Patarimai šuns dresavimui.

Atsakymo rašymas


Šis klausimas skirtas apsisaugoti nuo automatizuotų formas užpildančių internetinių šiukšlių robotų.
Šypsenėlės
:) :( :D :lol: :ROFL: :cool: :Yahoo!: :x :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :o :shock: :crazy: %) :P :Rose: :Search: =@ :Bravo: :good: :bad: :sorry: :pardon: :beer: :no: :friends: O:-)
Rodyti daugiau šypsenėlių

BBKodas yra ĮJUNGTAS
[img] yra ĮJUNGTAS
[flash] yra IŠJUNGTAS
[url] yra ĮJUNGTAS
Šypsenėlės yra ĮJUNGTOS

Temos peržiūra
   

Išskleisti vaizdą Temos peržiūra: Patarimai šuns dresavimui.

Re: Patarimai šuns dresavimui.

rimtis » 2022-Bir-21 12:44

Sveiki,

gal galit rekomenduoti dresuotoją Vilniuje?

Ačiū:)

Re: Patarimai šuns dresavimui.

medziotojas » 2021-Spa-01 16:36

Iš interneto platybių ...


"Susirgo uošvė, po savaitės mirė. Uošvį pasiėmėme pas save, gerai kad vietos turime. Uošvė turėjo šunį, tiesiog juodą, gauruotą nesusipratimą. Paėmėme ir jį, savo nelaimei
Viską graužia, vaikus kandžioja, ant manęs urzgia, visur dergia, o pasivaikščioti jį reikia vesti dviese. Išsikviečiau kinologus, sumokėjau krūvą pinigų, kad išmokintų - kaip su juo elgtis, bet jokių prošvaisčių ..
Sako, paprašiau bus užmigdyti ... Uošvis sužinojęs nusprendė, jei šuo mirs, tada ir jam laikas. Palikome viską taip kaip yra. Vaikai vasarą vaikšto su džinsais ir džemperius ilgomis rankovėmis apsivilkę: Įkandimus nuo manęs slepia, senelio gaili.
Rudeniop šuo visiškai pakvaišo, sužvėrėjo, odą sau graužti pradėjo, kaukia. Pasirodo, kad jį dar ir triminguoti reikia. Mes apvažiavome visas šunų kirpyklas, niekur tokių piktų neima. Galiausiai tai išmanantys žmonės parekomendavo vieną meistrą ...
Atvežiau. Įsitempiu į vidų. Šuo plėšosi kaip pasiutęs. Ateina jauna smulkutė mergina. Aš jai, taip ir taip, sakau, kaina nesvarbu, jei reikia ir su narkoze, tik paimkite (o pats galvoju, kad jis nuo tos narkozės pastiptu, jėgų jau nebeturiu). Ji paima pavadį man iš rankų, liepia sugrįžti lygiai 18 val. ir ramiausiai išsiveda šunį.
Ateinu kaip buvo liepta. Matau, kad ta smulkutė mergina karpo letenų plaukus įspūdingam šuniui. Šuo stovi ant stalo, tiesiai, išdidžiai, net nejudėdamas, o burnoje laiko guminį oranžinės spalvos kamuoliuką. Aš net užsižiopsojau.
Tik kai jis prisimerkęs žvairomis pažvelgė į mane, supratau, kad tai mano šuo. O mergina man ir sako: - Aš jums parodysiu, kaip šuniui reikia dantis valyti ir nagus nukirpti. Tada aš nebesusilaikiau - kokie dar dantys!?
Papasakojau jai visą istoriją, taip, kaip yra. Ji akimirką pagalvojo ir tarė: - Jūs turite suprasti jo situaciją. Jūs juk žinote, kad jo šeimininkė mirė, bet jis to nežino. Jo supratimu, jūs pavogėte jį iš šeimininkės namų, kai jos nebuvo, ir jėga jį laikote. Be to, senelis taip pat yra nusiminęs. O kadangi šuo pabėgti negali, tai stengiasi daryti viską, kad jūs išmestumėte jį iš namų. Pasikalbėkite su juo, kaip su vyru, viską paaiškinkite, nuraminkite jį.
Įkėliau šunį į mašiną, nuvažiavau tiesiai į uošvės namus. Atidariau duris, ten tuščia, kvapas pridusęs, aišku čia nieks nebegyvena. Aš jam viską papasakojau, parodžiau.
Šuo klausėsi. Nepatikėjo, bet ant manęs nebeurzgė. Nuvežiau jį į kapines, parodžiau kapą. Tada uošvės buvęs kaimynas priėjo, jis saviškių kapus aplankė. Pasisveikinome, prisiminėme mirusiąją, šuo žiūrėjo į mus ir klausėsi, o mes kalbėjomės. Ir staiga šuo suprasto!
Snukį į viršų iškėlė ir užkaukė, tada atsigulė prie paminklo ir ilgai gulėjo, snukį tarp letenų įkišęs. Aš jo neskubinau. Kai jis pats atsikėlė, tada mes ir nuėjome prie automobilio.
Namiškiai šuns neatpažino, net tada, kai atpažino, negalėjo tuo patikėti. Papasakojau, ką šuns kirpėja man patarė ir kas iš to išėjo. Vyriausias sūnus dar iki galo išklausyti nespėjęs pasičiupo striukę, automobilio raktelius, ir triminguotojos adreso klausia.
- Kam tau to adreso reikia?, - klausiu.
- Tėti, aš ją vesiu.
- Tu ką išprotėjai, - sakau. - Tu jos net nematei. Gal ji tau nepatiks.
- Tėti, jei ji sugebėjo perprasti šuns padėtį, tai negi ji manęs nesupras?
Trumpai tariant, po trijų mėnesių jie susituokė. Dabar jau trys anūkai auga.
O kaip šuo?
Ištikimas, ramus, paklusnus, neįtikėtinai protingas pagyvenęs šuo - padeda juos prižiūrėti. Anūkai jam dar ir dantis vakarais valo ...
Ne veltui sakoma, kad šunys ištikimi ir labai protingi gyvūnai. O kalbėtis ... tai su visais reikia kalbėtis ir paaiškinti savo požiūrį, tada ir gyvenimas tampa kur kas geresnis .
(Teksto autorius V. Borisovas)

Re: Patarimai šuns dresavimui.

medziotojas » 2014-Sau-06 17:15

Kėdainiuose pradės veikti profesionali šunų dresavimo mokykla


2014/01/03
muge.eu
Vaida Masilionytė

Džiugi naujiena visiems, turintiems ar dar tik planuojantiems įsigyti šunį – netrukus Kėdainiuose pradės veikti šunų dresavimo mokykla „Nuaras“, kurioje dirbs profesionalūs dresuotojai. Kinologas, gyvūnų globėjų asociacijos prezidentas, dresūros mokyklos „Nuaras“ įkūrėjas, kinologijos instruktorius Vytautas Gustaitis jau netrukus visus keturkojus draugus turinčius kėdainiečius pakvies į dresūros kursus.
Netrukus Kėdainiuose pradės veikti V. Gustaičio įkurta dresavimo mokykla „Nuaras“, į kurią jau dabar kviečiami visi šunų augintojai.
V.-Gustaitis.jpg
Netrukus Kėdainiuose pradės veikti V. Gustaičio įkurta dresavimo mokykla „Nuaras“, į kurią jau dabar kviečiami visi šunų augintojai.

Kaune įsikūrusioje šunų dresavimo mokykloje dirba specialistai, turintys ilgametę šunų dresavimo patirtį, kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus, daug kartų stažavęsi užsienyje, dalyvavę įvairaus lygio varžybose. „Kėdainiuose kurti dresavimo mokyklą mus pakvietė vienas vietinis gyventojas, kuris neseniai iš „Baltijos kinologijos centro“ įsigijo belgų aviganių veislės šuniuką. Jis ir pažadėjo suburti bendraminčių grupę, kuri taip pat norės dresuoti savo šuniukus“, – atėjimo į Kėdainius aplinkybes pristatė V. Gustaitis. Pasak profesionalaus dresuotojo, užsiėmimų metu šuniukai bus mokomi bendro paklusimo, gero elgesio manierų namuose bei viešose vietose. Dėl dresavimo pratybų gali kreiptis visų šunų veislių savininkai. Atskiras dėmesys bus skirtas ir darbinių šunų veislėms. „Apsauginių veislių šuniukus mokysime apginti savo šeimininką, jo turtą – namus, automobilį ir pan. Taip pat mokysime ir dingusių, pasiklydusių žmonių paieškos“, – sakė kinologas. Šunys ne tik bus ruošiami fiziškai – jie bus ruošiami dalyvauti grožio konkursuose „Jaunasis vedlys“.

Šunis lavinti būtina

Jau 25 metus su šunimis dirbantis kinologas įsitikinęs – kiekvienas šuo privalo būti dresuojamas. „Yra du etapai: 1 – įsigyti šunį; 2 – dresuoti šunį. Jeigu nebus antrojo etapo, neturi būti ir pirmojo. Visų veislių šunis būtina lavinti, nes priešingu atveju susikalbėti su keturkoju būna labai sudėtinga“, – teigia jis. Šuniukas pradedamas dresuoti jau nuo 4 mėnesių amžiaus: šis amžius yra palankiausias dresavimui, nes gyvūnas tam yra imliausias.
„Šunų dresavimo instruktoriai visuomet gali padėti žmonėms išmokyti savo augintinius, tačiau yra būtina sąlyga vesti šunis į pratybų vietą ir dirbti su jais. Pradėti dresuoti šunį yra nevėlu ir 5 metų amžiaus, tačiau tai reikalauja žymiai daugiau pastangų iš paties šuns savininko ar vedlio“, – akcentuoja vyr. instruktorius.

Dresuoti galima bet kokių veislių šunis.

Numatoma, kad šunų treniruotės vyks reguliariai, du kartus per savaitę. Bus galimybė lankyti užsiėmimus pačiam šuns savininkui, tačiau jei žmogus neturės laiko dirbti su savo šunimi, augintinį galės paruošti ir profesionalus instruktorius.
„Užsiėmimų vieta dar yra tikslinama, tačiau visą informaciją galima gauti paskambinus telefonu +370 68644828. Išsamią informaciją galima gauti ir elektroniniais adresais: http://www.animal.lt; http://www.biatlon.lt; http://www.k-9.lt“, – nedelsti kviečia V. Gustaitis.

Re: Patarimai šuns dresavimui.

medziotojas » 2012-Sau-18 09:14

Marius1971 rašė:"Бабушку, которая привлекала себе постоянных клиентов, подсыпая в семечки кокаин, выдали голуби, сидевшие рядом и обсуждающие экономику Финляндии..." :pardon: :friends: :beer:
:beer: :D :ROFL:

Re: Patarimai šuns dresavimui.

Marius1971 » 2012-Sau-02 10:34

na kaip prieš 7-8 metus galvojau vėl apie šunį, tai esant patriotu norėjau lietuviško skaliko ( prieš tai buvo iš eilės 3 kutsharai), tai dabar jau a.a. geras ir labai rimtas žmogus ir patarė, kad geriau neprasidėčiau su lietuviškais skalikais :pardon: to pasekoje pas mane jau ketvirtas kurtsharas- Uoga :D
Manau ne be reikalo į diskusiją žibalo ipyliau, bet bent jau arčiau tiesos priartėsite :beer:

"Бабушку, которая привлекала себе постоянных клиентов, подсыпая в семечки кокаин, выдали голуби, сидевшие рядом и обсуждающие экономику Финляндии..." :pardon: :friends: :beer:

Re: Patarimai šuns dresavimui.

senelis » 2012-Sau-02 06:10

Nežinau apie koki dėdę pats kalbi ,bet iki devyniasdešimtujų tikrai niekas taip nedarė o vėliau ir prasmės nebebuvo

Re: Patarimai šuns dresavimui.

italjanec » 2012-Sau-01 20:17

senelis rašė:na kad rotveileris butų prikišes savo pimpalą tai man pasakei naujovę ,patikėk kad ir mano indėlis vedant ta veislę tikrai nėra labai jau menkas :)
:good: Gerai pasakyta :D
Akyse stovi sis parasymas apie rotveilerio trikampi snuki, bet niekaip neatgaminu kur skaiciau, ar nete ar zurnale. :oops: Jau savaite knisuosi po literatura, bet nerandu. Toks "dede kinologas" su akiniais kur medziokles zurnalo nuotraukose komisijoj per sunu parodas sedi, mano skalika labai ziurinejo, "protezus "tikrino... Su kitu tokiu kalbejosi, kad tiktu su kazkokia kale sukergt, "padazytu" biski kakavine spalva ir gautu lygiai toki pati suniuka kuris nudvese jiems seimoje ir visi verkia db %) Nesigincysiu su Tamsta, bet jei galima tiketis suns spalvos kokios nori... :o man belieka patiket tokiais parasymais :oops:

Re: Patarimai šuns dresavimui.

senelis » 2012-Sau-01 19:43

na kad rotveileris butų prikišes savo pimpalą tai man pasakei naujovę ,patikėk kad ir mano indėlis vedant ta veislę tikrai nėra labai jau menkas :)

Re: Patarimai šuns dresavimui.

italjanec » 2012-Sau-01 19:32

Marius1971 rašė:italjanec, kiek girdėjau tai lietuviški skalikai buvo dirbtinai "atkurti" kergiant panašias į skalikus lenciūgines dvarniagas, tai nesistebėk skirtingais tos pačios veislės šunų temperamentais... :friends: nes nėra konkretaus veislės standarto matyt :pardon:
Deja viskas yra numatyta del standartu :) Visa tiesa yra tai. kad sios veisles uztvirtinime netolimoje praeityje buvo leista rotveileriui prikist pimpala :shock: Dabar stengiamasi atsikratyt jo pozymiu, tai yra trikampio snukio formos ar rauksliu ant sprando :) Zodziu daroma atranka, kad veliau nereikalingi dalykai kuo maziau islystu.
Nesu didelis sunu specialistas, bet zinau, kad nuosavas suo seimininkui pats geriausias ir graziausias, net jei jis kandziojasi jam :D

Re: Patarimai šuns dresavimui.

senelis » 2011-Gru-30 11:03

Na nesipykit dėl tu skalikų,jus visi teisus,buvo visko patikėkit :(

Re: Patarimai šuns dresavimui.

jura » 2011-Gru-30 10:59

Mariuk,pasitrauk tu toliau biški nuo to vamzdžio,apsiuostai momentais %) :D i gal nėr ko varyt ant tų tavo vadinamų ,,šunvaisu,,žmonės turėjo idėja,daug entuziazmo,dirbo,kažko siekė :good: kaip ir nematau kito kelio,kaip reikėjo atkurt veislę,apart rankiojant kaimuose nuo lencūgo :pardon: nu nebent pas tavi gal iš VAMZDŽIO kokį elitinį egzempliorių išsitraukt :pardon: :beer:

Re: Patarimai šuns dresavimui.

jura » 2011-Gru-30 10:47

[quote=''Medeinis'']Na, kolega, nereikia čia skelbti "viena boba sakė" lygio nuomonių. Kad lietuvių skalikų skaičius šalyje vienu metu buvo drastiškai mažas - tiesa, bet dabar jų daug daugiau ir veislė tikrai atsigauna. O atsigauna tikrai ne dėl to, kad buvo kergiami su dvarniaškom. Nu juokinga man vistiek :lol:[/quote]

aišku tuoj užsivesi su išvedžiojimais,bet patarimas tau,nekomentuok taip užtikrintai to ,ko visai nežinai :) taip,lietuvių skalikai buvo atkurti iš lencuginių dvarneškų kažkiek atitinkančių standartą :cool: suvesdavo į ringą visus apylinkės lenciuginius ,atrūšiuodavo visiškai nepanašius ,o kitiem/atitinkantiems spalvą,sudėjimą,ūgį/išrašydavo kilmės liudijimus/kuriuose nebuvo jokių tėvų ar senelių :( /ir naudojo veisimui :pardon:

Re: Patarimai šuns dresavimui.

Marius1971 » 2011-Gru-30 10:37

fukas rašė:Mariuk tavęs paklausius man kartais kyla klausimas, kad ne prie dujų vamzdžių dirbi, bet prie kokio itin slapto, bet netgis labai itin informatyvaus ryšio kanalo :D gal Wikileaks įkūrėjas kokis tavo giminaitis?
antraeilėse fntt ir stt :pardon:
šiaip tai tegul padeda nuorodą apie tarptautinį LIETUVIŠKO SKALIKO standartą...
jei randa loxu, kurie moka, tai ir gyvena... iš loxu :good:

Re: Patarimai šuns dresavimui.

fukas » 2011-Gru-30 10:26

Mariuk tavęs paklausius man kartais kyla klausimas, kad ne prie dujų vamzdžių dirbi, bet prie kokio itin slapto, bet netgis labai itin informatyvaus ryšio kanalo :D gal Wikileaks įkūrėjas kokis tavo giminaitis?

Re: Patarimai šuns dresavimui.

Marius1971 » 2011-Gru-30 10:24

Medeinis rašė:
Marius1971 rašė:italjanec, kiek girdėjau tai lietuviški skalikai buvo dirbtinai "atkurti" kergiant panašias į skalikus lenciūgines dvarniagas, tai nesistebėk skirtingais tos pačios veislės šunų temperamentais... :friends: nes nėra konkretaus veislės standarto matyt :pardon:
Na, kolega, nereikia čia skelbti "viena boba sakė" lygio nuomonių. Kad lietuvių skalikų skaičius šalyje vienu metu buvo drastiškai mažas - tiesa, bet dabar jų daug daugiau ir veislė tikrai atsigauna. O atsigauna tikrai ne dėl to, kad buvo kergiami su dvarniaškom. Nu juokinga man vistiek :lol:
:twisted: tai kokio b.bio po žemaitijos kaimus važinėjo didieji "šunveisiai" ir nuo lenciūgo panašesnius į skalikus šunis rinko???
P.S. žinau daugiau, bet nevoliosiu šunivaisos "asų" į mėšlą..., nepyk Medeini, bet su tavo kolegom šnapsą geriu, o tie daug kalba... :pardon:

Į viršų