo2021-10-19


Kas treji metai medžiotojų organizacijų, vienijančių medžiotojų klubus ir būrelius, valdymo organų sudarytos komisijos organizuoja medžiotojų saugaus elgesio medžioklėje žinių ir praktinių medžiojimo įgūdžių patikrinimą. Saugaus elgesio medžioklėje žinių patikrinimas atliekamas testuojant raštu ir atliekant praktinį medžiojimo įgūdžių patikrinimą šaudant į taikinius šaudykloje. Praktinių medžiojimo įgūdžių patikrinimas atliekamas pagal Medžioklės egzamino tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2002 m. rugsėjo 30 d. įsakymu Nr. 510 „Dėl Medžioklės egzamino tvarkos ir programos ir Medžiotojų mokymo kursų ir stažuotės programos patvirtinimo“, nuostatas.


Pagal šiai dienai galiojančių Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių (paskutiniai pakeitimai atlikti 2021-06-05) 8 punktą, kas treji metai medžiotojų organizacijų, vienijančių medžiotojų klubus ir būrelius, valdymo organų sudarytos komisijos organizuoja medžiotojų saugaus elgesio medžioklėje žinių ir praktinių medžiojimo įgūdžių patikrinimą (paskelbta TAR 2020-05-08). Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių 58.7. papunktis sako, kad draudžiama medžioti neturint žymos, įrašytos ne seniau kaip prieš 3 metus, medžiotojo biliete apie saugaus elgesio medžioklėje žinių ir praktinių medžiojimo įgūdžių patikrinimo rezultatus (šis reikalavimas netaikomas 3 metus nuo teisės medžioti suteikimo).


Norime informuoti ir priminti, kad aukščiau išvardintoms Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių nuostatoms, susijusioms su saugaus elgesio medžioklėje reikalavimais, galioja aplinkos ministro 2020 m. gegužės 12 d. įsakymas Nr. D1-275 „Dėl Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2020 m. gegužės 8 d. įsakymo Nr. D1-268 „Dėl Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2000 m. birželio 27 d. įsakymo Nr. 258 „Dėl medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo“ pakeitimo, kurio 3 punktu nustatyta, kad iki šio įsakymo įsigaliojimo atlikto saugaus elgesio medžioklėje žinių ir praktinių medžiojimo įgūdžių patikrinimo rezultatai ir juos patvirtinanti įrašo žyma Lietuvos Respublikos medžiotojo biliete galioja pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėse nurodytus terminus, nustatytus iki šio įsakymo įsigaliojimo“, t. y. iki 2020 m. gegužės 12 d. (imtinai) galiojo 5 metų terminas.


Apibendrinant tai, kas išdėstyta aukščiau, pažymime, kad saugaus elgesio medžioklėje žinių ir praktinių medžiojimo įgūdžių patikrinimas atliktas iki 2020 m. gegužės 12 d. (imtinai) ir iki šio termino medžiotojo biliete atlikta žyma, galioja – 5 metus. Nuo 2020 m. gegužės 13 d. atlikti saugaus elgesio medžioklėje žinių ir praktinių medžiojimo įgūdžių patikrinimo rezultatai ir juos patvirtinanti įrašo žyma medžiotojo biliete galioja – 3 metus.


Saugių visiems medžioklių!
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos administracija

Re: Naudinga informacija medžioklės klausimais.

by medziotojas » 2021-Oct-13 14:06

patarimas.jpg

Re: Naudinga informacija medžioklės klausimais.

by medziotojas » 2021-Jul-21 08:07

Augant tauriųjų elnių ir briedžių populiacijai, šiemet bus galima jų sumedžioti daugiauData
2021 07 20


Šį medžioklės sezoną siūloma leisti sumedžioti 15 235 tauriųjų elnių ir 4 047 briedžius, tai yra 2 084 tūkst. daugiau elnių ir 659 daugiau briedžių nei praėjusį. Medžioklės limtas didinamas dėl to, kad šių žvėrių populiacijos auga, o kartu didėja jų daromas neigiamas poveikis miškui – jie skabo jaunų medelių ūglius, laupo žievę. Tai pridaro nuostolių jaunuolynams, didėja miško atkūrimo sąnaudos.

Šiuo metu tik dviejų kanopinių žvėrių rūšių – tauriųjų elnių ir briedžių – medžioklė yra limituojama. Limitus kiekvienoje savivaldybėje veikiančios komisijos nustato pagal medžioklės plotų naudotojų pateiktus pasiūlymus, atsižvelgusios į praėjusio sezono sumedžiojimo duomenis ir į miškininkų pateiktą informaciją. Šių žvėrių medžiojimo termino pradžia – rugpjūčio 15 d. Kitų elninių žvėrių gausa jau seniai yra pakankama, todėl stirnų ir danielių medžiojimas neberibojamas.

„Elninių žvėrių populiacijos auga, ir tai įrodo netik sumedžiojimo duomenys, bet ir miškininkų fiksuojamas augantis neigiamas poveikis miško želdiniams ir medynams. Žiemą vietiniai elniniai žvėrys (briedžiai, taurieji elniai ir stirnos), stumbrai, taip pat ir atvežtiniai žvėrys – danieliai skabo jaunų medelių ūglius ir laupo mėgstamų medžių rūšių žievę“, – aiškina Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupės vadovas Algirdas Klimavičius.

Pasak jo, ūglių skabymas ir žievės laupymas ypač suintensyvėja baigiantis žiemai ir prasidedant pavasariui, o vėliau žvėrys valo naujai užaugusius ragus ir taip pridaro nuostolių jaunuolynuose. Miškų ūkio ir gamtosaugos specialistų teigimu, tai tampa rimta problema – sparčiai auga miško atkūrimo sąnaudos, sudėtinga sulaukti savaiminio miško atsinaujinimo saugomose teritorijose, natūraliose miško buveinėse, o tai yra ypač svarbu siekiant ūkininkavimo miškuose praktikų pokyčių, t. y. rečiau taikyti plynuosius kirtimus, dirbtinį dirvos ruošimą naujai medyno kartai ir pan.

Dėl didelės elninių žvėrių gausos tenka jaunuolynus saugoti brangiai kainuojančiais repelentais, individualiomis apsaugomis (pvz., skydeliais), kai tai negelbsti – užtverti tvoromis, o tai keičia žvėrių klajonių įpročius, fragmentuoja jų buveines, kelia pavojų patiems žvėrims įstrigti tvorose ar susižaloti.

Tauriųjų elnių ir briedžių sumedžiojimo limitus kiekvienoje savivaldybėje nustato komisija, sudaryta iš Aplinkos apsaugos departamento, Valstybinių miškų urėdijos specialistų, privačių miškų, žemės savininkus, medžiotojų klubus ir būrelius vienijančių organizacijų atstovų. Skirtingų interesų grupių atstovų skaičius turi būti vienodas.

Prieš pradėdama nagrinėti medžioklės plotų naudotojų pateiktus prašymus dėl limitų, komisija savivaldybės teritoriją suskirsto pagal atskirų elninių žvėrių rūšių elementarių populiacijų užimamas teritorijas. Joms gali būti priskiriamas vienas didesnis ar keli mažesni miško masyvai, kuriuose viso medžioklės sezono metu migruoja šioms populiacijoms priklausantys gyvūnai. Kai reikia nustatyti limitus dideliuose, per keletą savivaldybių besidriekiančiuose masyvuose, gretimų savivaldybių komisijos gali konsultuotis.

Bendras kanopinių žvėrių, kurių medžioklė limituojama, sumedžiojimo limitas tvirtinamas aplinkos ministro įsakymu pagal komisijų pateiktus duomenis. Kasmet numatomas sumedžiojimo limito rezervas. Limitui įsigaliojus, informacija apie kiekvienam medžioklės plotų naudotojui nustatytą limitą paskelbiama Aplinkos apsaugos agentūros interneto svetainėje.

Pažymėtina, kad medžiotojai, kurių medžioklės plotuose medžioklės sezono metu padidėjus tauriųjų elnių ir briedžių tankumui padaroma didelės žalos žemės ūkio ar miško naudmenoms, gali iki jų medžioklės sezono pabaigos kreiptis į Aplinkos apsaugos agentūrą, kad iš patvirtinto nepaskirstyto limito rezervo būtų paskirtas papildomas limitas.

Primename, kad tauriųjų elnių patinus Lietuvoje leidžiama medžioti nuo rugpjūčio 15 d. iki sausio 31 d., o pateles ir jauniklius – nuo rugsėjo 15 d. iki sausio 15 d. Briedžių patinus leidžiama medžioti nuo rugpjūčio 15 d. iki gruodžio 15 d., pateles – nuo spalio 1 d. iki lapkričio 30 d., jauniklius – nuo spalio 1 d. iki sausio 31 d.

Re: Naudinga informacija medžioklės klausimais.

by medziotojas » 2021-Jul-18 17:50

Š. m. liepos 24 dieną nuo 10 valandos Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugija (šaudykloje) organizuoja trofėjų apžiūrą.


Medžiotojų įgyti trofėjai turi būti pristatomi už du metus tai: 2019-2020 metus ir 2020-2021 metus.

Medžiotojas, per medžioklės sezoną įgytus elninių žvėrių ragus ir vilkų kaukoles, privalo pristatyti į medžioklės trofėjų apžiūrą.
Apžiūrai gali būti pristatomi ir kiti medžioklės trofėjai, kuriuos medžiotojai pageidauja įvertinti tai: (šernų iltys, lapių, mangutų ir barsukų kaukolės)
Apžiūrai pateiktų medžioklės trofėjų paruošimas: vilko kaukolė, elninių žvėrių ragai su visa kaukole (išskyrus briedžio) nuo kaukolės nuvalyti minkšti audiniai, kaulai nubalinti, pridedamas apatinis žandikaulis.


Trofėjus, registruoja apžiūrai, medžioklės žinovė Jovita Bielskienė 867181122.
Draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius 868233011

Re: Naudinga informacija medžioklės klausimais.

by medziotojas » 2021-Mar-31 09:06

Gerbiami Kolegos!

Primename, kad:
1. Iki balandžio 5 d. AAD el. p. adresu info@aad.am.lt privalote pateikti Prašymus, dėl medžiojamųjų gyvūnų sumedžiojimo limitų, 2021/2022 m. medžioklės sezonui, nustatymo (MT 4 priedas). Limituojami tik briedis ir taurusis elnias.
2. Iki balandžio 20 d. AAD rajonų inspekcijoms privalote pateikti Medžiojamųjų gyvūnų išteklių panaudojimo, iki 2021 balandžio 15 d., ataskaita už 2020/2021 m. medžioklės sezoną (MT 11 priedas).
Taip pat informuojame, kad nuo balandžio 1 d., įsigalioja šie MT (draudžiantys!) punktai:
58.38. medžioti paukščius švininiais arba švino junginių turinčiais šratais;
58.39. medžioti kanopinius žvėris šratais ir grankulkėmis.
Taigi, jei kas dar (po 04-01 d.) susiruošite fazanų pamedžioti, švino turinčių šratų naudoti nebereikėtų, kaip ir betykojant šerniuko, (nuo gegužės - ir stirnino!) nereikėtų (užsimiršus?!) pyktelėti į jį grankulkėmis. Kitais atvejais gręsia "nemalonumai, per valdiškus namus" ...
Būkite sveiki ir saugūs. Nei plauko, nei tauko !
P. S. Aktuali MT redakcija yra čia: -

Re: Naudinga informacija medžioklės klausimais.

by Medzioklis1 » 2021-Mar-17 08:07

Tris kartus perskaičiau šį straipsnį taip ir nesupratau ar galima medžioti su 0,4 ar ne :beer:

Top