Pasakykit kokia bus žiema - ar šalta, ar ...

Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:) :( :D :lol: :ROFL: :cool: :Yahoo!: :x :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :o :shock: :crazy: %) :P :Rose: :Search: =@ :Bravo: :good: :bad: :sorry: :pardon: :beer: :no: :friends: O:-)
Rodyti daugiau šypsenėlių

BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra IŠJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS

Temos peržiūra
   

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: Pasakykit kokia bus žiema - ar šalta, ar ...

Re: Pasakykit kokia bus žiema - ar šalta, ar ...

medziotojas » 2020-Sau-22 05:57

Lietuvoje to nebuvo nuo 1961 metų – meteorologai aptiko unikalų atvejį


meteo.lt
2020-01-21

„Per visus metus – nė vieno neigiamo dešimtadienio!“, – praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. Anot specialistų, išanalizuoti meteorologiniai duomenys atkleidė įdomų faktą – nuo praėjusių metų vasario iki šių metų sausio pabaigos (tikėtina, kad ir iki vasario) nebuvo nė vieno dešimtadienio su neigiama vidutine šio laikotarpio oro temperatūra. „Tai pirmas toks atvejis nuo 1961 metų! Panaši situacija buvo susiklosčiusi ir 1974 m., tačiau tų metų vasarį, kovą ir gruodį būta po vieną dešimtadienį su silpnai neigiama vidutine temperatūra. O visai neseniai, 2017-2018 metais, priešingai, nuo lapkričio vidurio iki kovo pabaigos, beveik visi šešių mėnesių dešimtadieniai buvo šalti ar net ekstremaliai šalti! Visgi visus šalčiausių dešimtadienių rekordus sumušė 1987-ųjų sausis ir kovas, atitinkamai su -18,2 ir -12,2 laipsnių Celsijaus vidutinė tų laikotarpių oro temperatūra. Tuomet neigiamas nuokrypis nuo normos siekė net 11–16 laipsnių!“, – feisbuke pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. Lietuvos hidroemteorologijos tarnyba praneša apie artimiausių parų orus, kurie, anot sinoptikų, bus ypatingi – lietų kei šlapdriba ir sniegas, griaudės perkūnija, pūs gūsingas vėjas. Trečiadienio naktį debesuota. Daug kur lietus. Vėjas vakarų, 9–14 m/s, vietomis gūsiai 15–17 m/s. Žemiausia temperatūra 1–6 laipsniai šilumos. Taip pat skaitykite: Norvegijoje užfiksuotas grėsmingas reiškinys, kurio nebuvo 30 metų Klimatologas prakalbo apie neregėtas anomalijas Lietuvoje: teks priprasti Klimatologo žvilgsnis į likusią žiemą: kalbama, kad šįmet jos nebus Dieną debesuota su pragiedruliais. Daugelyje rajonų, daugiausia rytiniuose, lietų keis šlapdriba, kai kur gali sugriaudėti perkūnija. Vėjas šiaurės vakarų, 9–14 m/s, daug kur gūsiai 15–19 m/s. Aukščiausia temperatūra 2–6 laipsniai šilumos.

Re: Pasakykit kokia bus žiema - ar šalta, ar ...

medziotojas » 2020-Sau-10 16:24

Klimatologas pranešė, kada į Lietuvą ateis žiemos šalčiai
Doc. Gintautas Stankūnavičius, VU Hidrologijos ir klimatologijos katedra
2020-01-10
lrytas.lt
Greitai kalendorinės žiemos vidurys. Klimatiniu viduržiemiu Lietuvoje laikomas trečias sausio dešimtadienis, nes pusė kovo mėnesio taip pat priklauso žiemos sezonui. Tiesa, orai vis dar primena vėlyvą rudenį, pragiedrėjus ir išlindus saulei – ankstyvą pavasarį.


Kada į Lietuvą ateis žiema?


Dėl stiprių vakarų krypties vėjų Šiaurės Atlante maksimalus kritulių kiekis vėl laukiamas priešvėjiniuose Skandinavijos kalnų šlaituose – iki 150-250 mm per savaitę Vakarų Norvegijoje. Tikėtina, kad pavasarį ir vasaros pradžioje tai labai padidins Norvegijos hidroelektrinių pagaminamos energijos kiekį. Didesnis nei įprasta kritulių kiekis laukiamas beveik visoje Šiaurės ir Šiaurės vakarų Europoje. Laukiama, kad vakarinėje Lietuvos dalyje per ateinančią savaitę iškris beveik mėnesio kritulių norma, o kitur apie 10–20 mm. Daugiausia tai bus lietus. Šiandien per pietinę Skandinavijos dalį, per Latviją ir Lietuvą slinks aktyvus ciklonas, kurio šalto ir okliuzijos frontų zonose iškris nuo 10 iki 30 mm kritulių. Daugiausia kritulių bus vakare ir naktį, o maksimalus kiekis laukiamas šiaurės vakarinėje Lietuvos dalyje. Ryt ryte slėgis sparčiai augs ir kritulių zona bus nustumta toliau į rytus. Sekmadienį vėl sustiprės pietvakarių krypties vėjas, ypač pajūryje, iki 15–17 m/s. Pajūryje vėjuota ir šilta išliks visą kitą savaitę. Šilta bus ir likusioje Lietuvos dalyje, tik susilpnėjus vėjui ir prasigiedrijus vietomis galima neigiama oro temperatūra, o keliuose gali formuotis plikledis. 16 nuotr.Gilūs žiemos šalčiai yra vis retesnis reiškinys mūsų šalyje. O kada į Lietuvą ateis žiemiški orai? Tiek Europos (ECMWF), tiek JAV (NCEP) prognozių centrų duomenimis žymesnio atvėsimo reiktų laukti tik trečiąjį sausio dešimtadienį.


Europoje


Neįprastai šilti orai Vidurio ir Šiaurės Europoje, bei beveik visoje šiaurinėje Eurazijos dalyje, susidarė dėl labai gilių ir aktyvių ciklonų veiklos Šiaurės Atlante. Jų trajektorijos tęsiasi iki pat Centrinės Arkties. Šie ciklonai dėl savo didelio ploto ir stipraus sukimosi momento nuo Atlanto perneša stambias jūrinės kilmės oro porcijas į Europą ir, perlipę Uralo kalnus, keliauja toliau į šiaurinę Azijos dalį. Toks greitai judantis oras virš Europos nespėja prarasti savo pagrindinių terminių ir drėgmės savybių, o virš Azijos, nors ir stipriai atvėsęs, jis vis dar 15–20 °C šiltesnis už normą. Pavyzdžiui, Krasnojarsko krašto šiaurinėje dalyje ir Jakutijoje šiomis dienomis minimali oro temperatūra tik -20 – -25 °C, o maksimali apie -12 – -17 °C. Tiesa, Viduržemio jūros regione ir kai kur Pietų Azijoje pirmąjį sausio dešimtadienį buvo šalčiau nei įprasta. Dėl neįprastai šiltų orų Europoje, jos vidinėse (Baltija, Juodoji) ir išorinėse (Šiaurės, Norvegų) jūrose vanduo anomaliai šiltas – apie 1–4 °C. Dėl stiprių vakarų vėjų rytinėje Baltijos dalyje vandens temperatūra vis dar +6 – +7 °C, Juodojoje jūroje +10 – +12 °C. Šilčiausias vanduo vis vien išlieka Viduržemio jūroje (iki 18.5–18.7 °C) ties Izraelio bei Libijos pakrantėmis. Šiltesnis nei įprasta vanduo taip pat laikosi Karibų jūroje, Meksikos įlankoje ir kai kuriose tropinėse vandenynų akvatorijose. Europos sektoriuje ir toliau numatomas ryškus slėgio centrų bipolis: labai žemo slėgio zona Islandijos ir Barenco jūros rajonuose ir aukšto slėgio juosta ištįsusi nuo Azorų salų iki Kaspijos jūros. Toks atmosferos slėgio pasiskirstymas išlieka palankus jūrinės kilmės oro masių pernašai iš Šiaurės Atlanto į šiaurinę Eurazijos dalį. Stipriausia šilumos anomalija per kitą savaitę numatoma šiaurinėje Rusijos dalyje, Archangelsko, Komių ir Permės srityse, iki +8 °C, o mažiausia – Viduržemio jūros salose (apie -1 – +1 °C).


Pasaulyje


Ypač kontrastingi orai dabar laikosi Šiaurės Amerikoje. Žemyno rytuose ir pietryčiuose labai šilta, ten net nakties oro temperatūra kai kuriose JAV valstijose (Teksasas, Luiziana, Misisipė, Alabama, Florida ir kt.) dabar viršija +15 °C (Floridoje virš +20 °C), o toliau į šiaurę esančiose valstijose foninės temperatūros diapazonas +5 – +12 °C. Taip yra dėl jūrinio tropinio oro, atkeliavusio nuo Meksikos įlankos akvatorijos. Vakarinėje ir centrinėje žemyno dalyje dėl arktinės kilmės anticiklono įsiveržimo anomaliai šalta: pietinėse Kanados provincijų, Albertos, Saskačevano ir Manotobos, dalyse minimali temperatūra krenta iki -25 – -30 °C. Šiek tiek mažesnis šaltis (iki -20 °C) laikosi Š. Dakotos, Montanos, Aidacho, Nevados, Vajomingo ir kai kuriose kitose JAV valstijose. 16 nuotr.Gilūs žiemos šalčiai yra vis retesnis reiškinys mūsų šalyje. Toliau plintant šiam šaltam anticiklonui šaltis vakarinėje Kanados dalyje (net ir Britų Kolumbijoje) bei kai kuriose šiaurinėse ir vakarinėse JAV valstijose dar sustiprės, o JAV pietryčiuose išliks labai šilti orai. Šilto ir šalto oro sandūroje, Uoliniuose kalnuose ir Didžiųjų ežerų regione labai pastorės sniego danga. Australijoje vis dar karšta: maksimali dienos temperatūra kai kuriuose Viktorijos, Naujojo Pietų Velso valstijų vietovėse bei Vakarų Australijos valstijos pakrantėse gali siekti apie +40 °C. Taip pat skaitykite: 2019-ieji buvo antri karščiausi metai istorijoje Klimatologas apie istorinį rekordą: Lietuvoje to nebuvo 250 metų Australijoje užfiksuota aukščiausia visų laikų paros temperatūra Tačiau pietinėje žemyno dalyje numatoma intensyvi oro pernaša iš pietų, musoninių liūčių aktyvumo padidėjimas rytinėje Australijoje ir tropinių ciklonų liūtys šiaurės vakarinėje Australijoje. Tai turėtų dalinai sumažinti gaisrų plitimą tose zonose. Tačiau pietvakarinėje Australijos dalyje (Perto regionas) išliks labai sausa.

Re: Pasakykit kokia bus žiema - ar šalta, ar ...

medziotojas » 2019-Spa-16 18:33

Pagerintas 101-erius metus laikęsis šilumos rekordas: sinoptikai tikina – bobų vasara dar prieš akis


Arnas Mazėtis, laida „DELFI diena“, Agnė Vasiliauskaitė, BNS,
www.DELFI.lt
2019 m. spalio 16 d.


Pirmadienį sostinėje pagerintas 101-erius metus laikęsis tos dienos šilumos rekordas, pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. Spalio 14 dieną čia oras sušilo iki 20,5 laipsnių šilumos – puse laipsnio daugiau nei ankstesnis šilumos rekordas, užfiksuotas 1918 metais. Praleisti Anot meteorologų, pirmadienį pagerinti ir kai kuriuose kituose Lietuvos miestuose pernai spalio 14-ąją užfiksuoti šilumos rekordai. Šilčiausia pirmadienį buvo Varėnoje, kur užfiksuota 21,9 laipsnio šilumos – pusantro laipsnio daugiau nei pernai, taip pat rekordai sumušti Kybartuose, Kaune, Utenoje ir Dotnuvoje. Artimiausiomis dienomis sinoptikai prognozuoja irgi rudeniškai šiltus orus – kai kur oras turėtų sušilti ir iki 19-os laipsnių. Laidoje „DELFI diena“ Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė tikino, kad rekordinis gali būti ir trečiadienis. Laidoje ji taip pat paaiškino, kas nulėmė, kad šiuo metu ir antradienio dieną galėjome lepintis tokiais gražiais orais.
„Praėjusiais metais bobų vasara tęsėsi beveik dvi savaites. Ji buvo gana vėlyva, prasidėjo spalio 9, o baigėsi 19 dieną. Šiemet, spalio 14 dieną, pasiekėme ir pralenkėme net ir pernykščių orų šilumos rekordus. Šie orai atkeliavo iš Pietvakarių Europos. Tiesa, tai nėra ta tikroji bobų vasara, nes turėtų būti aukšto slėgio sritis ir jo centras ties Ukraina, o šį kartą tą šilumą pastūmėjo ciklonas. Mes patekome į to ciklono šiltąjį sektorių. Pirmadienį, antradienį ir trečiadienį būsime žemesnio slėgio lauke, bet vis tiek bus geri orai. Gal ta tikroji bobų vasara bus penktadienį ar šeštadienį“, – DELFI sakė I.Marcinonienė. Ji taip pat pabrėžė, kad tikroji bobų vasara atkeliaus po poros dienų. „Dažniausiai bobų vasara prasideda rugsėjo pradžioje ir spalio pabaigoje. Dabar jau spalio vidurys, sakykime, kad toji bobų vasara šiemet gerokai pavėlavo, bet po tokio žvarbaus laikotarpio galime pasidžiaugti orais“, – sakė I.Marcinonienė.
Trečiadienį iš vakarų artinsis naujas ciklonas. Naktis bus gana debesuota, tačiau žymesnio lietaus dar nenusimato. Vėjas ir toliau pūs iš pietryčių, vidutinio stiprumo. Apniukusią naktį temperatūra nekris taip sparčiai. Paryčiais temperatūra pasiskirstys tarp 8–13 laipsnių šilumos“, – sakė ji. Anot sinoptikės, dieną artinsis šaltasis atmosferos frontas, kuris jau vakarop pasieks vakarinius šalies rajonus. Čia vietomis negausiai ir trumpai palis. Pietryčių vėjas popietę įgaus pietų, pietvakarių kryptį, pietvakariuose sustiprės iki 14 m/s. Aukščiausiai temperatūra šią dieną kils iki 15–20 laipsnių. „Ketvirtadienį lietūs įsibėgės. Iš trečiadienio į ketvrtadienį gali lyti net labai smarkiai. Ketvirtadienis bus vėsokas, lietingas. Naktį bus tarp 8-13, o dieną šils gal tik iki 17 laipsnių, bus vėjuota“, – tikino sinoptikė. Laimei, kaip tikina sinoptikė, džiaugsimės itin šiltu penktadieniu. Penktadienį dar daug kur trumpai palis. Naktį vietomis susidarys rūkas. Vėjas aprims. Naktį prognozuojama 7–12 laipsnių šiluma, dieną temperatūra kils iki 13–18 laipsnių.

Re: Pasakykit kokia bus žiema - ar šalta, ar ...

medziotojas » 2019-Bir-27 12:45

Pagaliau gal sulauksime "normalios" litewskos vasaros :twisted:
oras.jpg

Re: Pasakykit kokia bus žiema - ar šalta, ar ...

medziotojas » 2018-Gru-14 10:57

Untitled4.jpg
Matyt per anksti apsidžiaugiau :pardon:

Re: Pasakykit kokia bus žiema - ar šalta, ar ...

medziotojas » 2018-Gru-14 06:56

Matyt Kalėdas pasitiksime "ne ant vandens"
Untitled1.jpg

Re: Pasakykit kokia bus žiema - ar šalta, ar ...

medziotojas » 2018-Lap-28 22:38

Untitled.jpg
Untitled1.jpg

Re: Pasakykit kokia bus žiema - ar šalta, ar ...

medziotojas » 2018-Lap-13 10:28

Untitled.jpg
Po biški pareina ...

Re: Pasakykit kokia bus žiema - ar šalta, ar ...

medziotojas » 2018-Rgs-13 22:16

Europai smogs alinančio karščio banga: tai pajus ir Lietuva


Šarūnas Meškys
2018-09-13
lrytas.lt
orai.jpg
Į Europą atkeliauja rugsėjo mėnesio antrajai pusei nebūdinga karščio banga. Portalas severe-weather.eu, remdamasis profesionalias meteorologijos paslaugas teikiančia metdesk.com, praneša, kad oro temperatūra Centrinėje, Vakarų, Rytų ir Pietryčių Europos šalyse gali būti 8-10 laipsnių aukštesnė nei įprasta. Kai kur temperatūra dienomis gali pakilti aukščiau 30 laipsnių Celsijaus ir nenukris žemiau 20-ies.
30 ir aukštesnė oro temperatūra kitos savaitės pradžioje prognozuojama Šiaurės ir Vakarų Vokietijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Liuksemburge. Karščiai smogs ir Prancūzijai, Italijai, Austrijai, Balkanų pusiasaliui – Vengrijai, Kroatijai, Serbijai. Kiek žemesnės nei 30 laipsnių temperatūros prognozuojamos Čekijai, Slovakijai, Pietų Lenkijai.
Karščio bangos poveikį pajus ir Lietuva – laikysis rugsėjo mėnesiui nebūdinga šiluma.
Portalui lrytas.lt Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos klimatologas dr. Donatas Valiukas patvirtino, kad kitą savaitę karščio banga iš pietvakarių atkeliauja į Europą. „Neįprasti karščiai laikysis Centrinėje Europoje. Lietuvą šiluma taip pat pasieks, tačiau karščiausia bus Centrinėje, Vakarų ir Pietų Europoje.
Į Europą atkeliauja karščio banga. Dėl Europą užklupsiančios karščio bangos Lietuvoje kitą savaitę dienomis gali laikytis apie 20 laipsnių. Vis tik reikia atkreipti dėmesį, kad ir 20 laipsnių temperatūra Lietuvoje rugsėjo antroje pusėje nėra būdinga. Šiemet, kaip prasidėjo neįprasta šiluma dar balandį, taip ji ir tęsiasi iki pat rugsėjo. Ir ji niekur nedings, temperatūrinis nebūdingumas išliks, nors vasariško karščio bangos ir nesulauksim“, – aiškino klimatologas dr. D. Valiukas.
Anot klimatologo, karščio banga Europoje gali išsilaikyti nuo 2 parų iki savaitės.
„Vasariškos temperatūros, kai pasiekiama ar viršijama 30 laipsnių temperatūra, Pietų Europos nestebina, tačiau Vokietijoje, Čekijoje ar pietinėje Lenkijoje rugsėjo mėnesį tokie karščiai yra nebūdingi“, – teigė klimatologas.

Re: Pasakykit kokia bus žiema - ar šalta, ar ...

medziotojas » 2018-Geg-24 17:25

Klimatologų verdiktas: vasara bus karšta ir ilga, bet gali užklupti didžiausia grėsmėKristina Pocytė Aktualijų žurnalistė
2018 m. gegužės 24 d.


Gegužė dar nesibaigė, tad meteorologai nedrįsta „skaičiuoti viščiukų“, tačiau drąsiai teigia, kad tokį šiltą balandį turėjome tik antrą kartą per 60 metų. O ar anksti atkeliavę šilti orai neiškeliaus anksčiau nei derėtų?
Klimatologas Donatas Valiukas ir gamtininkas Selemonas Paltanavičius teigia, kad ši vasara išties bus karšta ir ilga, tačiau vis dar gali užklupti didžiausia grėsmė – šalnos, kurių tikimybė išlieka iki pat birželio pradžios.
Gamtininkas taip pat tikina, kad ši vasara bus gerokai sausesnė nei pernai, tačiau ūkininkams esą dėl to nereiktų skųstis, priešingai – patiems pasirūpinti savo derliumi nelaukiant pagalbos iš gamtos.

Vasara bus šiltesnė nei įprastai

Kiek pavėlavęs, tačiau su visu trenksmu atėjęs pavasaris lepina vasariškai šiltais orais. Termometro stulpelis dienos metu dažnai šokteli aukščiau dvidešimties laipsnių šilumos, o naktimis retai nukrenta žemiau dešimties.
Ar toks šiltas pavasaris nenubaus mūsų atnešdamas šaltą vasarą? Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos klimatologas dr. Donatas Valiukas teigia, kad šiuo metu prognozės džiugina: vasara taip pat bus šiltesnė nei įprastai.
„Pagal dabartines prognozes, ir birželis, ir liepa numatomi kiek šiltesni nei įprastai, – teigė D. Valiukas ir pridūrė, kad vidutinė vasaros temperatūra tiek birželį, tiek liepą turėtų būti 1,5 laipsnio aukštesnė nei daugiametė norma. – Nors, žinoma, temperatūros svyravimų neišvengsime.“
Ar anksčiau prasidėjusi vasara nesibaigs kalendorinės vasaros viduryje? „Rugpjūtis dar toli, bet jis turėtų būti įprastas. Jis neturėtų būti labai šaltas“, – kalbėjo pašnekovas.
Šilti orai džiugina jau nuo pat balandžio. Ir nors klimatologas tikina, kad šis balandis – antras pagal šiltumą beveik per 60 metų, priduria, kad daugelis nė nepastebėjo, kad pavasaris iš tikrųjų gerokai pavėlavo. „Klimatologinis pavasaris, kurio daugelis nepastebi, vėlavo apie dvi savaites. O vėliau viskas vyko labai greitai: temperatūra šoko aukštyn, viskas sužaliavo, sužydėjo. Tai buvo gana staigus procesas“, – kalbėjo D. Valiukas. Artimiausiu metu nenumatomos stiprios liūtys, tačiau vasara, anot klimatologo, gali pateikti staigmenų: „Vasaros krituliai yra specifiniai. Dažnos liūtys, kai krituliai pasiskirsto labai netolygiai. Vieni rajonai kritulių gali gauti pakankamai, o kituose gali jaustis jų trūkumas.“

Į pajūrį vasara atkeliaus vėliau

Pajūrio klimatas dažnai skiriasi nuo likusios Lietuvos, ši vasara nebus išimtis. „Pajūryje viskas prasideda vėliau. Jei Lietuvoje vasara prasideda birželio viduryje, pajūryje tik po Joninių ar net vėliau. Šilčiausia pajūryje būna liepos pabaigoje ir rugpjūčio pradžioje, – pasakojo D. Valiukas. – Rugpjūčio pirma pusė tikrai geras laikas atostogauti pajūryje.“ Šiuo metu Baltijos jūros vanduo įšilęs vos iki 13 laipsnių – maudynėms vanduo dar per šaltas. Ar dar ilgai lauksime tinkamo vandens maudynėms? „Tai didelis vandens telkinys, dėl to reikia laiko, kad įšiltų. Kažką prognozuoti sunku, tačiau dar teks palaukti, kol vandens temperatūra taps priimtinesnė. Artimiausiomis savaitėmis dar tikrai ne“, – teigė klimatologas.
Kurį laiką danguje plaukioję debesėliai traukiasi ir termometro stulpelis kyla aukštyn. Žadama, kad savaitgalį temperatūra šoktels iki 27 laipsnių šilumos. Ar ir toliau mus lepins vasariška kaitra? „Savaitgalis žada būti šiltas, kitos savaitės pradžioje ir viduryje bus dar karščiau, tačiau pabaigoje temperatūra kiek kris. Nedrastiškai, tik šiek tiek“, – įvardijo klimatologas D. Valiukas.

Visas kortas gali sumaišyti užklupusios šalnos

„Vasara jau atėjo. Reikia nežiūrėti į kalendorių, tai mūsų išradimas, gamtoje jau vasara“, – sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius ir skaičiuoja, kad šįmet vasara Lietuvoje tikrai tęsis šimtą dienų.
Gamtininkas taip pat tvirtina, kad pavasaris šįmet gerokai paskubėjo. „Viskas daug anksčiau sužydo, užmezgė vaisius ir sėklas“, – vardijo pašnekovas. Anot jo, vasara turėtų tęstis iki pat rugsėjo pirmosios dekados.
Ir nors gamta jau seniai pabudo, gamtininkas įspėja, kad dar iki pat birželio ją gali užklupti didžiausias priešas – šalnos.
„Iki birželio 5-8 dienos yra realus šalnų pavojus. Dabar labai karšta ir pranašaujama net iki 30 laipsnių karščio, tačiau kai kuriuose regionuose šalnos dar gali rastis“, – sako S. Paltanavičius. Jo teigimu, šalnų tikimybė didesnė smėlėtuose regionuose, tačiau jų dar gali tikėtis visa Lietuva.

Miškai ir laukai džiugins derlingumu

„Gamtos derlingumas numatomas labai geras, – apie laukinius vaisius ir uogas kalbėjo S. Paltanavičius. – Jei tik nebus didelių šalnų, nes jos gali ne tik lapus pakąsti, bet ir vaisius ar sėklas.“
Ir nors prognozės džiugios, gamtininkas neskuba planuoti, ar uogautojų kibirai šįmet bus pilni. „Pirmiausia reikia atsižvelgti į gamtą, kad liktų ir jai. Juk pirmiausia gamta visa tai augina sau, o ne mums“, – įspėjo gamtininkas.
S. Paltanavičius teigė, kad ir gyvūnams šis oras tinkamas. „Vasara laukiniams gyvūnams turėtų būti sėkminga, nors maisto jie niekada nepritrūksta ir nepritrūks, – teigė S. Paltanavičius. – Vasara visomis prasmėmis bus labai sėkminga.“

Vasariški orai džiugina ne visus

„Gamta visiškai negalvoja apie naudą, tuo labiau apie žmonėms kuriamą naudą. Daug kas skundžiasi, bet skųstis nėra kuo. Prieš tai trūko drėgmės, visi skundėsi, pernai drėgmės buvo, bet ir tai nepatiko, o šįmet vasara vėl turėtų būti sausa ir karšta“, – svyravimus įvardijo gamtininkas S. Paltanavičius.
Jo teigimu, net ir ankstyva vasara ūkininkams nėra vien tik džiaugsmas. „Ūkininkai prarado žemkenčius. Pernai negalėjo jų pasėti, o šįmet atsėjo vasarojus. Koks jų derlius – sunku pasakyti, nes javai dar nesudygę. Jei dabar nepalynos, dygimas užsilaikys. Šiuo metu javai turėtų jau dygti, nors mačiau, kad praėjusią savaitę kai kurie dar tik sėjo, – teigė pašnekovas. – Jei dygimo laikotarpiui nepasitaikys paskutinė birželio dekada, kuri dažniausiai būna drėgnesnė, derlių prognozuoti dar labai sunku.“
Gamtininko teigimu, ūkininkams nereiktų visko tikėtis iš gamtos. Esą tai dirbtinis procesas, kuriuo turi rūpintis patys ūkininkai, gamta gali tik padėti.

Re: Pasakykit kokia bus žiema - ar šalta, ar ...

medziotojas » 2018-Kov-02 15:37

Screenshot_5.jpg

Re: Pasakykit kokia bus žiema - ar šalta, ar ...

andrysa » 2018-Kov-01 11:28

Re: Pasakykit kokia bus žiema - ar šalta, ar ...

medziotojas » 2018-Vas-28 08:20

Pagaliau žada pavasarį :Yahoo!:
Screenshot_4.jpg

Re: Pasakykit kokia bus žiema - ar šalta, ar ...

medziotojas » 2018-Vas-25 09:43

Pagaliau rodo atšilimą :Yahoo!:
Screenshot_4.jpg

Re: Pasakykit kokia bus žiema - ar šalta, ar ...

medziotojas » 2018-Vas-19 11:40

Untitled.jpg

Į viršų