Keturkojės aukos keliuose

Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:) :( :D :lol: :ROFL: :cool: :Yahoo!: :x :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :o :shock: :crazy: %) :P :Rose: :Search: =@ :Bravo: :good: :bad: :sorry: :pardon: :beer: :no: :friends: O:-)
Rodyti daugiau šypsenėlių

BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra IŠJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS

Temos peržiūra
   

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: Keturkojės aukos keliuose

Re: Keturkojės aukos keliuose

medziotojas » 2021-Lie-13 17:04

KELIAS.jpg

3 reisų ataskaita:


5 - ežiai
2 - kiaunės
1 - lapiukas
1 - barsukas
............
Vairuokit atsakingai !

Re: Keturkojės aukos keliuose

medziotojas » 2021-Lie-12 10:27

KELIAS.jpg
barsukas.jpgAtsargiai – gyvūnai keliuose ! Arba nepaskelbtas karas gyvūnams keliuoseŠitą straipsnį privertė parašyti šiandien, t.y. po Joninių nakties pamatytas numušto stirniuko vaizdas Vilniaus m. prieigose.
Jau beveik 9-tas mėnuo, kaip “maluosi” su autobusu po Šalčininkų ir Varėnos raj. vežiodamas keleivius.
Žiemą važiuojant buvo įdomu stebėti sniege paliktas žvėrių brydes, įgudusi medžiotojo akis greit atskirdavo, kur pėdsakus palikdavo žmogus, o kur buvo praeita žvėries. Žiemą teko kelis kartus sutikti Šalčininkų miesto priegose briedžius, apie matytas stirnas ir lapes, kiškius, tai nesuskaičiuoti ! O vat šernų tame krašte matyti neteko... Kelis kartus laukuose stebėjau elnius.
Pagal paliktas žvėrių brydes sniege, orientavausi kelyje, kur gali staiga į kelią netikėtai išbėgti laukinis gyvūnas, ten aišku greitį sulėtindavau ir akys „bėgiodavo“ po kelkraščius – o gal staiga į kelią iššoks žvėris ! Buvo keletą rimtų incidentų, kada galėjau tapti susidūrimo su žvėrimi dalyviu, bet, tfu... tfu... tfu... 3 kart nusispjauti per petį, to išvengiau.
Pagaliau atėjo pavasaris ir pradėjo ilgėti dienos, jau buvo galima iš toliau matyti žvėris laukuose.
Pastebėjau, ir dar kartą medžiotojo patirtis parodė, kad miško masyve susidurti su žvėrimi šansai minimalūs, didžiausia rizika – LAUKAI ! Ne kartą teko matyti, kaip laukuose, netoli kelkraščio stovi pvz. stirna ir dėl nesuprantamų priežąsčių metasi į kelio pusę, su jausmu, kad nori speciailiai žūti ! Mistika !
Buvo žiemą ir tokių momentų, kada sustikdavau rudąją šalikelėje, bet ta tik kelis kartus bandė „lenktyniauti“ su autobusu - kas greitesnis ! Kas gerai išmano žvėrių anatomiją, tai žino, kad žvėrių akys mato kitu kampu negu žmogus ir daleiskime kodėl „žvairys“ iššokęs į kelią bėga priešais automobilį mėtydamasis iš vieno kelkraščio į kitą, niekaip „nerasdamas“ progos iššokti į laukus ar mišką. O paaiškinimas labai paprastas – kadangi „žvairio“ akys šonuose, ir kada jis bėga priešais auto transporto priemonę, kurioje įjungtos DAR ir ilgosios šviesos, tai žvėrelis paprasčiausiai patenka į akinantį šviesos srautą ir nemato kelkraščio ! O tereikia tik mažmožio – persijungti iš ilgų šviesų į trumpasias ir sumažinus greitį ir padidinus atstumą tarp „persekiojamo“ žvėries ir automobilio, ir jis pamatęs kelkraštį sėkmingai nušoka nuo kelio. Berašydamas šį tekstą prisiminiau dar vieną nuotykį iš savo medžioklinės patirties. Važiuoju po palaukimo, jau sutemus, laimingas su sumedžiotu šernu bagažinėje laukų keliuku ir staiga priešais mašiną iššoka ožys, su kuriuo kontakto išvengiu ir ... Po kelių sekundžių smūgis į kairę automobilio pusę ! Pamatau tik per variklio dangtį skriejantį kito ožio siluetą ! Po velnių !!! Kas čia buvo ?! Sustoju ir lipu lauk. Ajopapa... Bamperis atsivėpęs ir sulaužytas, sparnas sulankstytas, lempa sudaužyta... Purtau galvą ir nesuprantu, kas čia įvyko ! Iš kur atsirado kitas ožys ?! Traukiu prožektorių ir einu žiūrėti kur tas nabagėlis sudaužęs man automobilį. O jis jau guli be gyvybės ženklų šalikelėje. Kraunu į bagažo skyrių šalia šerno ir važiuoju link medžiotojų namelio, kur jau manes laukia kolegos. Atvažiavus pasitinka kolegos ir su nuostaba žiūri į apgadintą automobilį ! Nieko nesakydamas, atidarau bagažinę ir rodau į avarijos kaltininką.
Vėliau be dorodami laimikius, aptarinėjome ir situaciją, į kurią patekau. O kiek pamenu buvo pats stirninų rujos įkarštis. Kitaip, kaip stirnino konkurento išvyjimas iš „savo plotų“, šitos situacijos kitaip paaiškinti negalima. „Senis“ ožys vijosi konkurentą ir visai nekreipė į aplinką dėmesio, todėl ir buvo šio incidento priežąstis.
Todėl noriu perspėti ir kitus – neužilgo stirninų ruja ir prasidės kova už „laisvas „mergas“, taip kad būkite atidūs keliuose !
Bet grįžtam vėl prie šių dienų realijų keliuose.
Atėjo pavasaris, jau ir šilta, atgijo gamta, sugrįžo paukštukai, žvėrys atsivedė palikuonis... Va čia ir “panevalniai“ (nenorom), kaip sakė mano močiutė, tapau kelių aukų statistu !
Važiuoju 4 vakarus ir grįžtu 4 rytus maršrutu Vilnius - Varėnos raj. – Vilnius. Atšilus orams pradėjau ankstyvais rytais matyti daugybę nakties metu suvažinėtų gyvūnų, pradedant paukštukais ir baigiant stirnomis. Vis šiltėjant orams, pradėjau matyti daugybę suvažinėtų ežių, kiaunių ir lapiukų, barsukų. Pastebėjau vieną tendenciją ir vietas kur tai dažniausiai matau. Ežiai ir kiaunės suvažinėjami daugiausiai gyvenviečių prieigose – viena iš tokių vietovių – Pirčiupiai, šalia paminklo Motinai. Ten vieną rytą suskaičiavau 3 “šviežius” lavonėlius !
Dar mane sukrėtė „vaizdzelis“ - vakarėjant ir važiuojant link Matuizų – matau kaip priešais suvinguriuoja tamsi mašina ir sustoja kelkraštyje. Privažiuoju, o ten ką tik juodas BMW X5 pervažiavo ežiui galinę kūno dalį, ir lėtai pravažiuodamas matau, kaip ežys kabindamas priekinėmis kojomis ir vilkdamas sutraiškytą galinę dalį, bando šliaužti į kelkraštį... Šiurpus vaizdas...
Kaip sakė gerb. Selemonas Paltanavičius, vairuotojas pamatęs kelyje plytą ją būtinai apvažiuos... Na, o ežys, kiaunė ir pan., NE PLYTA – galima ir sutraiškyti...
Vieną rytą jau grįžinėdamas į sostinę, už Trakų Vokės, ant tilto pamačiau gan nemažą maitą ! Privažiavus arčiau, pamačiau vidurį kelio neseniai suvažinėtą bebrą ! Ką jis veikė ant tilto, kai toks pylimas ir ten net žmogui užsiropšti būtu problematiška, belieka mįslė... Kelios pamainos atgal – neprivažiavus Trakų Vokės, matau kaip per kelią šmėstelį kažkokio gyvūno siluetas. Matau priešais sustojusį furgoną. Matyt kliudė. Mažinu greitį ir jau netoli iki furgono matau, kaip jis mirksi šviesomis. Už manes kolona „nekantrių“ važnyčiotojų naujomis mašinomis, tie vis bando lenkti „lėtą“ autobusą, tačiau pamatę šviesos signalus iš priekio, nelenkia. Privažiuoju arčiau ir matau po dešne kelio puse kaip ir stirną bėgančią kelkraščiu. Bet lėtai privažiavus arčiau pamatau besiblaškantį briedžio jauniklį. Na na, o kur vaikeli mamukė ? Dairausi aplink ir po kairei kelio pusei pamatau briedę, kuri karpydama ausimis seka savo atžalos laigymą šalia kelio. Kuo baigėsi jų kelionė kertant kelią nežinau.
Pradėjus vesti kelių aukų suvestines, pačiam tapo nejauku – kiek gi paukščių ir gyvūnų žūsta keliuose !? Pastebėjau, kad keliuose žūsta ir nemažai mažų paukščių ! Pačiam 2 kartus į autobuso priekį trenkėsi mažieji sparnuočiai.
Jeigu apie susidūrimus su stambiais gyvūnais dar yra vedama šiokia tokia statistika, tai apie smulkmę žūstančią keliuose, jokios statistikos niekur nerasime ...
Na ir finale – šį rašinį paskatino parašyti vaizdas pamatytas šį ankstų Joninių rytą – jau įsukant į Savanorių prosp. iš Galvės g. Šalikelėje pamačiau kažkokį gyvūno kūną. Pirma mintis iš tolo – vargšas katinėlis... Tačiau privažiavus arčiau, pamačiau gan ilgas kojas ir tik tada supratau, kad tai šių metų stirniukas, nepakliuvęs po šienapjovės dalgiu, tačiau sutraiškytas automobilio ...

P.s.
O šiandien, labai „simboliškas vaizdzelis“ – iškili pėsčiųjų perėja, o joje šviežiai sutraiškytas ežys ...P.s.s. Šiandien, t.y. 2021.07.12 d. 6.10 val. ir 14.45 val per stotį GOLD FM transliuojamos laidos "Prie vairo" ...

Tiesioginis eteris gyvai - http://goldfm.lt/live/


Gerb. vairuotojai !

Medžiotojai įspėja ir pataria - jau po truputį įsibėgėja stirnų rujos metas, kuris tęsiasi liepos - rugpjūčio mėn. Stirninai iš meilės pametę galvas ieško patelių, iš savo užimtų plotų veja konkurentus, todėl būkite budrūs keliuose !
Tačiau šiuo terminu apsiriboti ir būti budriems šiuo laikotarpiu neužtenka, nes jau rugpjūčio viduryje į rujos vietas patrauks elniai , o rugsėjį ir briedžiai. Ir tai tęsis iki spalio mėn. Sparčiai judame link ankstyvų sutemų ir vėlyvų rytų, kada šie žvėrys yra aktyviausi. Todėl medžiotojai pataria būti labai atidiems keliuose įpusėjus vasarai ir atėjus auksiniam rudeniui. Tai metas kada rujoja didiejį elninai žvėrys. Pasekmės susidūrus su šiais žvėrimis gali būti labai skaudžios !

Re: Keturkojės aukos keliuose

medziotojas » 2021-Lie-06 09:09

Nepasisekė kriuksiams perbėgti gelžkelio :(
sernai.jpg

Re: Keturkojės aukos keliuose

medziotojas » 2021-Lie-03 09:50

Na va, eilinis briedis po avarijos lupykloje :(

Re: Keturkojės aukos keliuose

medziotojas » 2021-Kov-25 16:29

Selemonas Paltanavičius apie į kelią išbėgančių laukinių gyvūnų pavojų: atsakomybę turi prisiimti patys vairuotojai, o ne kaltinti gamtąSpecialus projektas „Brangink gyvybę“
2021 m. kovo 25 d.
delfi.lt


Ne tik rudenį, bet ir pavasarį vis dažniau galime pamatyti miškingose vietovėse ar šalia kelio lūkuriuojančius ir važiuojamąją kelio dalį ketinančius kirsti laukinius gyvūnus. Tačiau dėl vairuotojų neapdairumo ir žinių stokos, iš po žiemos miego prabudę žvėrys tampa skaudžių avarijų priežastimi. Apie gyvūnų elgesį pavasarį, didžiausias vairuotojų klaidas ir kaip reikėtų elgtis, kelyje pastebėjus laukinį žvėrį, pasakoja gamtininkas Selemonas Paltanavičius.
Kaip teigia S. Paltanavičius, Lietuvoje pavasarinį laukinių gyvūnų aktyvų judėjimą vadinti migracija nėra visiškai teisinga. Pasak jo, tai, veikiau, galima būtų įvardinti kaip persikraustymą iš vienos vietos į kitą.
„Dabar didelė dalis gyvūnų iš savo žiemos buveinių traukia link pelkynų, miško pakraščių, pievų, kuriose pavasarį jiems atsiranda naujo maisto. Visą žiemą maitinęsi grubiu, šakaliniu maistu, žvėrys ieško žolelių, žolių lapų. Tad visą šį pavasarinį judėjimą galima sieti su maisto ir naujos gyvenamosios vietos paieškomis“, – pasakoja gamtininkas.
Tačiau gyvūnams, norintiems pasiekti geresnius maitinimosi plotus, neretu atveju tenka kirsti važiuojamąją kelio dalį, todėl, kaip teigia S. Paltanavičius, jiems iškyla reali grėsmė būti partrenktiems.
„Dienos metu laukiniai žvėrys dažniausiai ilsisi, o judėti pradeda ankstyvą rytą, pavakarę ar net naktį. Kadangi gyvūnai juda tamsiuoju paros metu, vairuotojai, važiuodami pro miškingas vietas, jau turėtų natūraliai žinoti, kad kelyje gali pasirodyti netikėta „kliūtis“. Negano to, iš po žiemos miego pabudęs gyvūnas vis dar sunkiai orientuojasi aplinkoje, nepilnai veikia jo fiziologiniai procesais, todėl jis tampa ypač pažeidžiamas“, – sako pašnekovas.
Tad pirmiausia, kaip sako S. Paltanavičius, siekiant išvengti susidūrimo su žvėrimis, vairuotojai turėtų vadovautis sveiku protu: stebėti apie laukinius gyvūnus įspėjančius ženklus bei važiuoti saugiu greičiu.
„Automobilį vairuoja žmogus, kuris yra sąmoninga, mąstanti gyvybės forma, todėl būtent jo, o ne gyvūno veiksmai tokiose situacijose yra svarbiausi. Gyvūnas juk niekada nėra vairavęs transporto priemonės, jis nesupranta, kas tai, kokiu greičiu ji važiuoja: ar tai yra priešas, ar draugas. Todėl svarbiausia, keliaujant užmiesčiu, yra važiuoti ne leistinu, bet saugiu greičiu, o pastebėjus ženklą, įspėjantį apie laukinius žvėris, ne tik stebėti kelią, bet ir šalikeles“, – aiškina gamtininkas.
„Nereikia pamiršti ir to, kad šiuo metų laiku laukiniai žvėrys vis dar yra su žieminiais kailiais, kurie yra tamsiai rudi arba pilki, tad jei gyvūnas yra neatsigręžęs ir nežiūri tiesiai į automobilį, t. y., jo akys neatspindi šviesos, tai jį pamatyti tamsoje tampa dar sunkiau“, – priduria S. Paltanavičius. Deja, gamtininko teigimu, pamatę prie kelio stovinti žvėrį, dalis vairuotojų nesivargina mažinti greičio, o verčiau pradeda signalizuoti ilgosiomis šviesomis ir garso signalu. Tačiau, anot S. Paltanavičiaus, tai yra didžiausia klaida, kuri gali sukelti visiškai priešingą, nei norima, laukinio gyvūno reakciją.
„Pamatęs artėjančias šviesas ir išgirdęs didelį garsą, gyvūnas pasimeta, nežino, ką daryti, tampa neprognozuojamas ir vietoje to, kad nubėgtų atgal į mišką ar pievą, šoka po automobilio ratais“, – aiškina pašnekovas.
Jei patekote į tokią situaciją, kad ant kelio ar šalia jo pastebėjote gyvūną, S. Paltanavičius teigia, jog pirmiausia reikėtų sumažinti greitį iki tokio, kad bet kada galima būtų sustoti, ir tuomet pamažu bandyti apvažiuoti žvėrį arba palaukti, kol šis pasišalins nuo kelio.
„Jokiu būdu nereikėtų bandyti kažkaip nuvyti gyvūno. Jei jis šalia ar ant kelio, tai 30 km/val. ar mažesniu greičiu reikėtų jį tiesiog apvažiuoti. Jei tokios galimybės nėra, tuomet įsijunkite avarines šviesas, pasistatykite apie kliūtį įspėjanti trikampį ir palaukite, kol gyvūnas nueis nuo kelio“, – aiškina S. Paltanavičius.
Visgi, jei susidūrimo išvengti nepavyko, gamtininkas sako, kad nereikėtų bandyti nuo kelio patraukti didelio laukinio žvėries, o vėlgi – pasirūpinti įspėjamaisiais signalais kitoms transporto priemonėms bei skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.
„Pranešus apie nelaimę, bendrojo pagalbos numerio specialistai informaciją, priklausomai nuo situacijos, perduos atitinkamoms institucijoms, t. y., tos vietovės medžiotojų būreliui, gyvūnų globos organizacijoms ar gamtos apsaugos tarnyboms“, – aiškina pašnekovas.
Gamtininkas sako, kad kiekvieno gyvūno gyvybė yra vienodai svarbi, todėl vairuotojams būtina priminti ir apie kitus, mažesnius, ant kelio pasirodyti galinčius gyvūnus: varles, ežius, kiškius.
„Susidūrimai su tokiais gyvūnais nepadaro žalos automobiliui ar jo važiuojantiems žmonėms, todėl apie juos yra kalbama kur kas mažiau. Tačiau yra padaroma didelė žala gamtai. Pavyzdžiui, iki Velykų tikrai prasidės varlių, kurios keliaus neršti, migracija. Jos pilnos ikrų, todėl juda labai lėtai, o pajutusios vibraciją ant kelio, tiesiog sustingsta. Žinoma, visų mažųjų gyvūnų neišsaugosime, tačiau būdami žmonėmis, turime rūpintis jais, nes ne patys gyvūnai, o mes esame atsakingi už jų gyvybes ir saugumą“, – teigia S. Paltanavičius.Informacija parengta bendradarbiaujant su VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Re: Keturkojės aukos keliuose

medziotojas » 2021-Kov-05 01:16

Panevėžio rajone „Volkswagen“ susidūrė su elniu


Tomo Markelevičiaus
Šaltinis: 15min


Ketvirtadienio vakarą Panevėžio rajone įvyko elnio ir automobilio susidūrimas. Jo metu žmonės rimčiau nenukentėjo, tačiau gyvūnas buvo smarkiai sužeistas. Incidentas įvyko kelyje Šiauliai–Panevėžys. Panevėžio link važiavęs „Volkswagen“ vairuotojas susidūrė su staiga į kelią išbėgusiu elniu. Vairuotojo pusės kampu kliudytas gyvūnas persirito per automobilio stogą ir liko gulėti šalikelėje. Automobilio vairuotojui pavyko suvaldyti transporto priemonę ir išlaikyti ją ant kelio. Per avariją automobiliu važiavę du žmonės rimtų sužalojimų išvengė. Keleivė nenukentėjo visai, o vairuotojui dūžtantis stiklas supjaustė ranką. Tačiau vyras medikų pagalbos neprašė.
Per avariją smarkiai sužeistą maždaug septynerių metų amžiaus elnią atvykusiems medžiotojams teko nušauti.
Nuomotas „Volkswagen“ po avarijos buvo išgabentas techninės pagalbos automobiliu.

Re: Keturkojės aukos keliuose

medziotojas » 2021-Sau-08 14:14

Pagausėjus autoįvykių su laukiniais gyvūnais, aplinkosaugininkai primena važiuoti lėčiauData
2021 01 08


Žiemos laikotarpiu laukiniai gyvūnai dažniau iššoka į kelią ir atsitrenkia į automobilius, todėl Aplinkos apsaugos departamentas primena gyventojams būti budriems keliuose, saugoti save ir laukinius gyvūnus.

Viena priežasčių, kodėl autoįvykių su laukiniais gyvūnais pagausėja žiemą, yra druska barstomi keliai. Natūralioje gamtoje žvėrys gauna mažai mikroelementų, kurių druskoje gausu, todėl gyvūnai dažniau patraukia kelių ir pakelių link ir druską laižo.

2020 m. spalio–gruodžio mėn. Pranešimų priėmimo tarnyba gavo daugiau pranešimų apie autoįvykius su laukiniais gyvūnais (spalį – 686, lapkritį – 674, gruodį – 534 pranešimus). Didžiausias pranešimų skaičius apie autoįvykius su laukiniais gyvūnais išlieka 2020 m. gegužės mėnesį – 998. Tačiau žiemą, esant prastesniam matomumui ir ilgesniam tamsiam laikotarpiui, labai svarbu nepamiršti, kad grėsmė kelyje susidurti su laukiniu gyvūnu išauga.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pataria: pastebėję laukinį gyvūną ant kelio arba šalia jo, sumažinkite greitį ir naudokite garsinį signalą. Transporto priemonę valdykite kuo švelniau ir tolygiau. Bet koks staigus judesys pedalu ar vairu automobilį gali padaryti nestabilų. Tuomet galite prarasti jo kontrolę ir kelionę baigti griovyje, nors gyvūnas ir nekels grėsmės. Svarbiausia – temstant ir naktį važiuokite lėčiau, vairuokite atidžiai, išlikite budrūs, ypač važiuodami miškingomis vietomis.

Jei per susidūrimą laukinis gyvūnas sužeidžiamas ar nugaišta, vairuotojas privalo apie tai pranešti bendruoju pagalbos centro telefonu 112. Jeigu kliudėte ar sužeidėte miško žvėrį, svarbiausia būti atsargiems, tik įvertinus, kad gyvūnas nebegali jūsų sužeisti ir trukdo eismui, galite jį patraukti šalikelėn. Tokiais atvejais specialistai susisiekia su to rajono medžioklės plotų valdytojais – medžiotojų būreliu arba klubu. Būtent medžiotojams, kaip reglamentuoja Medžioklės įstatymas, perduodamas partrenktas gyvūnas.

Re: Keturkojės aukos keliuose

medziotojas » 2020-Rgs-14 11:52

Praėjusią savaitę į autoįvykius pakliuvo gerokai daugiau gyvūnų


Data
2020 09 14


Rugsėjo 7–13 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimų skyrius apie galimus pažeidimus gavo 359 pranešimus.

Pranešimų priėmimo skyriaus darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 29 kartus, apie medžioklės – 13. Dėl atliekų deginimo kreiptasi 31 kartą, netinkamo atliekų tvarkymo – 21, nuotekų – 22, vandens taršos – 14, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 7, vandens transporto priemonių – 3, oro taršos – 11, neteisėtų kirtimų – 6 kartus.

Apie į autoįvykius pakliuvusius laukinius gyvūnus pranešta 127 kartus, dėl kitų įvykių su laukiniais gyvūnais kreiptasi 60 kartų (ankstesnę savaitę tokių pranešimų buvo 84 ir 45).

Reaguodami į pranešimus apie galimus pažeidimus aplinkosaugos pareigūnai ne darbo metu patikrinti informacijos vyko 46 kartus.

Apie žvejybos pranešimus buvo pranešta 14 kartų (11 pasitvirtino). 7 kartus buvo pranešta apie medžioklės pažeidimus – visi pranešimai pasitvirtino. Apie nuotekų ir vandens taršą buvo gauti 9 pranešimai (pasitvirtino 8). Gauti 1 pranešimas dėl pakrantės apsaugos juostų pažeidimų ir 1 dėl vandens transporto priemonių – abu pranešimai nepasitvirtino. Dėl atliekų deginimo kreiptasi 9 kartus – nepasitvirtino 5.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

Re: Keturkojės aukos keliuose

medziotojas » 2020-Bir-24 22:42

Kelią BMW pastojo stirna, sužeisti du žmonės


Šaltinis: 15min


Trečiadienio vakarą Rokiškio rajone į kelią iššokusi stirna sukėlė avariją. Sužeisti du žmonės.
Bendrasis pagalbos centras pranešimą apie nelaimę gavo 20.36 val. Kaip paaiškėjo, Kamajų seniūnijoje, prie Kremesiškių kaimo, į kelią priešais važiuojantį automobilį BMW iššoko stirna. Vairuotojas, mėgindamas išvengti susidūrimo su gyvūnu, nuvažiavo nuo kelio. Automobilis trenkėsi į medį. Pirminiais duomenimis įvykio metu nukentėjo du žmonės.

Re: Keturkojės aukos keliuose

medziotojas » 2020-Bir-20 07:40

Panevėžio rajone girtas „Fiat“ vairuotojas susidūrė su stirnaTomas Markelevičius GAZAS žurnalistas
Šaltinis: 15min


Šeštadienį paryčiais Panevėžio rajone į avariją pateko girtas vairuotojas. Jam nustatytas vidutinis girtumas. Incidentas įvyko kelyje Panevėžys-Kupiškis. Panevėžio link važiavęs „Fiat“ vairuotojas parbloškė į kelią išbėgusią stirną. Tačiau po smūgio vyras nuvažiavo toliau. Visgi už kelių kilometrų „Fiat“ sustojo. Stovintį automobilį suskaldytu priekiniu stiklu pastebėjo šiame kelyje patruliavę policijos pareigūnai. Praktiškai tuo pačiu metu juos pasiekė ir kito eismo dalyvio pranešimas apie ant kelio gulinčią stirną.
„Fiat“ vairuotojas prisipažino vairavęs ir partrenkęs į kelią išbėgusį gyvūną. Netrukus paaiškėjo, kad asmuo yra neblaivus ir neturi teisės vairuoti. Alkoholio matuokliu pažeidėjui nustatytas 2,18 promilės girtumas. Vyras aiškino, kad šventė savo gimtadienį.
Įtariamasis buvo sulaikytas ir už grotų dabar turės praleisti iki dviejų parų. Vėliau jo laukia baudžiamoji byla už vairavimą išgėrus. Teismas taip pat gali konfiskuoti ir pažeidimo padarymo priemone tapusį apdaužytą „Fiat“. Automobilis išgabentas į policijos sulaikytų transporto priemonių saugojimo aikštelę.

Re: Keturkojės aukos keliuose

medziotojas » 2020-Bir-20 07:38

Viena skaudžiausių paros avarijų – Velžių kaime VW susidūrė su briedžiu: gyvūnui amen15min
Šaltinis: LKPT 140


Birželio 18-ąją, ketvirtadienį, pirminiais LKPT duomenimis, Radviliškio rajone, Velžių kaimo teritorijoje, magistraliniame kelyje A9 Panevėžys–Šiauliai, susidūrimo su į kelią tiesiame ruože įbėgusiu laukiniu gyvūnu neišvengė automobilio „VW Passat“ 33 metų vairuotojas. Nukentėjo vairuotojas ir du keleiviai, 22-ejų mergina ir 23-ejų vaikinas. Briedis nugaišo.

Re: Keturkojės aukos keliuose

medziotojas » 2020-Bir-03 14:14

Sumažėjo į autoįvykius pakliuvusių laukinių gyvūnų


aad.lrv.lt

Sumažėjo į autoįvykius pakliuvusių laukinių gyvūnų – per savaitę apie tai pranešta 192 kartus (gegužės 18–24 d. tokių pranešimų buvo 252), dėl įvykių su laukiniais gyvūnais kreiptasi 96 kartus.

Re: Keturkojės aukos keliuose

medziotojas » 2020-Geg-18 20:37

Matyt pandemija paveikė ir gyvūnus, jie mažiau trikdomi miškuose, todėl ir avarijų mažiau


Praėjusią savaitę į autoįvykius pateko mažiau laukinių gyvūnų

Data
2020 05 18


Gegužės 11–17 d. Aplinkos apsaugos departamentas dėl galimos žalos gamtai gavo 463 pranešimus (242 pranešimais mažiau nei ankstesnę savaitę). Svarbu tai, kad šiuo laikotarpiu ir į autoįvykius pakliuvusių laukinių gyvūnų trečdaliu mažiau.

Gegužės 11–17 d. Pranešimų priėmimo skyriaus darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 44 kartus, apie medžioklės – 10. Dėl atliekų deginimo kreiptasi 13 kartų, netinkamo atliekų tvarkymo – 32, nuotekų – 17, vandens taršos – 12, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 14, oro taršos – 5, neteisėtų kirtimų – 10, įvykių su gyvūnais – 89 kartus. Be to, praėjusią savaitę apie autoįvykius, į kuriuos pakliuvo laukiniai gyvūnai, gauta 180 pranešimų (gegužės 4–10 d. jų buvo 282).

Aplinkos apsaugos gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai išžvalgė 128 teritorijas, darbo metu į įvykio vietą vyko 77 kartus, ne darbo metu – 34 kartus. Taip pat buvo surengti 34 reidai.

Gegužės 15-ąją vieno reido metu Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, norėdami nustatyti asmenis, neteisėtai žvejojančius Nemune ties Merkine, Varėnos r., pasaloje laukė beveik visą naktį. Apie 3 val. nakties sulaikyti du pažeidėjai, Nemune žvejoję draudžiamu ne mėgėjų žvejybos įrankiu – plukdomuoju tinklu. Už pažeidimą asmenims gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų, be to, jie neteko žvejyboje naudotos medinės valties.

Re: Keturkojės aukos keliuose

medziotojas » 2020-Bal-20 20:46

Pareigūnai prašo vairuotojų atidumo: daugėja autoįvykių su laukiniais gyvūnaisData
2020 04 20


Balandžio 13–19 d. Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimų skyrius gavo 315 pranešimų apie galimus pažeidimus, o pareigūnai išžvalgė 110 teritorijų, esančių vandens telkinių pakrantėse, parkuose, miškingose vietovėse, pramoninėse miestų teritorijose.

Iš viso šiuo laikotarpiu AAD pareigūnai darbo metu į įvykio vietą vyko 64 kartus, ne darbo metu – 31 kartą. Taip pat buvo surengta 50 reidų. Kitaip nei praėjusią savaitę, karantino tvarkos pažeidimų pareigūnai neužfiksavo.

Šią savaitę žmonės informavo apie žvejybos ir medžioklės pažeidimus (32 ir 21), atliekų deginimą (24) ir netinkamą atliekų tvarkymą (30), nuotekas (18) ir vandens taršą (8), pakrantės apsaugos juostų pažeidimus (11), oro taršą (13), neteisėtus kirtimus (10), nukeltus gandralizdžius (3), įvykius su gyvūnais (31).

Kadangi šią savaitę apie autoįvykius, į kuriuos pateko laukiniai gyvūnai, buvo pranešta 102 kartus, AAD primena, kad, transporto priemone partrenkus bet kokį laukinį gyvūną (nepriklausomai nuo jo dydžio ir nuo to, ar jis vis dar gyvas, ar ne), reikia informuoti AAD telefonu 8 5 273 2995 arba skubios pagalbos tarnybų telefonu 112. Paskambinus svarbu kuo tiksliau nurodyti įvykio vietą ir apibūdinti gyvūno būklę.

Įvertinęs gautą informaciją, AAD specialistas sprendžia, kam perduoti pranešimą.

Jei medžiojamasis laukinis gyvūnas susidūrė su transporto priemone medžioklės ploto vienete, gaišeną utilizuoja arba gyvūno kančias nutraukia iškviesti konkretaus medžioklės ploto naudotojai.
Jei laukinis gyvūnas susidūrė su transporto priemone ne medžioklės ploto vienete ir yra dar gyvas, pranešama Gyvūnų globėjų asociacijai, kuri atvykusi turi įvertinti, ar nutraukti gyvūno kančias, ar išvežti jį gydyti.
Jei laukinis gyvūnas susidūrė su transporto priemone miesto teritorijoje ir yra nebegyvas, juo pasirūpinti kviečiami tos įmonės specialistai, su kuriais savivaldybės turi sudariusios sutartis.
Svarbu žinoti, kad vairuotojas negali pasiimti partrenkto laukinio gyvūno, kitaip gresia administracinė atsakomybė – įspėjimas arba 30–90 eurų bauda. Vis dėlto jei partrenktas laukinis gyvūnas trukdo eismui, jį galima patraukti į šalikelę, kol atvyks specialistai.

Re: Keturkojės aukos keliuose

medziotojas » 2020-Kov-05 09:58

Beveik 8 tūkst. pranešimų apie transporto priemonių susidūrimus su laukiniu gyvūnu


Data
2020 03 04


2019 m. Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) gavo 7833 pranešimus apie eismo įvykius transporto priemonei susidūrus su laukiniu gyvūnu.

Dažniausiai apie tokius susidūrimus pranešta Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių regionų teritorijose. Taip pat pastebima, kad daugiausiai į kelią išbėgančių bei su transporto priemone susiduriančių gyvūnų yra elniniai (stirnos, elniai, briedžiai).

AAD primena, kad transporto priemone partrenkus bet kokį laukinį gyvūną (nepriklausomai nuo jo dydžio ir nuo to, ar jis vis dar gyvas ar ne), reikia informuoti AAD telefonu 8 5 273 2995 arba pateikti informaciją skubios pagalbos tarnybų telefonu 112. Tai galima padaryti bet kuriuo paros metu. Teikiant informaciją reikia nurodyti kiek įmanoma tikslesnę vietą ir apibūdinti gyvūno būklę.

Savo ruožtu, gavęs informaciją AAD specialistas priima sprendimą, kam perduoti informaciją.

Jei medžiojamieji laukiniai gyvūnai susidūrė su transporto priemone medžioklės ploto vienete, gaišenos utilizavimui arba gyvūno kančių nutraukimui kviečiami konkretaus medžioklės ploto naudotojai.
Jei laukinis gyvūnas susidūrė su transporto priemone ne medžioklės ploto vienete ir yra dar gyvas, tuomet pranešama Gyvūnų globėjų asociacijai, kuri atvykusi turi įvertinti, ar nutraukti gyvūno kančias ar pasirūpinti juo ir išvežti gydymui.
Jei laukinis gyvūnas susidūrė su transporto priemone miesto teritorijoje ir yra jau nebegyvas, juo pasirūpinti kviečiami tos įmonės specialistai, su kuriais savivaldybės turi sudariusios sutartis.
Taip pat primename, kad vairuotojas, partrenkęs žvėrį, niekada negali pasiimti numušto laukinio gyvūno, nes už tai gresia administracinė atsakomybė – įspėjimas arba baudą nuo 30 iki 90 eurų. Tačiau jei partrenktas laukinis gyvūnas trukdo eismui, jį galima patraukti į šalikelę, kol atvyks specialistai.

Į viršų