Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:) :( :D :lol: :ROFL: :cool: :Yahoo!: :x :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :o :shock: :crazy: %) :P :Rose: :Search: =@ :Bravo: :good: :bad: :sorry: :pardon: :beer: :no: :friends: O:-)
Rodyti daugiau šypsenėlių

BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra IŠJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS

Temos peržiūra

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: "Miško kenkėjai" - dvikojai

Re: "Miško kenkėjai" - dvikojai

Standartinė medziotojas » 2019-Rgp-28 12:50

Naujos "veislės grybai" sparčiai dygstantys mūsų miškuose ir pasirodę tik XXI amžiuje... :(
IMG_20190828_122828.jpg
IMG_20190828_122847.jpg
IMG_20190828_122850.jpg
IMG_20190828_122906.jpg
IMG_20190828_122908.jpg
IMG_20190828_122958.jpg
O čia kartais tarp jų pasitaikantys senoviniai
IMG_20190828_123052.jpg

Re: "Miško kenkėjai" - dvikojai

Standartinė medziotojas » 2018-Bal-07 11:41

Šylant orams su nerimu laukiama žolės gaisrų


BNS ir lrytas.lt inf.
2018-04-07


Sausus ir saulėtus orus ugniagesiai ir aplinkosaugininkai sutinka su nerimu: būtent tokiu oru padaugėja žolės degintojų.
Nors šiemet žolė dega rečiau ir mažiau, neišvengta skaudžių nelaimių, kai nuo žolės užsiliepsnojo gyvenamieji pastatai, o Molėtų rajone toks gaisras nusinešė žmogaus gyvybę. Žolės degintojams ar savo žemės neprižiūrintiems savininkams už sudegusius plotus gali būti skiriamos baudos, be to, tenka atlyginti gamtai padarytą žalą: ji gali siekti nuo šimto iki kelių tūkstančių eurų.

Šiemet gaisrų mažiau

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, palyginti su praėjusiais metais, šiemet gaisrų pievose kilo mažiau: į iškvietimus ugniagesiai iki trečiadienio vyko 759 kartus, pernai per tą patį laikotarpį – 881 kartą. Mažesnis ir išdegęs žolės plotas: 55,8 tūkst. arų, pernai jis siekė 79,1 tūkst. arų.
Kaip BNS sakė Aplinkos ministerijos Pranešimų priėmimo ir aplinkosauginių ekstremalių situacijų valdymo skyriaus vedėjas Gediminas Markauskas, tai iš dalies lemia oro sąlygos, todėl pasitaisius orams, saulei ir vėjui išdžiovinus pievas, nerimaujama, kad gaisrų gali kilti daugiau.
„Degintojams sutrukdė oras, bet va vakar viena diena buvo geresnė, šilta, gera buvo, tai iš karto gaisrininkai praneša, kad buvo septyniolika išvažiavimų. (...) Savaitgalį, matyt, gaisrininkai darbo turės per akis, tokia bent jau yra nuojauta“, – ketvirtadienį sakė G. Markauskas.
Anot jo, ilgainiui auga ir žmonių sąmoningumas, tačiau aplinkosaugininkas abejoja, ar įprotį deginti žolę artimiausiu metu pavyks išgyvendinti.
„Čia turi užaugti nauja karta. Tie, kurie yra, jiems gali kuolą ant galvos tašyti, išauklėti jų – nebeišauklėsi“, – kalbėjo aplinkosaugininkas.
Pasak jo, žolės gaisrų mažėja ir vykstant žemės grąžinimams: paprastai deginami apleisti plotai, nes žemės savininkas už sudegusią pievą gali būti nubaustas net ir tuo atveju, jei nėra įrodoma, kad būtent jis ją padegė.

Patys padega, patys kviečia ugniagesius

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per sausą žolę ugnis keliauja 25 kilometrų per valandą greičiu, tuo metu einančio žmogaus greitis siekia apie keturis kilometrus per valandą. Sparčiausiai dega aukšta ir sausa žolė, jos liepsnos gali pasiekti net dviejų–keturių metrų aukštį. Ligotiems žmonėms ypač pavojingi degančios žolės dūmai.
„Dažnai žmonės patys padega, o paskui kviečia gaisrininkus: gelbėkite, mano namai sudegs, nesuvaldo tos ugnies. Tada gaisrininkai skambina mums: atvažiuokite, patys „prisiduoda“ padegėjai“, – pasakojo G. Markauskas.
Šiemet aplinkosaugininkai nubaudė septynis padegėjus, tačiau bausmių gali sulaukti daugiau žemės savininkų, nes informacija apie sudegusius plotus perduodama Nacionalinei mokėjimo agentūrai, ji nustato savininką ir taiko jam finansines sankcijas.
Už žolės deginimą gresia administracinė atsakomybė. Už ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimą gali būti skiriama nuo 50 iki 300 eurų bauda, o įmonių vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.
Dar didesnės baudos gresia už durpynų ir durpingų pievų deginimą.
Pasak G. Markausko, už patį padegimo faktą suskaičiuojama 100 eurų siekianti žala gamtai, net jei išdegė nedidelis žemės lopinėlis. Už didesnius plotus, taip pat už saugomose teritorijose padegtą žolę, žala gamtai gali siekti ir iki kelių tūkstančių eurų.
Ugniagesių duomenimis, šiemet užfiksuoti du atvejai, kai nuo žolės nukentėjo žmonių turtas, vieno gaisro metu žuvo žmogus.
Kovo 20 dieną Vilniaus rajone, Klevinų kaime, degė keliems savininkams priklausantis medinis gyvenamasis namas, garažas ir ūkinis pastatas. Atvykus ugniagesiams, jie jau buvo apimti liepsnos, ugnis sunaikino visus pastatus.
Gaisro metu sudegė ir automobiliai „Opel Vectra“ ir „Toyota“, apdegė automobilis „Lada“. Išdegė apie 50 arų žolės. Nuo ugnies pareigūnams pavyko apsaugoti už 20 metrų esantį gyvenamąjį namą.
Pirminiais duomenimis, gaisras galėjo kilti ir dėl padegtos žolės.
Kovo 28 dieną Molėtų rajone, Kužų kaime, ugniagesiams pranešta apie degančią žolę, tačiau atvykus paaiškėjo, jog liepsnoja ne tik 20 hektarų pievos, bet ir rąstinis namas. Gaisravietę tvarkę ugniagesiai rado sudegusį žmogų. Šoką patyrusi moteris buvo išgabenta medikų.

Re: "Miško kenkėjai" - dvikojai

Standartinė medziotojas » 2018-Bal-07 09:47

Iš savaitgalio darbų sąrašo išbraukite žolės deginimą
dega.jpg
Artėjant savaitgaliui Lietuvos gyventojai jau skuba į sodus ir sodybas, kur laukia aibės pavasarinių darbų. Tuo tarpu aplinkosaugininkai primena, kad žolės deginimas daro didžiulę žalą atbundančiai gamtai. Ugniagesių duomenimis, šiemet Vilniaus regione jau išdegė 280 ha ploto žolės ir pievų, visoje šalyje išdegęs plotas siekia 541 ha. Degindami pernykštę augaliją, taip savo pievas ir laukus bando „tvarkyti“ gamtos netausojantys žmonės. Toks „tvarkymo“ būdas yra prigijęs ne visoje šalyje – kai kuriuose regionuose istoriškai jis siejamas su apsileidusio ūkininko įvaizdžiu.

Aplinkosaugininkai kreipiasi į visus gyventojus, kad niekas nepraeitų pro šalį pamatęs degančią žolę ir pasistengtų užgesinti ugnį. Nedideliame plote ją lengva užplakti šakomis ir užtrypti kojomis. Tokius gaisrus galima gesinti vandeniu arba smėliu. Matant, kad ugnies nepavyks pažaboti, reikia nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Ugnies nuniokoti laukai ir pievos – skaudus smūgis atbundančiai gamtai. Kiekviename deginamos pievos kvadratiniame metre žūsta daugybė vorų, vabzdžių, bestuburių. Ugnis nepagaili nei ant žemės perinčių paukščių lizdų su dėtimis, nei ežių, nei neršti keliaujančių varliagyvių. Nuo liepsnojančios žolės ji neretai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus. Tokie gaisrai kelia pavojų ir žmonių gyvybei bei sveikatai.

Per žolės gaisrus ir po jų padidėja oro tarša. Todėl Aplinkos oro apsaugos įstatymas draudžia deginti nenupjautus, nesugrėbtus ar kitaip nesurinktus augalus ar jų dalis. Už žolės deginimą gresia administracinė atsakomybė. Sausos žolės, kaip ir nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų, deginimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus užtraukia baudą nuo 30 iki 230 eurų, o juridinių asmenų vadovams ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų.

Padegėjui gali tekti atlyginti ir gamtai padarytą žalą. Ji apskaičiuojama pagal Žalos aplinkai, sunaikinus ar sužalojus gamtinius kraštovaizdžio kompleksus ir objektus, skaičiavimo metodiką. Tais atvejais, kai žolės gaisras išplinta į miškus ar saugomas teritorijas, skaičiuojant žalą taikomi atitinkami koeficientai, ir ji gali siekti tūkstančius eurų.


2018-04-06

Re: "Miško kenkėjai" - dvikojai

Standartinė medziotojas » 2018-Kov-29 10:57

Klausau radijo ir stebiuosi žmonių naivumu deginant žolę ... Namai sudegę, žmonių aukos, o kur dar sudegę gyvūnai :(

Re: "Miško kenkėjai" - dvikojai

Standartinė medziotojas » 2017-Gru-04 14:36

Praeitą savaitę dar nebuvo :x Parazitai atvežė ir išpylė slėnyje, nes kas ten darosi iš niekur nesimato :evil:
dvikojai.jpg

Re: "Miško kenkėjai" - dvikojai

Standartinė medziotojas » 2016-Rgs-22 17:29

Parazitai :x
IMG_20160922_155445.jpg

Re: "Miško kenkėjai" - dvikojai

Standartinė medziotojas » 2016-Bal-17 08:55

Ačiū dievui bokštas sveikas liko :x
IMG_4754.JPG

Re: "Miško kenkėjai" - dvikojai

Standartinė medziotojas » 2016-Bal-09 12:17

Vakar besėdint ir belaukiant kapliadančių, vėjas atpūtė degančios žolės kvapą. Jau sutemus pasimatė 2 pašvaistės :evil:
IMG_4725.JPG

Re: "Miško kenkėjai" - dvikojai

Standartinė medziotojas » 2016-Bal-08 16:00

Pernykštė žolė ir dūmų stulpas

2016 m. balandžio 5 d. LR AM Vilniaus regiono regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus rajono agentūros pareigūnai, vykdydami Vilniaus rajono Sudervės ir Zujūnų seniūnijų teritorijų apžiūrą, pastebėjo iš Lėčių kaimo į dangų kylančius dūmus. Pareigūnai operatyviai sureagavo ir nuvykę į Lėčių kaimą užfiksavo, kad pilietė G. D. degina biologines atliekas. Ši pilietė taipogi padegė netoliese augusią pernykštę žolę. Pareigūnai šiai pilietei surašė administracinės teisės pažeidimų protokolą, paskyrė administracinę baudą, taip pat jai teks atlyginti aplinkai padarytą žalą.

Piliečiams dar kartą norime priminti, kad deginti pernykštės žolės negalima. Už šią veiklą gresia administracinės baudos: piliečiams nuo dvidešimt aštuonių iki dviejų šitų trisdešimt vieno euro bauda, pareigūnams nuo penkiasdešimt septynių iki dviejų šimtų aštuoniasdešimt devynių eurų bauda.

Re: "Miško kenkėjai" - dvikojai

Standartinė medziotojas » 2016-Kov-29 16:02

Jaučiu savaitgalį ir pas save plotuose panašų vaizdą pamatysim :x

Re: "Miško kenkėjai" - dvikojai

Standartinė medziotojas » 2016-Kov-29 16:01

Pavasarinė bėda: ugniagesiai vos spėja gesinti degančias pievas

„Anykšta”
2016 m. kovo 29 d.
deganti-pieva-70827596.jpg
Antrąją Velykų dieną Anykščių rajone sudeginta net 930 arų pievų. Ugniagesiai gelbėtojai gesinti pievų važiavo tris kartus, o didžiausias gaisras buvo Anykščių seniūnijos Puodžių kaimo apylinkėse - išdegė net 700 arų pievos. Svėdasų seniūnijos Moliakalnio kaimo apylinkėse sudeginta 200 arų pievos, Viešintų seniūnijoje - 30 arų. Pirmąją Velykų dieną anykštėnai ilsėjosi, pievos nebuvo deginamos.

Re: "Miško kenkėjai" - dvikojai

Standartinė medziotojas » 2015-Bir-18 10:53

Re: "Miško kenkėjai" - dvikojai

Standartinė medziotojas » 2015-Bir-17 16:36

AKCIJA „STATYK AUTOMOBILĮ TVARKINGAI“
201506161.jpg
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Kauno RAAD Kaišiadorių rajono agentūros pareigūnai pasitelkę pagalbon policijos pareigūnus 2015 m. birželio 12 d. vykdė akciją "Statyk automobilį tvarkingai", kurios metu buvo tikrinama, kaip poilsiautojai ir žvejai stato savo transporto priemones prie Kauno marių. Patikrinimo metu nustatyti du vandens apsaugos reikalavimų pažeidimai, t.y. transporto priemonių savininkai buvo pastatę transporto priemones arčiau 25 metrus nuo vandens telkinio kranto. Buvo surašyti du administracinių teisės pažeidimų protokolai pagal LR ATPK 55 str. 1 d.

Re: "Miško kenkėjai" - dvikojai

Standartinė medziotojas » 2015-Bal-23 16:27

Šiukšlintojų neatgraso didėjančios baudos

kalvotoji.lt
2015.04.23

Telšių miškų urėdijos miškų apsaugos inžinierius Kostas Gulbis informavo, kad Žarėnų girininkijos Kereliškės kaime prie miško keliuko aptikta krūva įvairių statybinių atliekų ir įvairiausių dokumentų, ant kurių aiškiai įskaitomi įrašai.
siuksl.jpg
Žarėnų girininkas Vidas Bagdonas teigė, kad ši vieta labai populiari išpilti šiukšlėms, kurias tenka iškuopti miškininkams. Šį kartą išpilta apie 4 kub. metrai gipskartonio, elektros instaliacijos, pakavimo medžiagų ir kitokių statybinių atliekų. Tikėtina, kad tomis atliekomis atsikratė remontuojantys ar įrenginėjantys pastatus asmenys.
Šalia atliekų mėtėsi krūva sušlapusių dokumentų, kuriuos išdžiovinę pareigūnai sužinojo, kad tai projektų, vykdytų 2011-2012 metais Telšiuose (centrinio stadiono pirmo statybų etapo), Mažeikiuose (Muziejaus) ir Šiauliuose (P.Višinskio viešoji biblioteka) įvairūs brėžiniai. Kaip informavo K.Gulbis, apklausęs statybinių organizacijų vadovus, dirbusius minėtuose objektuose, nieko nesužinojo. Vienos statybinės įmonės jau bankrutavusios, kitos, nors ir laimėjusios konkursą, nedirbo, nes keitėsi savivaldybių, planavusių objektus renovuoti ar statyti, planai.
Vis tik krūva šiukšlių, tuo labiau parašais ir antspaudais patvirtintų dokumentų, iš dangaus nenukrito. Juos atvežė kažkuris projektavimo ar statybos įmonėje dirbęs darbuotojas.
Aplinkosaugininkai nuolat primena, kad atliekų turėtojai privalo rūšiuoti statybines atliekas jų susidarymo vietoje ir pristatyti Telšių regiono atliekų tvarkymo centrui. Tačiau neatsakingi žmonės renkasi lengviausią kelią: išmeta jas miškuose, pakelėse, šalia konteinerių arba kitose vietose.
Minimalūs žalos atlyginimo dydžiai jau daugiau nei metus galioja atliekų tvarkymo srityje. Už aplinkos teršimą nepavojingomis atliekomis baudžiama mažiausiai 500 litų (145 eurai). Atlyginti už aplinkai daromą žalą pavojingomis atliekomis tenka mažiausiai 1500 litų (434 eurai).

Re: "Miško kenkėjai" - dvikojai

Standartinė šatas » 2015-Bal-21 20:20

jei medziotojas, tada GAIDYS 84 KARTUS